בתערוכת הרכב בגואנגז'ו (Guangzhou), סין, חשפה ב.מ.וו קונספט קומפקט סדאן – דגם תצוגה של סדרה 1 עם תא מטען. דגם זה, מתחרה ישיר לאודי A3 סדאן ולמרצדס CLA, יוצג לקראת ייצור בשנה הבאה, כנראה בז'נבה (מרץ 2016) וייתכן, אולי, בדטרויט (ינואר 2016).
ב.מ.וו הציגה את הקונספט הזה בסין דווקא, ולא בתערוכת לוס אנג'לס הנערכת כעת; השוק הסיני, כזכור, הוא כיום שוק הרכב הגדול בעולם, ולסינים חיבה יתירה לסדאן. בנוסף, התחרות על תשומת הלב קשה יותר בלוס אנג'לס, עם לא מעט דגמים חדשים ומחודשים.
צילום: מנהל
בייבי 3
הקונספט מבטא היטב את קו העיצוב העכשווי של ב.מ.וו, החל מהחזית דרך הצד ועד לאחוריים. המראה דינאמי ושרירי, ותפיחות בתי הגלגלים לא משאירים ספק בכל הנוגע להיותה "בייבי סדרה 3", לפחות בכל הקשור לעיצוב. אלמנט עיצובי בולט מאוד בקונספט הוא קצה מכסה תא המטען הבולט מעל הפנסים, יוצר מעין "כנף" אחודה. בנוסף, ידיות הפתיחה ממוקמות מתחת לקו האורכי המודגש, כך שאינן נראות לאדם עומד. דגם התצוגה נועל, כרגיל בדגמי קונספט, חישוקים במידות מופרכות (20"), וכרגיל בדגמים לייצור, אלה יהיו קטנים יותר.
צילום: מנהל
סביבת הנהג מינימליסטית. מסך בגודל 8.8 אינץ' ניצב בגאון במרכז, בחלקו העליון של הדשבורד, אלומיניום מוברש מפגין הופעה ותאורה כתומה מוסיפה לאווירה ו"מתכתבת" עם פסי אורך כתומים במושבים. התוצאה נאה ביותר, עם נופך עתידני משהו, אך סביר להניח שכל זה יוחלף במה שקיים כיום בדגמי ב.מ.וו.
צילום: מנהל
לא חושפת פרטים טכניים
עד כמה דומה תהיה סדרה 1 סדאן ביחס לקונספט שהוצג כעת? סביר שקרוב למדי, לא זהה. אלא שב.מ.וו, שמדברת הרבה בהודעה לעיתונות על עיצוב, הדור הצעיר בסין ועוד כיו"ב, לא נידבה מידע טכני של ממש.
ומעל לכל: האם דגם זה יהיה אכן מבוסס סדרה 1 העכשווית, עם הנעה אחורית, או שתהיה לו הנעה קדמית – כמו סדרה 2 אקטיב טורר, לאמור: רצפת LKW של מיני? הנעה קדמית, כידוע, זולה יותר ליצור ומעניקה ליושבים ברכב מרחב עדיף, וזה גם הכיוון אליו הולכת ב.מ.וו בדגמים הקטנים שלה.
אבל גם אם לב.מ.וו הזו תהיה הנעה קדמית, העיצוב שהוא כל-כך ב.מ.וו, יפצה רבים על המעבר מההנעה האחורית הייחודית ובהקשר הזה גם "יוקרתית". ויהיו כמובן כאלה שיתעצבו אל לבם.
צילום: מנהל