סמארט פורג'רמי
תערוכת שנחאי הייתה מלאה ביצירות מוטוריות אזוטריות של יצרנים סינים שעל חלקם לא נשמע לעולם. ובכל זאת אחת המכוניות הביזאריות ביותר בתערוכה, שכנה דווקא אצל מותג אירופאי מוכר, סמארט. מדובר כמובן בסמארט פורג'רמי, גרסה מיוחדת לסמארט פורטו שעל המראה שלה הופקד ג'רמי סקוט, מעצב האופנה המפורסם שנחשב לאחרון המורדים בתחום.

"הצגנו אותה לראשונה בלוס-אנג'לס לפני כמה חודשים כמכונית תצוגה" מסביר לי סטפן קופל האחראי על המכירות של סמארט בסין "התגובות היו מצוינות ורבים אמרו לנו שהם היו רוצים מכונית כזו. אז אמרנו: 'למה לא לייצר?'. הרי מי אם לא מותג כמו שלנו יכול לייצר דברים כאלה מיוחדים. כמובן שסין עם הטעם המוטורי המיוחד שלה הייתה מקום מתאים להשקת מכונית כזו מבחינתנו. סקוט אוהב מאוד לשלב כנפיים בפרטים שהוא מעצב ולכן למרות שנאלצנו לשנות אותן בגלל התקינה השתדלנו לשמור עליהן ככל האפשר".

ואכן הפרט הבולט ביותר במכונית התצוגה של סקוט היו הכנפיים. ואנחנו לא מדברים על ספויילרים אלא על כנפי מלאכים שהוצמדו לקורה האחורית. באופן מאוד לא שגרתי החליטו בסמארט ללכת עם הרעיון לייצור, ובשנחאי הם הציגו את הגרסה ה"סדרתית" (יחסית). כדי לעמוד בתקינה הכנפיים קוצרו אך לא קוצצו, והן עדיין בולטות במיוחד עם הצבע הלבן משולב באדום שלהן.
למכונית גם גימור ייחודי בתוך תא הנוסעים, והיא תוצע בשתי גרסאות חשמליות (רגילה ובראבוס) עם 74 ו-80 כ"ס וגם בגרסת הבנזין (טורבו – 102 כ"ס) של בראבוס.