ב.מ.וו iX - אוטו

ב.מ.וו iX

ב.מ.וו iX מידע כללי

קטגוריה: פנאי/שטח גדול
גירסה מומלצת:
408 ק"מ
שנת השקה: 2021

ב.מ.וו iX יתרונות וחסרונות

יתרונות טווח, ביצועים, מרחב לנוסעים, נוחות מחוץ לעיר, בידוד רעשים, יכולת דינאמית
חסרונות סביבת נהג מנימליסטית, לא לשבילים, מושב נהג, הנדסת אנוש
בשורה התחתונה מרשים ומצוין

ב.מ.וו iX 2023 חוות דעת

נבדק על ידי אלגוב אוהד
 • רקע כללי

  ב.מ.וו iX הוא רכב פנאי כל-חשמלי חדש בהיצע הדגמים של היצרנית הבווארית. ממדיו דומים לאלו של ב.מ.וו X5 והוא מוצע בישראל בשתי גרסאות: xDrive 40 ו-xDrive50 כאשר לכל גרסה ישנם שני מנועים, אחד על כל סרן, ולכן ההנעה כפולה. בגרסת 40 ההספק המשולב עומד על 326 סוסים והמומנט על 64.3 קג"מ. למרות משקל עצמי של מעל 2.5 טון ה-iX מאיץ מעמידה למאה קמ"ש תוך 6.1 שניות בלבד והטווח המרבי המוצהר עומד על 408 קילומטרים. לגרסת 50 הספק משולב של 523 סוסים ונתון מומנט של 78 קג"מ, היא שוקלת כמאה קילו יותר ומאיצה למאה תוך 4.6 שניות. הגרסה הזאת מצוידת בקפיצי אוויר וכמו כן גם בהיגוי אחורי, כשהטווח המרבי המוצהר עומד על 600 קילומטרים. לשתי הגרסאות אפשרות לטעינה מהירה: 150 ק"ו או 200 ק"ו בהתאמה.

  רמת האבזור הבסיסית ('ספיריט') של גרסת 40, מרשימה למדי, עם שליטה אלקטרונית בבולמי הזעזועים, חישוקי 21", גג פנורמי, מצלמות היקפיות וסגירה "רכה" לדלתות, תצוגה עילית ועוד. רמת הגימור הגבוהה יותר ('טק') מציעה בנוסף גם עיסוי וזכרונות למושבים הקדמיים, לצד מערכת שמע מבין 'הרמן קרדון'. לגרסת 50 רמת אבזור גבוהות עוד יותר הכוללות, בין היתר, חישוקים גדולים יותר, אוורור למושבים ותאורת לייזר.

 • עיצוב ונוכחות

  העיצוב של ב.מ.וו iX 2022 בוטה מאוד, שנוי במחלוקת, ומזוויות מסוימות נראה גמלוני; למרות גובהו הוא גם קרוב לכביש והחרטום המיוחד לא ממש מושך. החלק האחורי מקובל יותר ומעניק לרכב מופע רחב ומסיבי.

 • תא נוסעים ומטען

  כאשר מתיישבים מגלים שהעיצוב הקלאסי והעשיר המוכר עם המותג הוחלף בכזה מינימליסטי ונטול מתגים. גם ב.מ.וו משנה מדרכה עד כה, ומציבה מאחורי גלגל ההגה המוזר צג גדול וארוך של "14.9, החובר למחוונים המוקרנים.

  העיצוב מיוחד אך פחות נאה, החומרים הידידותיים לסביבה אינם מזמינים תמיד וההופעה הכוללת אינה עשירה מספיק. והתפעול? הוא רחוק מלהיות אינטואיטיבי, אבל בסוף לומדים.

  גם גג הזכוכית מיוחד כאשר במקום כיסוי יש אטימה אלקטרואופטית, ובהחלט מעניין מה תהיה היעילות שלה בקיץ.

   

  סביבת הנהג הנמוכה בשילוב תנוחת נהיגה גבוהה יוצרות שדה ראייה מעולה לפנים, והמצלמות ההיקפיות מסייעות עם היתר. מושב הנהג אינו נוח במיוחד וכיוון הקשיחות והתמיכות נעשה דרך הצג, וזה לא מאוד נוח.

  המושב האחורי קעור כדי לכסות את הקורות הרחבות. מבנה זה מסיט את היושבים למרכז. הרצפה השטוחה ושפע המקום לרגלים מעניקים מרחב עצום, ותנוחת הישיבה מעט נמוכה. לתא המטען, שאינו ענק (500 ליטר), מבנה שימושי. הרמת הכיסוי אינה נוחה.

   

 • מנוע וביצועים

  התפוקה המשולבת בגרסה הבכירה היא 523 כ"ס ו-78 קג"מ, ולמרות אותם 2.7 טון, הביצועים מעולים: 4.6 שניות ל-100 קמ"ש, והמהירות מוגבלת ל-200 קמ"ש.

  ב.מ.וו כיילה את מערך ההנעה כך שהתאוצה תהיה לינארית ככל שניתן, ובניגוד לחשמליות חזקות אחרות, אותה תאוצה לא תאתגר את שרירי הצוואר. הביצועים מצוינים גם בעליות ממושכות, גם בעקיפות בתנאים מכבידים, ותאוצות ביניים מעולות מוגשות בחוסר מאמץ.

   

  והטווח? בקצב התנועה, הטווח נע בין 495 ל-510 ק"מ עם ממוצע צריכה של 4.7-4.8 ק"מ/קוט"ש.

 • נוחות והתנהגות

  בעיר, נוחות הנסיעה אינה מצטיינת במהירות איטית; אולם, ככל שעולה המהירות, בייחוד בכבישים הבין-עירוניים,iX מציע לנוסעים נוחות נסיעה טובה, והוא מעודן ונוח, מסנן היטב גם את רעשי הכביש. בכביש גלי מאוד ובמהירות גבוהה הוא עלול להתנדנד מדי, באופן שיכול לפגום גם בביטחון.

  למרות שמדובר ברכב כבד, בב.מ.וו שאפו לשמר אותה חדוות נהיגה המאפיינת דגמים אחרים של המותג והתוצאה טובה. מערך המתלים מצליח להתמודד עם המשקל וההיגוי האחורי מסייע לצלוח פניות באופן מהיר עם יכולת מעולה וללא דרמות. הבלמים, הטובים מהמקובל בתחום, מתקשים בעומס ממושך בגלל המשקל, וחסרים פעולה חדה ומדויקת. בלימת המנוע המקסימלית יכולה לסייע.

   

 • תמורה למחיר

  מחיר הרכב הנבחן בהחלט גבוה – אבל הוא מקביל במחירו לגרסאות הבנזין של X5, ובשלב זה חסר מתחרים ישירים. גרסה 40, שמחירה נמוך משמעותית, היא קנייה עדיפה.

 • מה חדש בב.מ.וו iX 2023

  אין שינוי בדגם בשנת 2023.

 • סיכום

  לא כל המרכיבים בב.מ.וו iX 2022 מוצלחים - בייחוד העיצוב וסביבת הנהג. אבל מעבר לכך מדובר ברכב מרשים בכישוריו – ביצועים, טווח חשמלי, יכולת דינמית – ונעים מאוד בנסיעה.

   

ב.מ.וו iX גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג ב.מ.וו iX
ב.מ.וו iX גרסאות חשמליות טווח נסיעה כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר יבואן
408 ק"מ (WLTP)
326
4,571
585,000
408 ק"מ (WLTP)
326
4,883
625,000
600 ק"מ (WLTP)
523
5,665
725,000
600 ק"מ (WLTP)
523
6,134
785,000
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות ומבחני דרכים ב.מ.וו iX

ציון ותגובת גולשים

ברשותך ב.מ.וו iX?

ציון משוקלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

2
 • ירון ברגר

  האוטו שלי

  ב.מ.וו iX xDrive50 חשמלי, Ultimate Bronze, 4x4
  מודל: 2023 - 2023

  תאריך: 15.06.2023

  רכב פנאי חשמלי מרשים מאוד גדול מרווח ואיכותי. ביצועים טובים מאוד. הכי טוב בקטגוריה.

  ?האם היית קונה את הרכב שוב כן

  כמה זמן הרכב ברשותך: 0

  צריכת דלק ממוצעת: 0 ק״מ לליטר

 • נועם

  האוטו שלי

  ב.מ.וו iX xDrive50 חשמלי, Ultimate, 4x4
  מודל: 2023 - 2023

  תאריך: 21.08.2023

  הרכב הכי טוב בקטגוריה, איכות נסיעה ונהיגה שלא משתווה לאף רכב אחר בו נהגתי, פסגה טכנולוגית ומופת של תכנון הנדסי, לא מצאתי בו חסרונות, סביבת הנהג חדשנית ומיוחדת, הביצועים של רכב ספורט והמרווח לנוסעים מקדימה ומאחור הטוב בקטגוריה, בקיצור למי שהכסף מצוי בכיסיו

  ?האם היית קונה את הרכב שוב כן

  כמה זמן הרכב ברשותך: 0

  צריכת דלק ממוצעת: 0 ק״מ לליטר

ב.מ.וו iX מתחרים

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.9%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5