סובארו חשפה בתערוכת ניו יורק את הדור החדש של סובארו אאוטבק. לא מפתיע שהחשיפה בוצעה דווקא בתערוכת ניו יורק, שכן הדגם נוחל הצלחה בשווקי ארצות הברית. אז מה חדש בדור השישי של האאוטבק? תכף תדעו.
עיצוב האאוטבק החדש פרופורציונאלי מהדגם המוחלף, ונאה הרבה יותר. יחידות התאורה הקדמיות (בי-קסנון) יחד עם הסבכה הקדמית מקנים מראה בוגר ומאופק, ורק תאורת הערפל העגולה בפגוש השחור מזכירה כי בגנים יש יכולת שבילים לא רעה בכלל.
צילום: מנהל
החזית החדשה מאופקת ובוגרת יותר, אך גם יותר דינאמית
סובארו מספרת על תא נוסעים איכותי יותר, מרווח יותר ומפואר יותר. הדשבורד אמנם לא מחדש כלום ונראה די מאופק, אך מיישר קו ומציג צג מגע גדול במרכז הקונסולה המרכזית. בסובארו טוענים לרמת אבזור גבוהה מבעבר, ובנוסף למערכת ניווט תמצאו גם מערכת שמע משודרגת, מצלמה אחורית, מושבי עור, פתיחה חשמלית לתא המטען, בקרות בטיחות כדוגמת בקרת סטייה מנתיב, ועוד.
יחידת הכוח הבסיסית מגיעה בתצורת בוקסר, בנפח 2.5 ליטר, אטמוספרית, ומפיקה 175 כ"ס. הגרסה הבכירה תגיע עם מנוע בנפח 3.6 ליטר (בוקסר), אטמוספרי גם הוא, אך ההספק כבר גבוה יותר ועומד על 256 כ"ס. יחידות הכוח ישודכו לתיבה אוטומטית-רציפה שתעביר את הכוח אל ארבעת הגלגלים. סובארו מבטיחה כי מערכת ההנעה הכפולה שודרגה גם היא.
צילום: מנהל
המון מקום לכל הציוד שתצטרכו
השיווק של סובארו אאוטבק החדש יחל בארצות הברית כבר בחודש יולי הקרוב, ואילו אלינו הוא יגיע רק במהלך 2015. כמובן שבשלב זה עוד מוקדם לדבר על מחיר.