תחרות אוטו השנה 2020 הגיעה לסיומה, ואיתה גם ההכרזה על כלי הרכב הנבחרים בקטגוריות השונות והזוכה הגדול בתחרות. בכל קטגוריה התמודדו חמישה פיינליסטים – אבל רק אחד זוכה.

קיה סטוניק 2020 - חוות דעת מלאה.

1598867
צילום: רונן טופלברג
 
השנה הבחירה ברכב הפנאי הקטן המוביל הייתה קשה – הקטגוריה זוכה לפופולריות הולכת וגוברת עם שפע מתחרים חדשים שהגיעו במהלך השנה האחרונה, ולא מעט מתמודדים שצפויים להגיע בהמשך השנה. ובכל זאת, צריך לבחור השנה – בדיוק כמה בשנה שעברה – הזוכה בתואר 'אוטו השנה 2020 בקטגוריית רכבי הפנאי הקטנים' הוא – קיה סטוניק.

וכנראה שגם הישראלים מסכימים איתנו כי בשנת 2019 סטוניק היה הרכב הנמכר ביותר בקטגוריה שלו ובפער לא קטן מהמקום השני. לא פחות מ-4678 יח' של סטוניק נמכרו בשנת 2019 בישראל.

1598863
צילום: רונן טופלברג
 
קיה סטוניק, רכב הפנאי הקטן של היצרנית הקוריאנית, הוצג במהלך שנת 2017 ונחת בישראל בסוף 2018. הוא חולק את הפלטפורמה שלו עם קיה ריו, הסופרמיני של היצרנית, אך מציע ממדים נדיבים ממנה.
 
בקטגוריית רכבי הפנאי העיצוב מקבל משקל משמעותי – וסטוניק מצטיין בתחום זה. פרופורציות טובות מעניקות לו מראה אתלטי ואפשרות לצביעה דו-גוונית משדרגת ממש את ההופעה החיצונית.

1620548
צילום: תומר פדר
 
סטוניק הוצע בארץ מיומו הראשון עם יחידת הנעה טובה ויעילה – שילוב של מנוע טורבו-בנזין בנפח 1.0 ל' שמפיק 120 כ"ס ותיבה אוטומטית רובוטית דו-מצמדית עם שבעה יחסי העברה. השילוב הזה מנפק ביצועים טובים מצד אחד, וזאת לצד צריכת דלק נמוכה למדי מצד שני.
 
מעבר לביצועים הטובים, סטוניק גם מפתיע עם התנהגות כביש טובה ואפילו מהנה – לא עניין טריוויאלי כשמדובר ברכבי פנאי. אהבנו.

1620558
צילום: תומר פדר
 
ובסוף יש את עניין המחיר – קיה סטוניק מתומחר באופן שמציב אותו במרכז החם של הקטגוריה ובטווח מחירים רחב – החל בגרסת כניסה שמתומחרת באופן תחרותי ועד לגרסאות מאובזרות ועשירות מצד שני.
 
לסיכום, מדובר ברכב שנמצא באחת הקטגוריות החמות בשוק הישראלי, מעוצב באופן חינני, עשוי היטב מבפנים ובעל יחידת הנעה מוצלחת. כל אלה הופכים את קיה סטוניק לראוי לתואר 'אוטו השנה 2020 בקטגוריית רכבי הפנאי הקטנים'.

1620551
צילום: תומר פדר