מירוץ הדקאר ה-37 יצא לדרך, כאשר כמו בשנים האחרונות הוא נערך בדרום אמריקה כשמסלולו עובר בארגנטינה, בוליביה וצ'ילה. המירוץ יצא לדרך מבואנוס איירס, כאשר הקבוצה הפיבוריטית של מיני נטלה את ההובלה וגם סיפקה את הדרמה של היום הראשון.

נאסר אל-עטיה היה המהיר בקטע הראשון, אך נענש בשל מהירות מופרזת בקטע מוגבל מהירות (הוא נמדד ב-68 ק"מ בקטע מוגבל ל-50), וקיבל עונש של 2 דקות שדרדר אותו למקום השביעי. וכך ההובלה עברה למיני של אורלנדו טראנובה המקומי, חביב הקהל. אחריו סיימו רובי גורדון בהאמר (אין כמובן קשר לכלי הרכב שיצרה חברת האמר, שכבר נסגרה...) וג'יניאל דה ויליר בטויוטה.

צילום: מנהל
קבוצת פיג'ו. הנמיכו ציפיות

מנצח אשתקד, נאני רומא, איבד את סיכוייו לחזור על הישגו אחרי שתקלה טכנית במיני שלו, קילומטרים ספורים מקו הזינוק גרמה לו לעיכוב של שש שעות, ודרדרה אותו למקום האחרון הרחק מהשאר.

להצבעה בתחרות 'אוטו השנה 2015' לחץ כאן

קבוצת פיג'ו, עם ה-2008 דקאר, עוררה כמובן עניין רב אך הסתפקה בפתיחה זהירה, כאשר קרלוס סיינז נוטל את המקום השמיני וסטפן פטרהאנסל, שסיים שני אשתקד עם מיני, מגיע עשירי (סיריל דספרה, שעבר השנה מאופנועים למכוניות, נמצא הרחק מאחור בינתיים). בפיג'ו הסבירו שרכבי הנעה אחורית כמו שלהם פחות מתאימים לקטע הדרוג של היום הראשון - נחכה ונראה אם הם ישתפרו בהמשך. יאמר לזכות אנשי פיג'ו שעוד לפני האירוע הם דאגו להנמיך ציפיות, וסיפרו שמבחינתם ההישג הגדול הוא להיות מוכנים בזמן עם המכונית החדשה לזינוק.

באופנועים הוביל בקטע הראשון סאם סנדרלנד ב-KTM, לפני פאולו גונקלבס (הונדה) ומארק קומה (KTM).

צילום: מנהל
ניסאן ג'וק. בערך...