לאיזה SUV יכולת השטח הטובה ביותר? - אוטו

לאיזה SUV יכולת השטח הטובה ביותר?

עם ישראל אוהב רכבי פנאי. אבל איך הם בשטח? לקחנו את קיה ספורטאז', סובארו XV, יונדאי טוסון וניסאן קשקאי ובדקנו מי הטוב ביותר בשטח

זה לא סוד שהשוק הצומח ביותר הוא זה של רכבי הפנאי, הן בעולם והן בארץ. למעשה, הרכב הנמכר ביותר בישראל בשנה החולפת היה קיה ספורטאז', רכב פנאי קומפקטי, שמציע עיצוב נאה, תא נוסעים שמורכב היטב, שלל מערכות בטיחות (בלימה אוטונומית, בקרת סטייה מנתיב ובקרת אורות גבוהים) ותג מחיר התחלתי של 140 אלף שקלים. מעט יותר מתג המחיר של משפחתית ממוצעת. אז יש לנו יכולת פנאי במחיר של מעט יותר ממשפחתית, אבל מה רכב הפנאי שלו מסוגל לעשות, את זה אנחנו יודעים? ומה היתרון שלו על עמיתיו?
או! את זה החלטנו לבחון. אספנו את דביר בנדק וערן אביבי, וגם ארבעה כלי רכב קומפקטיים בעלי תיבה אוטומטית: קיה ספורטאז', סובארו XV, יונדאי טוסון וניסאן קשקאי, כאשר לכולם המשותף הינו תג מחיר קרוב יחסית (138-145 אלף שקלים). אך בעוד לקשקאי (מנוע 1.2 ל', טורבו, 115 כ"ס), לספורטאז' (1.6 ל', 132 כ"ס) ולטוסון (1.6 ל', 132 כ"ס) ישנה הנעה קדמית, לסובארו XV (1.6 ל', 114 כ"ס) ישנה הנעה כפולה. זהו אינו מבחן השוואתי רגיל ולמרות שלסובארו XV יש את יתרון ההנעה הכפולה, מעניין יהיה לראות לאן הוא יגיע בשטח.
חמישה מבחנים שונים העברנו את ארבעת רכבי הפנאי, ואלו הממצאים:
שבילי קק"ל
במבחן זה כולם הפגינו יכולת טובה מאוד, גם מבחינת נוחות וגם מבחינת בטיחות, עם זאת כשהקצב עלה ונדרשה יותר יכולת, המערכת הכפולה של סובארו בלטה לטובה.
מדרגה לא תלולה
גם כאן כל המתחרים צלחו את המבחן. טוסון וספורטאז' מעט התקשו, הקשקאי וה-XV עברו בקלות.
מעבר מים קל
כל רכבי הפנאי עברו את מכשול המים בקלות. שימו לב! אין להיכנס למים עמוקים מדי, זה עלול להזיק למנועים.
מבחן ההצלבה
יונדאי טוסון וקיה ספורטאז' הרימו ידיים, ניסאן קשקאי וסובארו XV עברו אותו די בקלות.
עלייה קשה ותלולה
מול העלייה התלולה הוצבו שני הפיינליסטים - ניסאן קשקאי וסובארו XV. כאן הקשקאי נאלץ להרים ידיים ורק הסובארו בעל ההנעה הכפולה הצליח לטפס את העלייה.
אין ספק שיתרון הפנאי מביא ישראלים לקנות עוד ועוד ג'יפונים על חשבון שאר הסגמנטים. אם אתם מתכוונים לטייל בשטח ולא רק להחנות על מדרכות, אתם כבר יודעים לאיזה רכב פנאי יכולת השטח הטובה ביותר. במחיר של עד 145 אלף שקלים, סובארו XV הוא המלך הבלתי מעורער.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות