פולקסווגן עשויה להשבית לגמרי מפעל ייצור מרכזי של הקונצרן בבלגיה, בריסל שאמון על הרכבת דגמים רבים של אאודי. הסיבה: ירידה תלולה בביקושים לרכבים חשמליים של חטיבת היוקרה בחודשים האחרונים. אם הפעולה תתממש, זו תהיה הפעם הראשונה מאז 1988 שפולקסווגן נאלצת לסגור מפעל ייצור. האחרון, ננעל בארה"ב, אלבמה, ועל פי דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, בכירים במותג פוטרו מיד לאחר מכן. 

אאודי, כך מסתמן, פרסמה אזהרה בתחילת השנה אודות ירידה בהיקף המכירות בשל החלפת טכנולוגיות, פלטפורמות, סוללות ודגמים, אך במובן זה, אין שוני בינה לבין מתחרותיה, שגם הן סופגות האטה במכירות רכבים חשמליים בגלל חילופי דורות. בפולקסווגן מעריכים, כי הסבת המפעל או מציאת שימוש אחר עבורו, יגבה מהקונצרן מעל 2.6 מיליארד יורו, בשנה מאוד מורכבת מבחינת הוצאות.

אאודי אמנם היו חלוצים בחשיפת רכבי ה-E-טרון החשמליים, אולם צמצום המסירות, הגידול בתחרות, פגע בהכנסות וכן במעמדה. כך למשל, רכב הפנאי היוקרתי Q8 אי-טרון שהושק ב-2018 וזכה להצלחה נקודתית בחלון זמנים קצר, צלל במכירותיו וכעת עולים דיווחים שפולקסווגן תנחה להפסיק את ייצורו ב-2025.

אאודי תולה לא מעט תקוות ברכב הפנאי החשמלי החדש, ה-Q6 אי-טרון, שהוצג מוקדם יותר השנה ושיווקו יחל בישראל בעוד כמה חודשים. מתחת למעטפת הוא מסתיר מכללים משותפים לפורשה מקאן החשמלי, כולל הספק מערכת של 420 ועד 490 כ"ס, סוללת 95 קווטש וטווח נסיעה מרבי של עד 630 קילומטרים.

דגם נוסף של אאודי מוקצה עבור קבוצת הסאלון - A6 אי-טרון. דגם זה יתחרה בטסלה מודל S בין היתר ויהיה בעל טווח נסיעה של 643 קילומטרים בין טעינות. מחירו, צפוי להתחיל ב-85 אלף יורו. מועד השיווק מתוכנן לשנה הבאה עם חשיפה רשמית במהלך 2024.