קיה אופטימהטלקאר, יבואנית קיה, משיקה את האופטימה – המשפחתית הגדולה של היצרנית הקוראנית. האופטימה, שהוצגה בתערוכת ניו יורק לפני כשנתיים, מחליפה את המג'נטיס האפרורית שלא זכתה להצלחה בשוק הישראלי. אבל כרגיל בקיה של השנים האחרונות הפעם מכוונת היבואנית גבוה יותר ובונה בין היתר על המראה המאוד בולט של המכונית ולממדים הגדולים: בסיס גלגלים ארוך למדי 279.5 ס"מ ואורך כולל של 484.5 ס"מ.

האופטימה תוצע עם מנוע ה-2.0 ליטר המוכר של הקונצרן הקוריאני. זה מייצר 165 כ"ס ומשודך לתיבת אוטומטית עם שישה הילוכים. הביצועים נאים עם 199 קמ"ש מרביים והאצה למאה ב-10.1 שניות. בנוסף, תוצע גרסת דיזל עם מנוע 1.7 ליטר שמייצר 136 כ"ס שתופנה בעיקר לכיוון תחום המוניות בו קיה התחזקה בשנים האחרונות.

קיה אופטימה תגיע בשתי רמות גימור ('פנורמיק' ו'פרמיום') כאשר כבר בגרסת הבסיס נמצא גג נפתח, חישוקים קלים, מערכת שמע מקורית, בלוטות', תפעול הילוכים בעזרת ידיות מאחורי גלגל ההגה, מושב נהג חשמלי עם זיכרונות ועוד. בגרסה המאובזרת נמצא בנוסף גם מושבי עור, מושב נוסע חשמלי, איוורר וחימום למושב הנהג, חיישנים היקפיים, מצלמה אחורית ומערכת חנייה אוטומטית. המחירים ינועו בין 164,000 שקל לגרסת הבסיס ל-180,000 שקל לפרימיום.