סקודה סקאלה 2019 - אוטו

יתרונות חסרנות

יתרונות / מרחב פנימי, הנדסת אנוש טובה ברובה, תא מטען, יחידות הנעה, צריכת דלק.

חסרונות / אבזור דל ברמת גימור 'אמבישן', נוחות נסיעה בינונית, רועשת.

בשורה התחתונה / יקרה מידי עבור דגם שאמור להיות תת-משפחתית עממית.

סקודה סקאלה 2019 חוות דעת

 • רקע כללי

  סקודה סקאלה עשתה היסטוריה כשנחשפה לעיני כל העולם באירוע שנערך בישראל בדצמבר 2018. שיווקה בארץ החל כעשרה חודשים אח"כ בספטמבר 2019 כשהיא מחליפה שני דגמים: סקודה ראפיד ואת סקודה ספייסבק (שמכונה בעולם 'ראפיד ספייסבק'). בסקודה ניסו לכוון את סקאלה ללב קטגוריית המשפחתיות, מתחת לאוקטביה, וכחלופה למשפחתית האצ'בק. בחלק מהמדינות גם המשיך דור חדש של ראפיד שאולי עזר לחדד את המיקוד של סקאלה החדשה, אבל בפועל סקאלה נתפסת בארץ ובעולם כפי שהיא באמת, תת-משפחתית מעט גדולה ומודרנית משמעותית.

  בהיותה תת-משפחתית היא גם מבוססת על פלטפורמה שמשרתת את דגמי הסופרמיני של קונצרן פולקסווגן (MQB גרסת A0) עם משמעויות אפשריות בתחומי נוחות הנסיעה והתנהגות הכביש. ממדיה גדולים מאלה של ספייסבק, ופרט לאורך גם מיחס לראפיד: תוספת של 6 ס"מ לאורך, 1 ס"מ לגובה ו-5 ס"מ לבסיס הגלגלים. את הצמיחה המרשימה ביותר רשם הרוחב עם תוספת של 9 ס"מ לכדי 179 ס"מ.

  בתחילת דרכה סקאלה שווקה בגרסת מנוע אחת ורמת גימור אחת ('אמבישן'). בחזית נמצא מנוע 1.0 ל' טורבו-בנזין עם שלושה צילינדרים, 115 כ"ס, בשידוך לתיבת שבעה הילוכים רובוטית כפולת מצמד והנעה קדמית.

  רמת גימור 'אמבישן' כוללת חישוקי "16, חלונות כהים, מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך "8 – לראשונה בעברית מלאה וגם עם קארפליי ואנדרואיד אוטו, פתחי מיזוג למושב האחורי ועוד.

  בנובמבר שנה זו הצטרפה רמת גימור נוספת, 'סטייל' שמוסיפה לוח מחוונים מוקרן עם אפשרות להחלפת תצוגות, מצלמה אחורי מקורית, תאורת אווירה, בקרת אקלים, הנעה ופתיחה ללא מפתח, תאורת לד אחורית, חיישני נסיעה לאחור, קיפול חשמלי למראות הצד, חישוקי "17 ועוד קוסמטיקה.

  סקאלה זכתה בציון של חמישה כוכבי בטיחות במבחן הריסוק של EuroNCAP, ומגיעה לישראל עם בלימת חירום אוטונומית כולל זיהוי הולכי רגל, התרעת סטייה מנתיב כולל תיקון, בקרת שיוט אדפטיבית, ושבע כריות אוויר (אחת לברכי הנהג). רמת גימור 'סטייל' מוסיפה ניטור "שטח מת".

 • עיצוב ונוכחות

  בחזית שבכה זקופה ונמוכה, מאחור פנסים תלת ממדים שבולטים בחלקם ביחס למרכב. אלמנטים שיגיעו לדגמים נוספים במותג. התוצאה עדכנית ונאה גם אם לא פורצת דרך.

 • תא נוסעים ומטען

  סקאלה היא הדגם הראשון להציג את שפת עיצוב הפנים החדשה של סקודה. אחת ממטרותיה היא יצירת סביבת נהג שנראית רחבה ממה שהיא בפועל. הנדסת האנוש טובה ברובה כשתפעול המולטימדיה מעט סבוך, והשליטה במרכיבים מסוימים כמו הדלקת/כיבוי המזגן, עצמת האוורור – נעשים רק דרך הצג.

  המושבים עצמם סבירים, כשהמרחב מאחור טוב עם מרווחי ראש וברכיים מצוינים, ובינוניים לכפות הרגליים. אין ממש מקום באמצע לאדם מבוגר, גם בגלל מנהרת ההינע הגבוהה, וגם בגלל פתחי המיזוג שנכנסים למרחב. תא המטען גדול ושימושי.

   

 • מנוע וביצועים

  מנוע ה-1.0 ל' סה"כ מציע ביצועים סבירים. בהתנהלות יומיומית הוא מצוין, שקט נינוח וחלק. כשנדרש לעקוף בכביש הררי חד נתיבי יש לתכנן זאת מראש. מנוע ה-1.5 ל' (150 כ"ס) מספק ביצועים זריזים משמעותית. בשתי הגרסאות צריכת הדלק טובה מהממוצע בקטגוריה.

 • נוחות והתנהגות

  נוחות הנסיעה של סקודה סקאלה 2019 בינונית. כיול בולמים הזעזועים רך, ואלה מטפלים היטב בכל השיבושים הקטנים הן בעיר והן מחוצה לה, ומצטיינים ממש במהירויות עירוניות נמוכות, 30-20 קמ"ש. מנגד, הם מתקשים להתגבר על שיבושים גדולים גם בעיר והן מחוצה לה. בידוד רעשי הרוח מצוין, של המנוע בינוני ושל הכביש חסר.

  אותם בולמים רכים גורמים לתנודות מרכב תחת עומס, ההגה קל מדי, כך שהיכולת הדינמית סבירה.

   

 • תמורה למחיר

  סקודה סקאלה 2019 טובה משמעותית מדגמי ראפיד אותם החליפה. אבל ברמת גימור 'אמבישן', היא דלה מידי באבזור, וברמת גימור 'סטייל' היא כבר קרובה מידי במחירה למשפחתיות אמיתיות. אין בה בשורה ללקוח הפרטי, אבל כן ללקוח שמקבל רכב מהעבודה.

 • סיכום

  ביחס לדגמי סופרמיני, סקאלה מציעה חבילה טובה, גם אם לא מדהימה. ביחס למשפחתיות היקרות ממנה רק במעט היא מרשימה פחות.

סקודה סקאלה 2019 גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג סקודה סקאלה
סקודה סקאלה גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר מחירון
999
115
969
-
999
115
1,028
-
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות הקשורות לדגם

|
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך סקודה סקאלה?

ציון משוקלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

1
 • האוטו שלי

  סקודה סקאלה 1.0 ל' טורבו, אוט', Ambition
  מודל: 2019 - 2019

  תאריך: 14.09.2020

  תוכן ריק

  ?האם היית קונה את הרכב שוב כן

  כמה זמן הרכב ברשותך: 0

  צריכת דלק ממוצעת: 6.2 ק״מ לליטר

מתחרים סקודה סקאלה

סקודה סקאלה צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

2
סקודה סקאלה צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
20.0 15.6 23.8 16.2 6
20.0 15.6 23.8 16.2 6
3
16.2