סיאט ישראל השיקה היום את רכב הפנאי החדש והמאוד מדובר של המותג - האטקה. זה הנציג הראשון של דור רכבי הפנאי החדש של קבוצת פולקסווגן, אשר מגיע לארץ. דור זה מבוסס על פלטפורמת ה-MQB החדשה אשר משמשת אצל סיאט גם כבסיס ללאון.
האטקה משוגר לפלח השוק החם ביותר כרגע בשוק הרכב המקומי, והאטקה מיישר קו עם התחרות מבחינת המחיר: החל מ-140,000 שקלים לגרסת הבסיס ועד 188,000 שקלים לגרסאות הבכירות.
בניגוד למקובל בתחום, האטקה יגיע עם חטיבת כח אחת בלבד - מנוע 1.4 ליטר טורבו 150 כ"ס, אשר משודך לתיבת דו-מצמדית עם שבעה הילוכים. למנוע יכולת לנתק 2 צילינדרים בעת הצורך, לטובת חיסכון בדלק.
כרגיל בקונצרן, נתוני הביצועים טובים יחסית להספק, וטובים גם ביחס למקובל בקטגוריה: האצה ל-100 קמ"ש ב-8.6 ש' ומהירות מרבית של 198 קמ"ש.
צילום: מנהל
עם אורך כללי של 436 ס"מ ובסיס גלגלים של 264 ס"מ, האטקה מעט קטן יותר מהמקובל בקטגוריה (הוא קצר בכ-12 ס"מ מהטוסון/ספורטאז', ובסיס הגלגלים קצר יותר ב-3 ס"מ). תא המטען בעל נפח מכובד - 510 ל'.
האטקה יוצע בארץ בארבע רמות גימור, שהינן הגבוהות יותר בהיצע של סיאט: 'סטייל', 'סטייל+', 'אקסלנס' ו'אקסלנס+'. הסטייל, שתעלה 140,000 שקלים, תוצע עם שבע כריות אוויר, חישוקי "17, מערך מולטימדיה מקורי עם צג מגע "5, בלוטות', בקרת אקלים וחיישני תאורה. האטקה יצוייד בכל רמות האבזור במערכת בלימה אוטונומית, חיישני חנייה אחוריים עם תצוגה, בלם יד חשמלי ובקרת שיוט.
צילום: מנהל
רמת הסטייל פלוס (146,000 שקלים) תצויד בהתרעה על רכב חוצה מאחור, מערכת לזיהוי שטחים מתים, בלימה אוטונומית אחורית ותציע מערך מולטימדיה מתקדם יותר עם ממשק אפל קאר פליי וצג גדול יותר ("8).
רמת האקסלנס שתעלה (166,000 שקלים) תוצע עם מערכות בטיחות מתקדמות שכוללות , ניטור שטחים מתים ומצלמות היקפיות. כמו כן גרסה זו כוללת זו חישוקי "18, גג נפתח פנוראמי, ריפוד משולב אלקנטרה, תאורת לד מלאה, מפתח חכם, בורר מצבי נהיגה ועוד.
צילום: מנהל
האקסלנס פלוס (188,000 שקלים) תוסיף מושב נהג חשמלי, שטיפת פנסים קדמיים, מערכת שמע משופרת, חימום למושבים.
בכל הקשור לפליטת מזהמים, דרגת הזיהום של האטקה יעמוד עד סוף השנה על 6 , ובשנה הבאה יהיה 9, עקב שינויים במס הירוק.
הציפיות של סיאט ישראל מהרכב גדולות, וההנחה של ראשי המותג היא שזה יהיה מנוף הצמיחה הבא של המותג הספרדי בארץ. צביקה לוי, ראש המותג, סיפר שעד סוף השנה הנוכחית צפויים להימכר 51 יחידות מהאטקה.
צילום: מנהל