אריאל חושפת את נומאד – טיל קטן לשטח - אוטו

אריאל חושפת את נומאד – טיל קטן לשטח

היצרנית הבריטית הקטנה אריאל, מוכרת לכולנו בזכות אטום, טיל קטן על ארבעה גלגלים. עכשיו הם מייצרים משהו ממש מהיר לשטח. ובזול

'אריאל' (Ariel) היא יצרנית קטנה שהחליטה לייצר מכונית ספורט כייפית ביותר. המתכון פשוט: משקל נמוך, הספק גבוה וחיבור ישיר לנהג. החברה שהוקמה ב-2001 בבריטניה לא המציאה את הגלגל לרצפט הזה; לוטוס סופר 7, לימים קייטרהאם, הייתה שם מ-1957, וגם לדונקרוורט או לק.ט.מ הרי יש מה להציע בתחום זה.

אבל אטום (Atom) של אריאל התעלתה על כולן, והוכרזה על ידי רבים כמכונית המהנה ביותר. ולא שהנתונים "היבשים" חסרים: לאטום 500 האצה ל-97 קמ"ש ב-2.8 שניות, למשל, ובאמתחתה לא מעט שיאי מסלול והאצה/בלימה (10.88 שניות ל-0-160-0). היא החזיקה את שיא המסלול של טופ גיר והודחה רק לאחר שנתיים על-ידי פגאני היוארה (1.6 מיליון דולר)... לא רע בשביל מכונית שעולה 4% ממנה.

נַוָד
כעת החלה אריאל לשווק את נומאד (Nomad; נַוָד). על הנייר, לפחות, זו באמת חיית שבילים מזן אחר, מהזן הממש פסיכי אם תרצו לדייק.

להלן הפרטים: שלדת צינורות; מתלים מבית בילשטיין-אייבך; הנעה אחורית; מנוע 2.4 ליטר של הונדה המייצר 235 כ"ס (ב-7200 סל"ד); תיבה ידנית 6 הילוכים; משקל של 670 ק"ג.

נומאד משגר עצמו מעמידה ל-97 קמ"ש ב-3.4 שניות, וזה יקיריי, כבר נתון של מכוניות על! נתון המהירות המרבית פחות מרשים, אולי, כמעט 220 קמ"ש. מצד שני, מדובר הרי בתוקף שבילים...

המחיר בבריטניה מתחיל ב-27,500 ליש"ט, והמחשבה על הגירה לבריטניה מעולם לא נראתה לנו אטרקטיבית יותר. מצד שני אפשר לחשוב על יבוא; 330,000 שקל, כולל מסים; מחצית מזה, לשימוש במירוצים (ויהיו, בטח שיהיו).
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות