מרצדס GLA קלאס 2020 - אוטו

יתרונות חסרנות

יתרונות / סביבת נהג מרשימה, נוחות נסיעה

חסרונות / מחיר יקר, רעשי רוח

בשורה התחתונה / מתחרה ראוי

מרצדס GLA קלאס 2020 חוות דעת

 • רקע כללי

  ביולי 2020 הושק בישראל הדור השני של רכב הפנאי הקומפקטי של מרצדס. הדור הנוכחי מבוסס על פלטפורמת ההנעה הקדמית הקטנה החדשה של היצרן – המשרתת את שאר גרסאות A קלאס וגם את זו של GLB קלאס – ומחליף דגם מצליח שהוצג ב-2013.

  רוב הממדים נותרו דומים לאלו של הדור הקודם, והשינוי הגדול הוא בממד הגובה, 161 ס"מ, זה גדול ב-11 ס"מ מזה של הדגם הקודם (תלוי בגרסה/רמת הגימור), ומקנה לדגם החדש מבנה מובחן בהרבה של רכב פנאי בחוץ, ומרווח ראש משופר בפנים.

  מרצדס GLA 2020 מוצע בישראל עם שני מנועי טורבו-בנזין ועם הנעה קדמית. לראשון, בגרסת GLA200, נפח של 1.3 ליטר וזה מייצר 163 כ"ס ו-25.4 קג"מ, והתיבה דו-מצמדית עם 7 הילוכים.

  לשני, בגרסת GLA250, נפח של 2.0 ליטר וזה מייצר 224 כ"ס ו-35.7 קג"מ, והתיבה דו-מצמדית 8 הילוכים.

  בכל הגרסאות בלימה אוטונומית, תיקון סטייה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית והתרעה על רכב בשטח מת.

  מרצדס GLA 2020 מוצע בשלוש רמות גימור, וכולן מצוידות במערך MBUX הכולל צמד צגים גדולים; ל'אקסקלוסיב' חישוקי "18, תאורת לד, גג זכוכית, תפעול חשמלי למושב הנהג, בקרת אקלים, מחוונים מוקרנים במסך "7 ועוד. ל'פרמיום' חישוקי "19, מחוונים מוקרנים במסך "10.25, מפתח חכם, תפעול חשמלי לדלת תא המטען, ממשקי אפל קארפליי/אנדרואיד אוטו ועוד. ל-'AMG ליין' חישוקי "20, ופריטי גימור ספורטיביים בחוץ ובפנים.

 • עיצוב ונוכחות

  הדור היוצא נראה כמו גרסה מוגבהת של A קלאס. מרצדס הגביהו את הדגם החדש באופן ניכר כדי לקבל ממדים ופרופורציות של רכב פנאי. הם לא שכחו, כמובן, להוסיף איפור הולם עם חצאית היקפית בשחור, חיפויי כנפיים מסיביים ומפלטים בולטים.

  מלפנים התוצאה מרשימה ורבת נוכחות. עם זאת, מהצד ומאחור הרכב נראה פחות אגרסיבי, יותר מרוכך מהרצוי.

   

 • תא נוסעים ומטען

  בסביבת הנהג השינוי ביחס לדגם הקודם גדול ביותר, בעיקר הודות להטמעת מערך MBUX של מרצדס, המתאפיין בצמד צבעוני ומרשים של צגים מחוברים. מערך זה שופע דרכי תפעול, דורש הסתגלות ומחייב זהירות עם מעברים אגביים של היד. לא כל חלקי הפלסטיק איכותיים, כיסוי גג הזכוכית אינו אטום ומערך האוורור רועש.

  ברמת הגימור 'פרמיום' האבזור נאה, ועדיין, במחיר כזה אנו מצפים לפתחי אוורור מאחור, בקרת אקלים מפוצלת ולתפעול חשמלי של מושב הנוסע. מושב הנהג נוח, אך חסר מעט תמיכה צידית. תכנון משופר, ממדים גדולים יותר בכלל ובגובה בפרט, יצרו שינוי דרמטי במרחב מאחור, והמרחב שם מצוין. תא המטען אינו ענק (436 ליטר), אך נעזר ברצפה כפולה.

   

 • מנוע וביצועים

  ל-GLA הבסיסית מנוע טורבו-בנזין 1.3 ליטר 4 צילינדרים, שפותח בשת"פ עם רנו, וזה מייצר 163 כ"ס ו-25.5 קג"מ. על הכביש מתגלה המנוע כיעיל, פעולתו זורמת והוא בהחלט מפתיע בביצועיו. במהירויות נמוכות ובסל"ד בינוני הכושר טוב, והמנוע מטפס יפה לסל"ד גבוה, אך שם הרעש לא תמיד ערב לאוזן. בתנועה רגילה התנהלות התיבה יעילה, אך זינוקים נחושים בעיר ייתקלו לעיתים בתגובה מושהית, וכך גם בזחילה בחניות. צריכת הדלק טובה: ביום מבחן מאומץ גמא הרכב 9.6 ק"מ לכל ליטר, וביום טיול רגוע עמדה הצריכה על 14 ק"מ/ל'.

 • נוחות והתנהגות

  ההתנהלות בכללותה נעימה, והרכב מסתדר היטב עם חספוסים בכביש ומתמודד לא רע עם שיבושים גדולים. דווקא שיבושים בינוניים, בייחוד בעיר, מורגשים יותר, וכך גם חיבורי כביש במהירות גבוהה בכבישים הבין-עירוניים. בכבישים אלה רעשי הכביש נוכחים מדי.

  בנהיגה דינמית רכינת המרכב הראשונית מורגש, ובשעה שלהגה פעולה מדוייקת, התגובות להפנייתו אינן חדות. עם זאת, אט אט לומדים שהכל מבוקר והיכולת של הרכב גדולה על כוח המנוע.

   

 • תמורה למחיר

  דגמי הפנאי הקומפקטיים של מותגי היוקרה אינם זולים, וה-GLA אף עולה יותר ממתחריו הישירים, כך שלדגם הזה יש בעיה. אבל בזכות היכולת הכוללת הטובה, התמורה ביחס לדגם הקודם שופרה.

 • חדש בדגם

  תחילת שיווק הדור השני בארץ ביולי 2020.

 • סיכום

  ה-GLA החדש משופר באופן משמעותי מקודמו כמעט בכל תחום: הוא נראה יותר כמו רכב פנאי, והוא יותר מצויד, מודרני ועשיר בתא הנוסעים, ובאופן שצריך להדאיג את המתחרים הישירים.

מרצדס GLA קלאס 2020 גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג מרצדס GLA קלאס
מרצדס GLA קלאס גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר מחירון
1332
163
2,770
-
1332
163
3,000
-
1991
224
3,681
-
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות הקשורות לדגם

|
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך מרצדס GLA קלאס?

ציון משוקלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מרצדס GLA קלאס צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

3
מרצדס GLA קלאס צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
14.9 11.3 18.2 12.0 13
16.6 13.5 19.2 13.4 10
16.6 13.5 19.2 13.4 9
8
13.4