פורד GT במהדורת 50 שנה לניצחון בלה-מאן - אוטו

פורד GT במהדורת 50 שנה לניצחון בלה-מאן

לפני 50 שנה בדיוק זכתה פורד בניצחון מוחץ בלה-מאן, עם פודיום על טהרת ה-GT40 האייקונית. 50 שנה אחרי, תייצר פורד מהדורה מוגבלת שעושה כבוד לניצחון ההוא

את ההיסטוריה של פורד GT40 מכיר כל חובב רכב – המכונית שנבנתה מתוך אגו פגוע כדי לנקום באנזו פרארי על סירובו למכור את המותג לפורד. ואיך נוקמים בפרארי? מנצחים אותו על מסלול המירוצים, כמובן. כדי לעמוד במשימה העניק פורד למחלקת הפיתוח תקציב בלתי מוגבל, וההצלחה הגיעה לשיאה ב-1966, כאשר קבוצת פורד זכתה בשלושת המקומות הראשונים במירוץ הלה-מאן היוקרתי.
כעת, חמישים שנה לניצחון האדיר ההוא, פורד החליטה לייצר מהדורה מוגבלת למכונית-העל שלה, ה-GT – שבעצם עדיין לא מיוצרת... לכן גם המהדורה המיוחדת, שהוכרזה היום, תגיע ליצור למעשה רק בשנה הבאה.
'מהדורת 66' – כך היא נקראת – תהיה צבועה שחור מט עם פסי אורך כסופים, מפגוש לפגוש – כפי שהיו על ה-GT40 ההן. החישוקים צבועים זהב והספרה 2 תופיע על הדלתות ומכסה המנוע – לזכר מספר המכונית שזכתה במקום הראשון ב-66'. בתא הנוסעים מותקנים מושבים עשויים סיבי פחמן (קרבון) עם ריפוד בתפירה שמזכירה את המושבים ממכוניות ה-GT40 המקוריות. גם גלגל ההגה, עם לוגו GT , וחגורות בטיחות בצבע כחול, הן הומאז' למכוניות המנצחות ההן.
כאמור, המהדורה תשווק רק בשנת 2017 ולא נמסר כמה מכוניות בדיוק תכלול המהדורה המוגבלת.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות