סמארט מציגה את חזון שנות ה-30 - אוטו

סמארט מציגה את חזון שנות ה-30

איך ייראו החיים המוטוריים שלנו בשנת 2030? סמארט מאמינה שהם יהיו חשמליים, שיתופיים ובעיקר - אוטונומיים

סמארט, יצרנית המכוניות הקטנות של דיימלר (מרצדס), חושבת רחוק. באמצעות מכונית תצוגה חדשה שמכונה ויז'ן EQ פורטו (Vision EQ Fortwo), סמארט מציגה בפנינו את החזון לשנות ה-30 של המאה ה-21, וכצפוי הוא חשמלי, שיתופי ואוטונומי.
בעתיד של סמארט, המכוניות לא יהיו בבעלותנו, אלא מעין מוניות בהזמנה אישית. בהתאם, הוויז'ן EQ (האותיות EQ מסמלות את מותג החשמליות של מרצדס) הוא רכב דו-מושבי זעיר, אותו ניתן להזמין באמצעות יישומון בטלפון החכם ולנסוע איתו לאן שרוצים. כלי רכב כזה הוזמן ונוסע ליעד קרוב לזה שאליו אתם רוצים להגיע? תוכלו לשלוח הודעה לנוסע ולבקש ממנו להצטרף לנסיעה.
כיאה לרכב שמיועד לשימוש עירוני, הוויז'ן EQ פורטו מציע מידות צנועות: אורכו 270 ס"מ - כן, כמו בסיס גלגלים של משפחתית קומפקטית - רוחבו 172 ס"מ וגובהו 153.5 ס"מ. הוא מיועד לשני נוסעים, ללא צורך בנהג. בסמארט לא מספקים מפרט טכני מלא, ומסתפקים בכך שמדובר ברכב חשמלי עם מצברים בעלי קיבולת של 30 קילו-וואט שעה. נתוני ביצועים וטווח אף הם לא פורסמו.
אז מה הסיכוי של הרכב, שבמקום הגה יש לו מסך מידע ענק בגודל "24, להגיע לייצור? בשנת 2030, אולי. בינתיים, מדובר רק בתרגיל בעיצוב, לטובת תערוכת פרנקפורט שתיערך בעוד כשבועיים - ולקידום המעבר של סמארט ממכוניות בנזין לחשמל (בארה"ב המותג יעשה את המהלך הזה כבר בחודשים הקרובים).
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות