פולקסווגן תשיק רכב שיתופי בשנה הבאה - אוטו

פולקסווגן תשיק רכב שיתופי בשנה הבאה

חטיבת הרכב השיתופי החדשה של פולקסווגן, מויאה, הציגה בברלין רכב אוטונומי חשמלי שיפעל כבר משנה הבאה

חברת ההזנק (סטארט אפ) הצעירה של פולקסווגן, מויאה (MOIA), חשפה רכב שיתופי ראשון שנה בלבד לאחר הקמתה. הרכב, שפשוט נקרא "מויאה", תוכנן בשיתוף פולקסווגן ומיועד להתחיל בשירות באירופה בסוף שנה הבאה.
בוועידת הטכנולוגיה "טק-קראנץ' ברלין" שנערכה השבוע, ומשמשת כבמה להצגת חידושים של חברות הזנק, מויאה הציגה את הרכב בגרסת תצוגה קרובה לייצור. הדגם הסדרתי צפוי להיות כמעט זהה - כולל מבנה המזכיר מסחרית בגודל בינוני או מיניוואן ומקום לשישה נוסעים.
מדובר ברכב חשמלי, עם טווח נסיעה של 300 ק"מ בין טעינות ואפשרות לטעינת מצברים ריקים ל-80% בתוך כ-30 דקות. פולקסווגן ומויאה לא מפרסמות מפרט טכני מלא של הרכב, שגם יציע יכולת נסיעה אוטונומית, אך לפחות בתחילה ייכנס לשירות עם נהג אנושי שיפקח על הנעשה בזמן הנסיעה.
לצד הרכב, מויאה מפתחת גם יישומון לטלפון חכם, באמצעותו ניתן יהיה לבדוק את זמינות המכוניות בקרבתכם ואת מחיר הנסיעה בכל רגע נתון. האלגוריתם של מויאה יאפשר למכוניות לבחור מסלול יעיל ככל הניתן לנוסעים למקומות שונים, כך שכל נוסע יגיע ליעדו בזמן המיטבי.
עוד נמסר כי יעד השקת השירות נקבע לסוף שנת 2018, אז יחל לפעול בהמבורג, גרמניה. השקה בערים נוספות בעולם מתוכננת מיד לאחר מכן. על-פי פולקסווגן, השירות החדש עשוי לסייע בהפחתת נפח התנועה בכמיליון מכוניות בעולם, לטובת הורדת עומסי תנועה וזיהום אוויר. הרכב כפי הנראה יוצע גם לרכישה בנפרד, לשימוש על-ידי שירותי הסעות אחרים.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות