קיה סורנטו הנוכחי (דור שני במספר) הושק בשנת 2009, וכעת נראה כי היצרנית הקוריאנית מתחילה להכין את השטח לקראת הצגתו הקרבה של הדור השלישי. בעוד הדור הראשון היה רכב שטח מקורי מבית קיה שנהנה ממאפיינים של רכב שטח "אמיתי" (שלדת סולם וסרן חי מאחור למשל), הדור השני כבר חלק פלטפורמה עם יונדאי סנטה-פה והתקרב לכביש באופן ברור (שלדה אחודה, מתלים נפרדים). הדור השלישי, כך נראה, ימשיך במגמת הריכוך שהחלה בדור השני ויחלוק מכלולים מרכזיים עם הדור הבא של הסנטה-פה (רמז לכך שגם הוא מתקרב?) – אבל בשלב זה קיה נמנעת מלפרט על כך ומתספקת בהצגת שני איורים בלבד.
צילום: מנהל
הדור החדש של קיה סורנטו יוצג בחודש הבא
הדור החדש, לפחות ע"פ האיורים ששחררה קיה, יעשה צעד נוסף (מבחינת העיצוב לפחות) לכיוון הכביש. היצרנית הקוריאנית מספרת כי הסורנטו הבא ייהנה מיציבה נמוכה יותר שתקנה לו מראה ספורטיבי מקודמו (ואולי בגלל זה הצמידה כנף קטנה מאחור...). לנו גם נראה שהוא הולך להציג דמיון מסוים לסדונה (קרניבל) החדש שהוצג מוקדם יותר השנה במעטפת של רכב פנאי אופנתי. בכל מקרה, נראה שהוא יאמץ את הסבכה האנכית הגדולה החדשה של קיה, כולל יחידות תאורה גדולות (מלפנים ומאחור) שמזכירות את אלה של המינוואן הגדול. בשלב זה היצרנית נמנעת מלפרסם פרטים נוספים לגבי הדגם.
קיה תחשוף את הסורנטו החדש בקוריאה בסוף חודש אוגוסט הקרוב. בהמשך היא תנצל את בימת תערוכת פריז, שתיערך בחודש אוקטובר הקרוב, לחשיפת הגרסה האירופאית של קיה סורנטו. מתי נראה אותו על הכביש? מוקדם לדעת, אבל אפשר להניח כי מתישהו במחצית הראשונה של שנת 2015.