יתרונות חסרנות

יתרונות / גרסת הסדאן לספייס סטאר עשירה באבזור נוחות, מחירה זול ותא המטען שלה גדול.

חסרונות / המרחב מאחור קטן, נתוני המנוע בסיסיים, הוא רועש תחת עומס, וגם הנסיעה אינה שקטה בעיר ומחוצה לה.

בשורה התחתונה / סופרמיני לא מסעירה עם תא מטען.

מיצובישי אטראז' חוות דעת

  • חוות דעת מיצובישי אטראז' היא גרסת סדאן לספייס סטאר. היא הגיעה אלינו בסוף שנת 2013 ומכוונת לפלח שוק הולך וגדל של משפחתיות קטנות, אם כי בניגוד למתחרותיה המבוססות על סופר-מיני, האטראז' מבוססת על מכונית מיני. בהתאם, היא מציגה מידות צנועות משל מתחרותיה דוגמת יונדאי i25 (אורך של 424 ס"מ לעומת 437 ס"מ), אך גם קלה מהן משמעותית (945 ק"ג) ומוצעת במחירים נמוכים יותר. המשקל הקליל אפשר למיצובישי להתקין בה מנוע בנפח צנוע של 1.2 ליטר בלבד (80 כ"ס) לטובת צריכת הדלק (כ-21 ק"מ לליטר ע"פ היצרן), ועדיין להגיע לנתוני ביצועים סבירים - 13.3 שניות ל-100 קמ"ש בגרסה האוטומטית. רמת ה-Instyle מגיעה ברמת גימור גבוהה ואבזור נדיב, אך ה-Invite הבסיסית חסרה פרטי אבזור רבים ומיועדת (כנראה) בעיקר לשוק המוסדי.
  • עיצוב ונוכחות האטראז' נראית זולה ופשוטה. העיצוב לא יזכה אותה בשום פרס, אבל גם לא ירתיע אף אחד (במיוחד בגרסאות המאובזרות שמוסיפות חישוקים קלים).
  • תא נוסעים ומטען גם תא הנוסעים מעוצב בפשטות, אך הגרסאות המאובזרות מצוידות באבזור רב שתורם לאווירה נעימה יחסית. איכות החומרים אינה טובה, אך הם מורכבים היטב. המרווח טוב מלפנים, מאחור יהיה צפוף לשלושה. תא המטען גדול למדי ומציע פתח רחב ונוח.
  • מנוע וביצועים האטראז' מגיעה אלינו עם מנוע אחד - 1.2 ליטר (3 ציל') המספק 80 כ"ס. למרות ההספק הנמוך הביצועים מפתיעים לטובה הן בגרסה הרציפה והן בידנית, אם כי לעיתים יש צורך לאמץ את המנוע כדי לממש את הפוטנציאל. המנוע עצמו רועש ורועד מאוד. על צד החיוב נספר כי צריכת הדלק נמוכה למדי.
  • נוחות והתנהגות כל עוד לא מדובר ברצף שיבושים קשים, המתלים הרכים הפתיעו לטובה (בדרך כלל), אך רעשים מכיוון בתי הגלגלים, במיוחד על שיבושים קטנים, מפריעים לשלווה. לכך מצטרפים גם רעשי רוח שהופכים נוכחים מדי כבר ב-100 קמ"ש. על הכביש האטראז' מתנהלת בצורה צפויה ונטולת דרמות. ההיגוי מעורפל וכושר הבלימה מכובד. היכולת הדינמית - כולל זוויות הגלגול - לא מרשימה.
  • תמורה למחיר האטראז' זולה ממרבית מתחרותיה וברוב המקרים מאובזרת מהן. על הנייר התמורה למחיר מצוינת, אבל מולה ניצבות מתחרות איכותיות, מרווחות ומודרניות יותר.
  • סיכום משפחתית קטנה, מחיר קטן, רשימת אבזור ארוכה.

מבחני רכב

למי שרוצה לחקור לעומק

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך מיצובישי אטראז'?

ציון משוכלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים מיצובישי אטראז'

מיצובישי אטראז' צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

5
מיצובישי אטראז' צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
20.4 17.8 22.7 16.5 3
20.4 16.9 23.2 16.5 1
20.4 16.9 23.2 16.5 4
21.2 17.8 23.8 17.1 1
21.3 17.2 24.4 17.2 1
4
15.1