סקודה אוקטביה 2015 - אוטו

סקודה אוקטביה 2015 יד שניה

סקודה אוקטביה 2015 יד שניה

קטגוריה: סדאן
גירסה מומלצת:
20.0 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2015

סקודה אוקטביה 2015 יתרונות וחסרונות

יתרונות ביצועים, צריכת דלק, תא מטען, מרחב לנוסעים.
חסרונות נוחות נסיעה, עיצוב פשוט, אבזור בגרסת הבסיסי.
בשורה התחתונה חבילה איכותית ומאוד שימושית.

סקודה אוקטביה 2015 יד שניה חוות דעת

נבדק על ידי אלגוב אוהד
 • רקע כללי

  אוקטביה היא המכונית הנמכרת ביותר של סקודה בישראל ובעולם, וזו שגם אחראית על צמיחת המותג בישראל ובעולם. זהו הדור השלישי למשפחתית שהוצגה בתערוכת ז'נבה 2013 והגיעה לישראל כמה חודשים אח"כ באוגוסט 2013.

  אוקטביה היא המכונית השלישית בקונצרן פולקסווגן להתבסס על פלטפורמת ה-MQB המודולרית, כשלראשונה בהיסטוריית הדגם, בסיס הגלגלים גדול משמעותית מזה של גולף (וגם מזה של ג'טה).

  היצע המנועים הוא הרחב ביותר בסגמנט בישראל כשבשנת 2015 חלק ממנועי הבנזין עודכנו. מנוע ה-1.2 ל', הוחלף בחדש שכעת מייצר 110 כ"ס (במקום 105 כ"ס עד כה). במקביל גם מנוע ה-1.4 ל' זכה לעדכון, ומציע כעת 150 כ"ס (במקום 140 כ"ס). אין שינוי בגרסת 1.8 ל' (180 כ"ס) שגם מצוידת במתלה אחורי רב-חיבורי (לעומת קורת המתח) שאמור לתרום לנוחות משופרת ולהתנהגות עדיפה. כל מנועי הבנזין האלה משודכים לתיבה רובוטית דו-מצמדית עם 7 ההילוכים.

  אגף הדיזל כולל שני מנועים לא השתנו: 1.6 ל' 105 כ"ס בשידוך לתיבה ידנית או אוטומטית רובוטית דו-מצמדית עם שבעה הילוכים, ו-2.0 ל' 150 כ"ס בשידוך לתיבה דו-מצמדית עם שישה הילוכים.

  גרסת ה-RS הספורטיבית מציעה את אותו מנוע שמשרת גם את גולף GTI: טורבו-בנזין 2.0 ל' שמייצר 220 כ"ס ומשודך לתיבה אוטומטית רובוטית דו-מצמדית עם שישה הילוכים.

  גרסאות הסטיישן (קומבי) מצוידות במנועי הבנזין בנפח 1.2 ל' ו-1.4 ל' ומנוע דיזל 1.6 ל'. כל המנועים משודכים לתיבה אוטו' דו-מצמדית עם שבעה הילוכים כשגרסת הדיזל מוצעת גם עם תיבה ידנית.

  היצע רמות הגימור כולל שתי אפשרויות 'אמבישן' ו'אלגנס' כשממרץ 2015 גם גרסת הדיזל 1.6 ל' מוצעת ברמת גימור 'אמבישן' (עד עתה כל גרסאות הדיזל שווקו ברמות גימור 'אלגנס'). מיולי מערכת המולטימדיה בגרסת ה-1.8 ל' שודרגה וכוללת גם את מערך ה'סמארט-לינק' שמאפשר סנכרון בין הסמארטפון למולטימדיה.

 • עיצוב ונוכחות

  כולם יזהו אותה כסקודה, וכולם יזהו אותה כאוקטביה. הפרופורציות האלה מאפשרות לה להיראות גדולה, מכובדת ומאוד נאה.

   

 • תא נוסעים ומטען

  בפנים אין הפתעות. סקודה אוקטביה 2015 מציגה עוד ווריאציה לסביבת הנהג הברורה והמאוד מדויקת של הקבוצה הגרמנית, שיוצרת אווירה איכותית ונעימה. האבזור סביר כשהמתחרות מציעות יותר. מלפנים לא חסר מקום, כשמאחור מרווח הראש והרגליים טוב כשהבליטה במרכז תפריע לנוסע שלישי. תא המטען ענק ושימושי.

   

 • מנוע וביצועים

  מנוע ה-1.2 ל' החדש עם 110 כ"ס דומה לקודמו עם 105 כ"ס, וזה גם המצב עם מנוע ה-1.4 ל' החדש (150 כ"ס במקום 140). גם בהם הביצועים טובים וזריזים. תיבת ההילוכים טובה כשרק בזינוק מאומץ היא מעט משתהה, ובתמרוני חנייה ובזחילה היא מעט גסה. צריכת הדלק טובה מאוד בשתי הגרסאות. מנוע ה-1.8 ל' חזק יותר באופן מורגש, וגם חסכוני למדי.

  גרסת ה-RS מציעה המון כוח, אבל ללא דרמה או בעיטה בגב. תיבת ההילוכים מעט איטית.

   

 • נוחות והתנהגות

  נוקשות יתר של הבולמים אחראים לכך שאוקטביה אינה סופגת היטב שיבושים במהירות עירונית. גם מחוץ לעיר, היא עסוקה מידי על שיבושים קטנים, כך שסה"כ נוחות הנסיעה בינונית. רעשי הכביש בולטים מדי ושל הרוח עוד יותר. סקודה אוקטביה 2015 מציגה יכולת גבוהה, אחיזה טובה והיגוי מדויק כמו אחיותיה. אבל הכול קצת אדיש ומנותק.

  גרסת ה-1.8 ליטר עם מתלה אחורי שונה (רב-חיבורי במקום קורת מתח) מציגה התנהגות כביש מעט טובה יותר ללא שיפור ממשי בנוחות הנסיעה.

  גרסת ה-RS לא מצליחה לתגמל בהתנהגות מושחזת בתמורה לאיכות הנסיעה הנוקשה.

   

 • תמורה למחיר

  בסקודה אין הפתעות. מה שאתה רואה ומצפה לו, זה מה שתקבל – משפחתית מרווחת, שימושית ונעימה. החולשות הבולטות שלה הן נוחות הנסיעה, רמת אבזור נמוכה ביחס למחיר מעט גבוה, והעובדה שיא מוצעת עם אחריות לשנתיים.

 • מה חדש בסקודה אוקטביה 2015

  מנועי הטורבו-בנזין 1.2 ל' ו-1.4 ל' עודכנו, ומערכות המולטימדיה בגרסת ה-1.8 ל' שודרגה.

   

 • סיכום

  לא חפה ממגרעות, אך עדיין משפחתית (שימושית) מהטובות שבנמצא.

סקודה אוקטביה 2015 יד שניה גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה

כתבות ומבחני דרכים סקודה אוקטביה

ציון ותגובת גולשים

ברשותך סקודה אוקטביה?

ציון משוקלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

1
 • יובל

  האוטו שלי

  סקודה אוקטביה סטיישן 1.2 ל' טורבו, אוט', Ambition
  מודל: 2015 - 2015

  תאריך: 01.05.2023

  הכי מרווח בקטגוריה נוח מאוד ובגאז שלא נגמר

  ?האם היית קונה את הרכב שוב כן

  כמה זמן הרכב ברשותך: 0

  צריכת דלק ממוצעת: 0 ק״מ לליטר

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.9%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5