קיה פורטה 2016 - אוטו

קיה פורטה 2016 יד שניה

קיה פורטה 2016 יד שניה

קטגוריה: סדאן
גירסה מומלצת:
14.2 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2013

קיה פורטה 2016 יתרונות וחסרונות

יתרונות עיצוב נאה בחוץ ובפנים, אבזור מכובד, איכות הרכבה טובה, נוחות נסיעה סבירה.
חסרונות אין אבזור בטיחות עדכני, מרווח הראש לגבוהים גבולי, לקבלת ביצועים נדרש סל"ד גבוה וההגה קל מדי.
בשורה התחתונה מהמשפחתיות היותר טובות בישראל.

קיה פורטה 2016 יד שניה חוות דעת

נבדק על ידי אלגוב אוהד
 • רקע כללי

  בתחילת 2016 זכתה הפורטה לעדכון המקובל של אמצע החיים, שהגיעה לישראל בחודש יולי של אותה שנה. כמקובל במתיחות פנים טיפלה קיה במראה החיצוני, והפורטה המחודשת זוכה לחזית מובחנת ובולטת יותר. סבכת "אף הטיגריס" גדלה לממדי ענק, וכמוה גם יחידות התאורה הוחלפו בחדשות וגדולות יותר. גם הפגושים ויחידות התאורה מאחור עודכנו.

  בתא הנוסעים קיה מדווחת על חומרים חדשים וישנם גם שינויי עיצוב קלים דוגמת דיפון חדש בעל מבנה מדורג בדשבורד שלפני הנוסע, גימור דמוי קרבון לפתחי המיזוג והתאמת מערכת מולטימדיה חדשה עם מסך בגודל "7, שכמקובל היום תומכת בהתממשקות מול מערכות ההפעלה של גוגל ואפל.

  קיה פורטה 2016 המחודשת תצויד בחו״ל בשלל מערכות בטיחות אופציונליות דוגמת התרעה על תנועה צולבת בנסיעה לאחור, מערכת לניטור שטחים מתים, שמירה על נתיב הנסיעה, בלימה אוטונומית ועוד - אך אלו לא הוצעו בארץ.

 • עיצוב ונוכחות

  השינויים במתיחת הפנים מעניקים לפורטה מראה מודרני ובולט יותר, ודמיון מסוים לדור החדש של קיה אופטימה.

 • תא נוסעים ומטען

  הקוריאנים מספרים על שיפור באיכות החומרים בתא הנוסעים, אבל הרושם הוא שלא הרבה השתנה.

  איכות החומרים לא אחידה, עם שילוב בין חומר רך ונעים לפלסטיק פשוט. המרחב מלפנים טוב בכל המדדים, ומאחור תמצאו מרווח ברכיים טוב אך מרווח ראש בינוני. תצוין לחיוב יציאת מיזוג ליושבים מאחור. תא המטען גדול ושימושי.

   

 • מנוע וביצועים

  לגרסת הבנזין של קיה פורטה 2016 מנוע 1.6 ליטר המייצר 130 כ"ס, אשר מספק ביצועים טובים למי שלא מפחד להעלות אותו לסל"ד גבוה. התיבה האוטומטית בעלת 6 הילוכים, ופועלת מצוין. צריכת הדלק טובה.

  גרסת הטורבו-דיזל מונעת על ידי מנוע בנפח 1.6 ל' המספק 136 כ"ס ו-30.6 קג"מ. ביציאה מהמקום יש השהייה קלה עד שמגיע גל המומנט, ומאותו רגע הפורטה מאיצה בזריזות. תיבת ההילוכים כפולת המצמד עובדת טוב מאוד רוב הזמן. ממוצע צריכת הסולר עמד על 16.2 ק"מ/ל'. נאה מאוד.

   

 • נוחות והתנהגות

  לפורטה יכולת טובה בפיתולים והתנהגות מאוזנת וצפויה. ההגה הקל קצת פחות מבריק ומעניק תחושה מלאכותית ומנותקת.

  נוחות הנסיעה טובה, בייחוד מחוץ לעיר, שם היא מתמודדת לא רע עם שיבושים קטנים ופעולת המתלים מרגישה פרוגרסיבית. עם זאת, רעשי הכביש נוכחים מדי וכך גם והרוח ופוגמים בּאיכות הנסיעה.

   

 • תמורה למחיר

  עם פער מחיר של אחוזים בודדים בין גרסת הדיזל לגרסת הבנזין, אין ספק שהפורטה דיזל היא העדיפה מבין השתיים. אולם גרסת הבנזין מציעה אחריות ארוכה יותר ורמת אבזור גבוהה יותר. כך או כך, שתיהן מציעות תמורה טובה למחיר, אך סובלות מהיעדר אבזור בטיחות מתקדם.

 • מה חדש בקיה פורטה 2016

  לצד נחיתת הגרסה מתוחת הפנים ביולי 2016, החלה הפורטה להיות משווקת גם עם מנוע דיזל 1.6 ליטר ותיבה רובוטית דו-מצמדית 7 היל'.

 • סיכום

  קיה פורטה מגיעה להתמודדות בשוק המשפחתיות עם נתוני פתיחה טובים (מרחב פנימי טוב, תא מטען גדול) אבל לא מצטיינים (התנהגות כביש פושרת, אבזור בינוני). אבל יחידת הדיזל המוצלחת שלה, עם שילוב מרשים בין ביצועים, חסכון ופעולה נעימה, הופכת אותה לתחרותית מאוד.

קיה פורטה 2016 יד שניה גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה
קיה פורטה גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר מחירון
1591
130
555
-
1591
130
567
-
1582
136
555
-
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות ומבחני דרכים קיה פורטה

ברשותך קיה פורטה?

ציון ותגובת גולשים

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.9%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5