מותג KGM חדש בעולם הרכב, וזה מחליף את מותג סאנגניוג. יצרן הרכב הדרום קוריאני שהיה מוכר בשם סאנגיונג החל את דרכו ב-1954 בשם דונג-א מוטור (Dong-A Motor), וזה ייצר בין השאר גם משאיות ואוטובוסים. ב-1981 רכש דונ-א מוטור את קיאווה (Keohwa), יצרן ג'יפים אמריקאים ברישיון. ב-1986 השתלט תאגיד סאנגיונג על דונג-א מוטור ודגמים במסגרת שמו נוצרו בהמשך, כולל מוסו, ונוצר שת"פ עם מרצדס. עם השנים עברה הבעלות על היצרן הדרום קוריאני שהתמחה אז בדגמים מבוססי שלדת סולם, לדייהו, SAIC ולמהינדרה. בשנים האחרונות הוסיף סאנגיונג גם דגמי פנאי לארסנל שלו.

קבוצת KG שנוסדה ב-2003 היא חברה פרטית-משפחתית העוסקת בכימיקלים, פלדה וגם מדיה. מחזור המכירות שלה הוא כ-14 מיליארד שקלים וערך הנכסים שלה קרוב ל-15 מיליארד שקלים.

באפריל 2023 הייתה KG לבעלים של סאנגיונג והקימה מותג הנקרא KG Motors, וזה מייצר החל מ-2024 את דגמי סאנגיונג במסדרת הסימול והלוגו החדשים שלו. במבחר כיום כל הדגמים העדכניים של סאנגיונג – שטח, פנאי, טנדר – והוא מכוון להתמקד ברכב חשמלי. דגם ראשון מסוגו הוא טורס, דגם פנאי קומפקטי שהוצג ב-2022 וכולל גם אופציה להנעה כזאת.

מותג KGM, כמו סאנגיונג, מיובא לישראל על-ידי טלקאר

המשך קריאה