סיטרואן C5 איירקרוס 2019 - אוטו

סיטרואן C5 איירקרוס 2019 מידע כללי

סיטרואן C5 איירקרוס 2019 יתרונות וחסרונות

יתרונות / עיצוב חיצוני ופנימי, עידון, אבזור, מרחב, תא מטען, נוחות

חסרונות / תפעול חלק מהמערכות בסביבת נהג, התנהגות כביש פחות חדה

בשורה התחתונה / מרבד הקסמים חזר

סיטרואן C5 איירקרוס 2019 חוות דעת

 • רקע כללי

  ביוני 2019 החל שיווקו בישראל של סיטרואן C5 איירקרוס, המצטרף לקטגורית רכבי הפנאי הקומפקטיים ומביא עימו הוא בסיס גלגלים ארוך ביחס למקובל בסגמנט (273 ס"מ). ממדי האורך והרוחב, לעומת זאת, כמקובל בקטגוריה, אך הוא גבוה מהמקובל ונפח תא המטען גדול במיוחד – בין 580 ל-1630 ליטר עם קיפול המושבים.

  סיטרואן C5 איירקרוס 2019 מוצע עם שני מנועים, בנזין ודיזל – שניהם משודכים לתיבה אוטומטית עם שמונה הילוכים וההנעה קדמית; הראשון הוא טורבו-בנזין 1.6 ליטר המייצר 180 כ"ס ו-25.5 קג"מ.

  השני הוא טורבו-דיזל 1.5 ליטר המייצר 130 כ"ס ו-30.6 קג"מ.

  ב-C5 איירקרוס ביטוי מעשי לקונספט שהיצרן מכנה "הנוחות המתקדמת של סיטרואן", וזה כולל שני מרכיבים. מרכיב אחד הוא מערכת בולמי הזעזועים המתקדמת של החברה, הכוללת כריות הידראוליות בקצות מהלך הבולם, לשיכוך מעודן ככל האפשר של תנועתו. מרכיב שני הוא המושבים, העשויים שלוש שכבות ברמות קושי שונה. הבולמים תקניים בכל רמות הגימור, המושבים מוצעים רק ברמת הגימור הגבוהה.

  C5 איירקרוס מוצע בשתי רמות גימור: 'פיל' ו'שיין'. בתחום הבטיחות, לראשונה התרעת סטייה מנתיב ותיקון, ניטור שטחים מתים ובלימה אוטונומית; בשנייה, בנוסף, בקרת שיוט אדפטיבית, שמירה על מרכז הנתיב והקרנת תמרורים.

  במפרט האבזור, ל'פיל' חישוקי "17, מערך המולטימדיה המוכר והעשיר של היצרן (כולל אפל 'קאר-פליי'), חיישני חניה אחוריים וקדמיים (כולל "מבט ציפור"), חיישני גשם ואורות, בקרת אקלים מפוצלת ועוד. ל'שיין פק' חישוקי "19, גג זכוכית, תפעול חשמלי לדלת האחורית, מפתח חכם, מצלמות היקפיות, חניה אוטומטית, תאורת לד מלאה, מחוונים מוקרנים, ריפוד מהודר יותר – וכאמור, אותם מושבים מתקדמים.

  כמו ליתר דגמי סיטרואן החדשים, האחריות ל-5 שנים/120,000 ק"מ.

 • עיצוב ונוכחות

  עיצובו החיצוני של C5 איירקרוס דומה לזה של דגמי סיטרואן העכשוויים — יחידות התאורה מסוג לד נאות מאוד, הן מלפנים והן מאחור, והנגיעות האדומות בדגם צבוע לבן בפגוש הקדמי, בדמויי 'אייר באמפ' שבדלתות ובפסי ההטענה שבגג מוסיפות המון; חישוקי "19, שהם חלק מרמת האבזור הגבוהה, מוסיפים לא מעט להופעה.

 • תא נוסעים ומטען

  עיצוב סביבת הנהג דומה אף הוא לזה של דגמי סיטרואן אחרים, ומאוד נאה. איכות החומרים סבירה, ואיכות ההרכבה טובה. השליטה במערכות השונות – הכל נעשה דרך מסך מגע מרכזי, וזה לא ממש נוח.

  תנוחת הנהיגה טובה ובעיקר: המושבים הקדמיים התלת-שכבתיים נוחים מאוד; שדה הראייה לא מתבלט לטובה בגלל קורות קדמיות רחבות ומראות גדולות הצמודות אליהן. בצד החיובי, המון תאים שימושיים.

  הכניסה לאחור נוחה ואז פוגשים בשלושה מושבים נפרדים, ואלה ניתנים להזחה, כל אחד בנפרד. עם זאת, במצב הקדמי ביותר, מרווח הברכיים מוגבל וכך גם זה של כפות הרגליים. מרווח הראש סביר בלבד. מוטיב השימושיות מוצא ביטוי גם בתא המטען העצום.

   

 • מנוע וביצועים

  ל־1.6 ליטר טורבו-בנזין הספק של 180 כ"ס וכבר בשליש מהלך המצערת כושר התנועה זריז מאוד, ומשם התאוצה מספקת בכל מצב. שילוב ההילוכים מצוין, אך התגובה לקיק דאון מעט איטית. צריכת הדלק עמדה על 11.5 ק"מ/ל במהלך המבחן.

 • נוחות והתנהגות

  סיטרואן C5 איירקרוס 2019 הוא רכב ממש, אבל ממש, נוח לנסיעה - בכל מהירות. כנראה הנוח מסוגו. גם בידוד הרעשים ואיכות הנסיעה הכוללת מרשימים מאוד.

  בכביש מפותל תעשו היכרות עם זוויות גלגול גדולות, היגוי לא אחיד בקשיחותו ובהתנהגות בטוחה אך נמרחת.

   

 • תמורה למחיר

  פערי המחיר בין רמות האבזור גדולים, אבל בשקלול כל המרכיבים – שימושיות, תא מטען, אבזור, ביצועים ובעיקר נוחות – מתקבלת חבילה טובה מאוד. ועל זה נוספות חמש שנות אחריות.

 • התפלגות מכירות

  לפי נתוני איגוד יבואני הרכב, בשנת 2019 הגרסה הנמכרת הייתה FEEL 1.5 ליטר דיזל עם כ-350 יחידות.

  אחריה גרסת שיין פק 1.6 ליטר טורבו עם כ-200 יחידות.

 • מה חדש בסיטרואן C5 איירקרוס 2019

  תחילת שיווק הדגם ביוני 2019.

 • סיכום

  מתמודד ראוי מאוד על ראשות הסגמנט.

סיטרואן C5 איירקרוס 2019 גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג סיטרואן C5 איירקרוס

כתבות הקשורות לדגם

|
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך סיטרואן C5 איירקרוס?

ציון משוקלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

סיטרואן C5 איירקרוס צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

4
סיטרואן C5 איירקרוס צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
17.5 14.0 20.4 14.2 14
17.5 14.2 20.4 14.2 14
24.3 22.7 25.6 19.7 9
24.3 22.7 25.6 19.7 8
4
19.7