יתרונות חסרנות

יתרונות / הופעה סופר-מרשימה, סביבת נהג מעוצבת היטב, מרחב פנים טוב, ביצועים מספקים ב-2.0 ל', טובים מאוד ב-3.5 ל', נוחות נסיעה טובה.

חסרונות / איכות חומרים והרכבה לא כצפוי, תחושת ניהוג כבדה, כושר שטח מוגבל, צריכת דלק ב-3.5 ל'. אבזור בטיחות מתקדם רק בגרסה/רמת הגימור הגבוהה.

בשורה התחתונה / רכב פנאי גדול ומרשים.

פורד אדג' חוות דעת

 • חוות דעת באמצע 2014 חשפה פורד את הדור השני של רכבי הפנאי פרמיום הקומפקטי שלה, האדג'. מיום השקתו ייעדה פורד את האדג' להתמודד מול רכבי פנאי מפוארים כדוגמת פולקסווגן טוארג, ניסאן מוראנו ולקסוס RX. עם השנים המתחרים הפכו גדולים ויקרים יותר והמתמודדים החדשים - וולבו XC60 וג'יפ צ'ירוקי - מציעים במחיר דומה תדמית יוקרתית יותר. בכל אופן, בכל הקשור ליחידות הנעה, מרווח פנים (לחמישה בלבד, אין שבעה מושבים) או אבזור מותרות - לאדג' אין במה להתבייש מולם. מבחינה עיצובית מזכיר האדג' 2 את קודמו אך מדובר ברכב כל-חדש, המבוסס על רצפת ה-CD4 של פורד. מה שכן דומה לדגם הקודם הוא שגם הדור השני מגיע לישראל עם שני מנועי בנזין ושתי תצורות הנעה - 2.0 ל' טורבו (שונה משל הדגם הקודם, כולל שני מגדשי טורבו) והנעה קדמית, או 3.5 ל', עם הנעה קדמית או כפולה. בכל מקרה, תיבת ההילוכים היא אוטומטית-פלנטרית עם 6 היל'. חשוב לציין כי מערכות בטיחות אקטיביות מוצעות רק ברמות הגימור היותר-יקרות. שיווק האדג' בישראל החל בסוף נובמבר 2015.

 • עיצוב ונוכחות האדג' נראה פחות אגרסיבי ביחס לדור הקודם, אך הוא אלגנטי בהרבה. רכב ההדגמה האדום נראה מעולה - וקרוב לוודאי שגם בצבע פחות בולט ימשוך האדג' מבטים בכניסה לחניון.

 • תא נוסעים ומטען תא הנוסעים מרווח ויוקרתי למראה - זאת הודות לעיצוב מוצלח, לגוונים הבהירים ולשפע האבזור (בגרסאות הבכירות). חבל רק שאיכות הגימור, בהיבטי איכות חומרים והרכבה, לא הולמת את המעמד - הפלסטיקה פשוטה ואיכות הרכבה לא משכנעת.

 • מנוע וביצועים יחידת ההנעה על בסיס מנוע ה-2.0 ל' טורבו מציעה ביצועים טובים בהחלט, גם כשהרכב עמוס. למערכת ההנעה אופי רגוע ו"עצל" - וזה כשמדובר על המנוע הקטן. צריכת הדלק, כצפוי, גבוהה
  - 7-8 ק"מ לליטר; במהלך המבחן קיבלנו 8.5 ק"מ לליטר, אך מדובר היה במבחן רגוע יחסית, ללא קטעי נהיגה עירוניים.

 • נוחות והתנהגות האדג' מוצלח כרכב למרחקים גדולים במהירות גבוהה, מבלי להתאמץ או להתעייף. התחושה היא של נהיגה ברכב גדול וכבד. למרות שהראות לפנים טובה, האדג' לא יתאים למרבים בתנועה עירונית. כצפוי, האדג' אינו ספורטיבי בשום אופן.

 • תמורה למחיר האדג' חסר מתחרים ישירים. מדובר ברכב גדול ויוקרתי, הנהנה ממחיר נגיש ביחס לכלים יוקרתיים בגודל דומה. יחד עם זאת, הוא
  חסר את הילת הפרמיום הנלווית לדגמים כמו ג'יפ צ'ירוקי, וולוו XC60 או קאדילק SRX.

 • סיכום אמריקה.

מבחני רכב

למי שרוצה לחקור לעומק

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך פורד אדג'?

ציון משוכלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים פורד אדג'

פורד אדג' צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

5
פורד אדג' צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
8.5 7.2 10.6 6.8 15
8.9 7.7 11.1 6.8 15
8.5 7.2 10.6 6.8 15
10.2 8.5 12.8 8.3 15
10.2 8.5 12.8 8.3 15
4
6.8