יתרונות חסרנות

יתרונות / עיצוב חמוד (עד קורה C), סביבת נהג חיננית, אבזור נוחות עשיר מאוד, נוחות נסיעה, כושר מפתיע בשטח.

חסרונות / אבזור בטיחות חסר, חומרים פשוטים, מנוע תחת עומס, רועשת מאוד בכביש הבין-עירוני.

בשורה התחתונה / מיני שטח חביב במחיר טוב.

סוזוקי איגניס חוות דעת

  • חוות דעת בסוף 2015 הציגה סוזוקי את הדור השני של האיגניס - כעשור לאחר סיום ייצור הדור הראשון. האיגניס החדשה מוגדרת כ"מיני קרוסאובר", עם מרווח גחון גדול יחסית (18 ס"מ) וסממני שטח שונים - בדומה לדור הראשון, שבמידה מסוימת הקדים את זמנו. מבחינה טכנית, מידותיה של האיגניס מציבות אותה בקטגוריית המיני, אם כי כאחת המכוניות היותר-גדולות בסגמנט. בישראל מוצעת האיגניס עם מנוע בנזין 1.2 ליטר (4 ציל', המוכר מדגמים אחרים של היצרן) ותיבה ידנית (5 היל') או אוטומטית-רציפה. בחו"ל ישנן גם גרסאות בעלות הנעה כפולה (וסרן אחורי חי!) - אולם זו לא תוצע בשלב הראשון בישראל. גם מערכות בטיחות אקטיביות מקוריות לא יוצעו בהתחלה - מה שאומר שדירוג הבטיחות של האיגניס, לפי ה-Euro Ncap, עומד על שלושה כוכבים בלבד. סוזוקי איגניס הגיעה לישראל במאי 2017.
  • עיצוב ונוכחות לאיגניס הופעה מושכת וייחודית, גם אם לא בהכרח נאה (בעיקר בחלק האחורי).
  • תא נוסעים ומטען תא הנוסעים באיגניס מוצלח בסך הכל, בעיקר ליושבים מלפנים. ההופעה מוצלחת מאוד, המרווח מפתיע לטובה ביחס לממדים (כולל תא המטען) ורשימת אביזרי הנוחות עשירה מהמקובל. בצד השלילה יצוינו ספסל אחורי בעל נוחות בינונית, ואיכות חומרי דיפון בסיסית.
  • מנוע וביצועים יחידת ההנעה של האיגניס מציעה ביצועים בסיסיים, כאשר ההתנהלות עמה מוצלחת בעיקר במתאר העירוני. צריכת הדלק, לעומת זאת, מצויינת - 15 ק"מ לליטר בגרסה האוטומטית, במבחן המאומץ.
  • נוחות והתנהגות נוחות הנסיעה באיגניס בעייתית. מצד אחד, יכולת ספיגת השיבושים מפתיעה לטובה - אולם הנוחות הכללית נפגעת קשות מרמת בידוד רעשים נמוכה במיוחד. התנהגות הכביש סבירה, עם דגש על זוויות גלגול מוחשיות. יחד עם זאת, לאיגניס יש יכולת שטח מפתיעה ביותר, בזכות בקרת משיכה יעילה במיוחד - ועדיין, עדיף להישאר בצד הרך והקל של השטח.
  • תמורה למחיר האיגניס מציעה תמורה טובה לכסף - מכונית בעלת הופעה ייחודית (ועוד עם מסר "ג'יפי"), חסכונית ושימושית (בשונה ממכוניות מיני אפנתיות אחרות, המוצעות בתצורת שלוש דלתות בלבד) ואפילו לא יקרה במיוחד. חבל שדירוג הבטיחות נמוך כל כך.
  • סיכום הרבה רעש - אבל הרבה חיוך.

מבחני רכב

למי שרוצה לחקור לעומק

סוזוקי איגניס גרסאות נפח מנוע כוח סוס ליסינג פרטי מחיר קטלוג יבואן
1242
90
74,000
1242
90
85,000

באפשרוך לבחור עד 3 דגמים

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך סוזוקי איגניס?

ציון משוכלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים סוזוקי איגניס

סוזוקי איגניס צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

2
סוזוקי איגניס צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
20.8 17.5 23.2 15.8 4
21.7 17.8 24.3 16.5 3
4
18.5