פטרהאנסל מנצח בפעם ה-13 בדקאר - אוטו

פטרהאנסל מנצח בפעם ה-13 בדקאר

פיג'ו ו"מר דקאר" נצחו באחד ממירוצי הדקאר הקשים אי פעם

מירוץ הדקאר קנה את תהילתו בזכות היותו אחד המירוצים הקשים ביותר בעולם, והמירוץ ה-38, שהסתיים אתמול בבואנוס איירס, ארגנטינה, היה אחד הקשים ביותר בהיסטוריה של הדקאר, והקשה ביותר מאז עבר הדקאר לדרום אמריקה. תנאי מזג אוויר קיצוניים הקפיאו את המתחרים יום אחד וצלו אותם באחר, בעוד גשמים כבדים הופכים קטעים שלמים לבלתי עבירים, כשבאחד המקרים נאלצים המתחרים לבלות את הלילה במחנה מאולתר לצד הדרך.

סמלי במיוחד שבדקאר מאתגר שכזה מנצח "מר דקאר",סטפן פטרהאנסל, שיאן הדקאר הבלתי מעורער. זו הפעם ה-13 שהוא מנצח במירוץ – שש פעמים על אופנוע ושבע עם מכונית. פטרהנסל גבר הפעם בקרב מרתק על חברו לקבוצת פיג'ו, סבסטיאן לואב, ובכלל היה זה מירוץ מוצלח עבור פיג'ו, שה-3008DKR שלה (שום קשר ל-3008 באולמות התצוגה, כמובן) זכה בשלושת המקומות הראשונים. סיריל דפרה, גם הוא אגדת דקאר עם שישה נצחונות על אופנוע, השלים פודיום כל-צרפתי. 

כאמור, מירוץ הדקאר ה-38 במספר התגלה כאחד הקשים יותר מאז שהאירוע עבר, לפני תשע שנים, לדרום אמריקה –

ובכלל. שילוב של תאונות, תקלות ואתגר ניווט קשה במיוחד, גררו את יציאתם של כמה מתחרים בולטים מהתמונה כבר בחציו הראשון של המירוץ. לקראת אמצע המירוץ, בחלקים שבין בוליביה לארגנטינה, הפליא גם מזג האוויר במכותיו ברמה של אסון טבע.
הוא גרר לביטול חלק מהקטעים וקיצור אחרים, ולפרקים נאלצו אנשי הדקאר לסייע לאוכלוסיה המקומית

קרב אגדות
המחצית השנייה של האירוע התנהלה בסימן קרב אדיר בין מר דקאר, פטרהאנסל, לאגדת הראלי לואב (תשע פעמים אלוף העולם). למעשה נראה שהקטע שהתנהל שלושה ימים לפני הסיום היה הקריטי ביותר. זה היה שלב הלהיות או לחדול של פטרהאנסל, שהתנגש באופנוען שטעה בדרך ונסע בכיוון ההפוך. ה-3008 עלתה עליו אך למרבה המזל האופנוען רק שבר רגל.
פטרהאנסל שסייע לו וחיכה עימו לחילוץ הפסיד זמן יקר, וגם כאשר חזר למירוץ עדיין לא היה במלוא הריכוז שלו. ואולם בסופו של דבר החזירו לו השופטים את הזמן שאיבד וזה אמר, למרות הכל, שהוא פתח יתרון של כמעט שש דקות על פני לואב.


היום הלפני אחרון של האירוע היה הסיכוי האחרון של לואב. האלוף  הבטיח שייתן את כל מה שיש לו וקיים. בחלק הראשון של היום הוא הצליח לחתוך חצי מהפער וה-3008 שלו נראתה פשוט מרחפת. אבל כרגיל כאשר מתאמצים מדי סובלים מתקלות, ולואב נתקל בין היתר בתקר. בסופו של דבר הוא ניצח בקטע אך רק ב-18 ש'. מכיוון שהקטע האחרון היה קצר למדי, היה ברור שרק תקלה דרמטית תגרום לפטרהאנסל להפסיד את המקום הראשון. זה לא קרה.
נאני רומא (מנצח 2014) בטויוטה היילקס סיים רביעי לפני חברו לקבוצה ג'ינייל  דה-ויליירס, ובסך הכל טויוטה יכולה להיות גאה בהישג שלה השנה מול הארמדה הצרפתית. אורלנדו טרנובה, המדורג הבכיר של מיני, סיים שישי, זאת אחרי שמיקו הריבונן (שבמחצית היה במקום החמישי) נפגע מתאונה עם משאית.
באופנועים עלו על הפודיום שלושה מתחרים של KTM : סאם סנדרלנד הבריטי ב-KTM שהוביל רוב המירוץ, והקדים את מטיאס וונקלר וג'ררד פאררד גואל. זה האחרון הקדים את אדריאן ון ברן (ימאהה) בקרב מותח עד לסיום על המקום השלישי.  סרגי קרקין ניצח עם ימאהה בקטגוריית הקוואדים, ואדוארד ניקולייב עם הקאמאז במשאיות.

מתלבט איזה רכב לקנות? התייעץ עכשיו חינם עם כתב רכב

אוראל כהן

יועץ לקניית רכב

בחנתי את הרכב הזה ואת המתחרים שלו, תרגישו חופשי לפנות אלי לייעוץ טלפוני חינם ומידע מקצועי ואובייקטיבי על הרכב הבא שלכם

או צרו אתנו קשר 3262*

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות