יצרניות רכב לרוב לא עוסקות בתשתיות, אבל טויוטה הכריזה בתערוכת CES שהיא מתכננת לעשות בדיוק את זה. היצרנית היפנית תקים עיר חדשה, לא פחות, על חורבות מפעל ישן ובשטח של יותר מ-708 דונם.

העיר, שתכונה "העיר השזורה", תוקם למרגלות הר פוג'י ביפן. היא תכלול בשלב ראשון כ-2,000 תושבים - חלקם אנשים מן השורה שיגורו בבתים וינהלו שגרת חיים מעורבת (כולל השתתפות בניסוי של טויוטה), חלקם עובדי טויוטה שיחקרו את התנהלות העיר.

בניסוי החדש יוקמו בתי עץ עם גגות סולריים ותחנות כוח מסוג תא דלק (מנועים מתודלקי מימן שלא פולטים זיהום). הרחובות יהיו משלושה סוגים השזורים זה בזה: כבישים מהירים, כבישים איטיים המשולבים בדרכים להולכי רגל ותחבורה אישית ודרכים להולכי רגל בלבד.

1627924
צילום: טויוטה

חוקרי טויוטה יבחנו בעיר החדשה טכנולוגיות בתחום הרובוטיקה (למשל רובוטים אישיים לסיוע במטלות הבית), המכוניות האוטונומיות, תחבורה אישית אוטונומית ונהוגה על-ידי בני אדם, בתים חכמים ובינה מלאכותית. כך למשל הבתים יצוידו בחיישנים שינטרו את בריאות הגרים בהם.

1627925
צילום: טויוטה

את העיר החדשה, שטקס הנחת אבן הפינה שלה ייערך בתחילת שנה הבאה, יתכנן האדריכל השוודי ביארק אינגלס, שאחראי בין היתר למטות גוגל בקליפורניה ולונדון, מגדל הסחר העולמי בניו יורק ובית לגו בדנמרק.1627928
צילום: טויוטה