ניסאן ליף - אוטו

ניסאן ליף

ניסאן ליף מידע כללי

קטגוריה: קומפקטיות
גירסה מומלצת:
270 ק"מ
שנת השקה: 2019

ניסאן ליף יתרונות וחסרונות

יתרונות מרחב פנים, ביצועים, נוחות נסיעה, התנהגות כביש.
חסרונות איכות חומרים, אבזור, הנדסת אנוש.
בשורה התחתונה מחיר רכישה גבוה שמתקזז עם עלות הדלק שנחסכת.

ניסאן ליף 2021 חוות דעת

נבדק על ידי אלגוב אוהד
 • רקע כללי

  זהו דור שני למכונית החשמלית של ניסאן. הוא נשען על פלטפורמת הדור הקודם ומציע ממדים דומים, מנוע חזק יותר ומצברים גדולים לטווח נסיעה רחוק יותר. לליף מנוע חשמלי עם 150 כ"ס שמושג בין 3283 ל-9795 סל"ד, וממומנט של 32.6 קג"מ, שמוצע כבר מסל"ד 0 ועד ל-3283 סל"ד. לתיבה יש הילוך יחיד וההנעה קדמית. סוללות הליתיום-יון במתח 350 וולט עם קיבולת של 40 ק"ו/שעה, מעניקות טווח מוצהר של 270 ק"מ (תקן WLTP). טעינה מלאה תארוך בין 8-16 שעות משקע רגיל (שישה או שלושה קילוואט, בהתאמה), ו-40 דקות ל-80% באמצעות שקע טעינה מהירה.

  בליף הזו ניסאן הציגה את מערך e-Pedal – המטרה היא להוריד למינימום את השימוש בדוושת הבלם. זו נעזרת בבלימה הרגרנטיבית (אגירת האנרגיה החשמלית בבלימה) כדי להאט את הליף עד לעצירה מלאה, ובכמה מערכות אלקטרוניות הנועלת את הגלגלים שמנועות ממנה להתקדם. להתחלת תנועה מחדש, שוב לוחצים על דוושת התאוצה, וברגע עזיבה שוב מתקבלת אותה בלימה חזקה.

  בחו"ל גם מוצעת המכונית עם מערכת ProPilot, שמאפשרת נהיגה אוטונומית חלקית עד 100 קמ"ש. היא גם מאפשרת מעבר בין נתיבים, יכולת שקיימת במספר מועט של מכוניות הקיימות בשוק.

  לישראל הגיעה ביולי 2019 ברמת אבזור אחת.

 • עיצוב ונוכחות

  אם בדור הקודם עוד היה סוג של מרכיב עתידנות בעיצוב המכונית, בדור הזה ניסאן ויתרה על כך. יש קווי דמיון ביניהן, אבל המראה העגלגל הוחלף במשהו שגרתי יותר, כשרק הגובה הרם יוצר צללית של מיניוואן קומפקטי. החרטום הבוהק והנמוך מיישר קו עם הדגמים הנוכחיים של ניסאן.

 • תא נוסעים ומטען

  סביבת הנהג עשויה היטב, רמת ההרכבה טובה, חומרי הדיפון העליונים מוצלחים, אבל השאר בינוני: מושב נהג מחסיר תמיכה וכיוונו אינו נוח, תנוחת הנהיגה עשויה לאתגר כיוון שגלגל ההגה מתכוונן רק מעלה/מטה, איכות הריפוד במושב והדפנות אינה גבוהה, חסר אבזור, והנדסת האנוש אינה מבריקה.

  המרחב מלפנים טוב כשעיצוב הקונסולה עלול להפריע לברך ימין, ומאחור סביר בעיקר בגלל מנהרת הינע גדולה. אין פתחי מיזוג לאחור. תא המטען סביר בגודלו ומציע שימושיות גבוהה.

   

 • מנוע וביצועים

  כדרכו של מנוע חשמלי, מומנט רב מסל"ד אפס מסדרים לליף יציאה מרשימה מהמקום ועד סביבות 50 קמ"ש. הביצועים סה"כ טובים. טווח הנסיעה בפועל עמד על 240 ק"מ. מעט פחות מהצהרת ניסאן, אבל סביר לצורכי היום-יום. כשרוצים יותר, ניתן להתחבר לנקודות טעינה הפזורות ברחבי בארץ (מספרן הולך וגדל), רק צריך לקחת בחשבון שטעינת סוללות אינה קצרה כמו תדלוק.

  מערך e-Pedal נשלט בכפתור שנמצא בקונסולה בין מושבים ומציע עוצמה אחת וחזקה לבחירה (דגמים חשמליים של המתחרים מציעים כמה דרגות בלימה). שימוש שכזה מביא להתנהלות חסכונית יותר.

   

 • נוחות והתנהגות

  שילוב של מתלים רכים, ארוכי מהלך ובעלי כושר פעולה נכון, מעניקים נוחות נסיעה טובה ברוב תנאי הדרך כשרק בורות ושקעים גדולים, מכניעים את הבולמים הרכים באלימות רבה מדי. בנוסף בידוד רעשי הרוח והכביש טוב.

  למרות זוויות גלגול הנוצרות בגלל שילוב המתלים הרכים והגובה, היכולת הדינמית מספקת, ומעניקה רמת ביטחון נכונה בכבישים מתפתלים. הבלמים, כרגיל ברכב חשמלי, אגרסיביים בתגובה, אבל אחרי שמתרגלים ניתן להגיע למינון נכון.

   

 • תמורה למחיר

  מחירה של ליף גבוה מאוד, בוודאי כשמדובר במשפחתית רגילה שטווח הנסיעה שלה מוגבל באופן מובנה. מנגד, לאורך שלוש שנים, ניתן להגיע לחיסכון של כ-25,000 שקלים בצריכת הדלק.

 • התפלגות מכירות

  לפי נתוני איגוד יבואני הרכב, בשנת 2021 הגרסה הנמכרת הייתה אסנטה חשמלית עם כ-100 יחידות.

 • סיכום

  משפחתית חשמלית המאפשרת התנהלות רגילה לאורך ימים, בזכות טווח נסיעה אמיתי של 240 ק"מ.

ניסאן ליף גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג ניסאן ליף
ניסאן ליף גרסאות חשמליות טווח נסיעה כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר יבואן
270 ק"מ (WLTP)
150
לקבלת הצעה
-
270 ק"מ (WLTP)
150
לקבלת הצעה
-
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות ומבחני דרכים ניסאן ליף

ציון ותגובת גולשים

ברשותך ניסאן ליף?

ציון משוקלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

1
 • לירון

  האוטו שלי

  ניסאן ליף, חשמלית (נטענת שקע), Acenta Tech
  מודל: 2019 - 2021

  תאריך: 03.07.2023

  טווח בעייתי ומחיר גבוה

  ?האם היית קונה את הרכב שוב כן

  כמה זמן הרכב ברשותך: 0

  צריכת דלק ממוצעת: 0 ק״מ לליטר

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.99%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5