יובל יצחקי, נער ישראלי בן 14 בלבד, עבר בהצלחה את מבחני הקבלה לאקדמית הקארטינג של אנחל בורגיניו בספרד. כולו תקווה להצליח ולהגשים את חלומו (וכמובן, את חלום אביו), וכמו במקרים רבים אחרים – את תחילת הדרך הוא עושה באליפות קארטינג גדולה באירופה – הפעם מדובר בקטגורית הג'וניורים (עד גיל 16) בספרד.

יצחקי הצעיר, מהישוב תנובות ,טעם את תחושת האדרנלין הראשונה לפני כשנתיים וחצי, כשהגיע עם חברים ובני משפחה למסלול קארטינג. כישרון הנהיגה הטבעי של הצעיר, משך את תשומת ליבם של המדריכים, שהחלו לאמן ולהדריך את יצחקי בכל פעם שכף רגלו נכנסה למסלול. היום, הנער מאומן באופן אישי על ידי ירון תייר ובחסות OMP ישראל.
צילום: גיא יצחקי
החליטו לקחת את החלום צעד קדימה
כמו בכל מקום הגיוני, גם כאן החל יצחקי בתחילה במרוצי ארבע פעימות במסלולים סגורים, ובשנה החולפת התחיל להתחרות בקטגורית הדו-מנועי במסלול המרוצים שבכוכב יאיר. הוא הציג מגמת שיפור לאורך השנה ואף הצליח להתברג במקומות הראשונים במהלך העונה, למרות היותו טירון בתחום.
בבית משפחתו התומכת של יובל התקבלה ההחלטה לקחת את זה קדימה כספורט מקצועני. סימולטור מיוחד הותקן בביתו ובאמצעותו התאמן מידי יום, בנוסף החל להתאמן בנהיגת מסלול על קארט שתי פעימות. יצחקי נשלח לאימונים באקדמיה של נהג המרוצים בדימוס, אנחל בורגיניו, שנחשבת לטובה ביותר בספרד. קבוצת המרוצים של האקדמיה משמשת כנבחרת ספרד בפועל, ולאחרונה סיימה במקום השני באליפות העולם שנערכה בארה"ב.

קבוצה זו היא הנציגה הרשמית בספרד של קבוצת המרוצים ART בבעלותו של ניקולאס טוד, בנו של נשיא ה-FIA ג'אן טוד. מלבד קארטינג, קבוצת ART משתתפת במרוצי פורמולה רנו GP2 ,GP3 ו-GT ובמהלך השנים טיפחה נהגים כלואיס המילטון, ניקו רוזברג וסבסטיאן ווטל ומייצגת כיום בין היתר את פליפה מאסה ופאסטור מלדונאדו.
צילום: גיא יצחקי
יובל הוא אחד מבין שמונה נהגים שמתקבלים לאקדמיה מדי שנה
יצחקי נבחן בשני מסלולי קארטינג שונים בתנאי גשם ובמסלול יבש בכדי לבדוק אם מתאים לאקדמיה שמקבלת לשורותיה שמונה נהגים בלבד מדי שנה. הוא הפגין בגרות ואחריות יחסית לבני גילו, יכולת ניתוח ושיתוף פעולה עם המכונאים ואף נהיגה מדויקת שהפיקה זמני הקפה מעולים.
נכון לכתיבת שורות אלו, יובל התחרה כבר בצמד מרוצים, וכנהג ללא ניסיון קודם במרוצים מסוג זה, המאמנים די התרשמו לטובה מיכולתו ומביצועיו. אנו במערכת 'אוטו' מאחלים לו, ולכל נציג ישראלי המשתתף בתחרות מוטורית, הצלחה.