סקודה סקאלה 2020 - אוטו

יתרונות חסרנות

יתרונות / מרחב פנימי, הנדסת אנוש טובה ברובה, תא מטען, יחידות הנעה, צריכת דלק.

חסרונות / אבזור דל ברמת גימור 'אמבישן', נוחות נסיעה בינונית, רועשת.

בשורה התחתונה / תת-משפחתית טובה, אבל יקרה יחסית.

סקודה סקאלה 2020 חוות דעת

 • רקע כללי

  סקודה סקאלה נחשפה לעיני כל העולם באירוע שנערך בישראל בדצמבר 2018, ובכך עשתה היסטוריה. שיווקה בארץ החל בספטמבר 2019 עם מנוע אחד ושתי רמות גימור. עבור שנת 2020 נוספו עוד מנועים (בהתאם לתחילת ייצור הגרסאות האוטומטיות עם אותם מנועים) ועוד רמות גימור.

  סקאלה היא הסקודה הראשונה להתבסס על פלטפורמת הסופרמיני של קבוצת פולקסווגן, 'MQB A0' שמשרתת בין היתר את פולקסווגן פולו, סיאט איביזה ואודי A1, אך עם מידות מרכב נדיבות יותר. היצע יחידות הכוח החל עם מנוע 1.0 ל' טורבו-בנזין עם שלושה צילינדרים, 115 כ"ס. במרץ 2020 הצטרף מנוע 1.5 ל' ארבעה צילינדרים, 150 כ"ס, ובמאי 2020 הגיע מנוע 1.6 ל' טורבו-דיזל, 115 כ"ס (שבעיקר יועד לשוק המוניות). כל המנועים משודכים לתיבת שבעה הילוכים אוטומטית רובוטית כפולת מצמד והנעה קדמית.

  היצע רמות הגימור כולל את 'אמבישן' שמציעה חישוקי "16, חלונות כהים, מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך "8 – לראשונה בעברית מלאה וגם עם קארפליי ואנדרואיד אוטו, פתחי מיזוג למושב האחורי ועוד. רמת גימור 'סטייל' עודכנה במרץ 2020 ומעתה נוספו ידיות להעברת הילוכים מאחורי גלגל ההגה, וחיישני חנייה אחוריים מקוריים. אלה הצטרפו לאבזור שכבר היה קודם ברמה זו: לוח מחוונים מוקרן עם אפשרות להחלפת תצוגות, מצלמה אחורי מקורית, תאורת אווירה, בקרת אקלים, הנעה ופתיחה ללא מפתח, תאורת לד אחורית, חיישני נסיעה לאחור, קיפול חשמלי למראות הצד, חישוקי "17 ועוד קוסמטיקה.

  במרץ 2020 למנוע ה-1.5 ל' הוצמדה רמת גימור חדשה 'ספורט' שכוללת בולמי זעזועים נשלטים אלקטרונית עם 2 מצבים והנמכה של 15 מ"מ, חלון גג, תאורת לד היקפית, חישוקי "18, אפשרות לבחירת מצב ניהוג, מושבים ספורטיביים, ספוילר גג, חבילת רשתות ועזרי טעינה, איפור ספורטיבי עם פגושים שונים ועוד.

  ביוני 2020 הצטרפה גרסת הדיזל עם חבילה ייעודית עבור תחום המוניות. היא נקראת 'ספיישל', מוצבת בין רמת 'אמבישן' 'לסטייל', וכוללת בקרת אקלים, מראות מתקפלות חשמלית, מצלמה אחורית מקורית וחיישני חניה אחוריים מקורים.

  סקאלה זכתה בציון של חמישה כוכבי בטיחות במבחן הריסוק של EuroNCAP, ומגיעה לישראל עם בלימת חירום אוטונומית כולל זיהוי הולכי רגל, התרעת סטייה מנתיב כולל תיקון, בקרת שיוט אדפטיבית ושבע כריות אוויר (אחת לברכי הנהג). רמת גימור 'סטייל' מוסיפה ניטור "שטח מת".

 • עיצוב ונוכחות

  העיצוב הרמוני עם קפלים על מכסה המנוע שמדגישים את ההופעה הנאה, גם אם לא מאוד חדשנית.

 • תא נוסעים ומטען

  עיצוב סביבת הנהג נאה, עם משטחים בפאזות שונות. איכות הפלסטיק גבוהה מאוד, עם מרקם נעים, והנדסת אנוש טובה ברובה. המושבים מלפנים סבירים עם בסיס מעט שוקע בחלקו האחורי, ומשענת מעט קמורה מדי. רשימת האבזור של סקודה סקאלה 2020 ברמת 'אמבישן' דלה ביותר ומפרט הבטיחות נאה.

  מאחור המרווח טוב כשמרווחי הראש והברכיים מצוינים, ואילו של כפות הרגליים בינוני. לנוסע החמישי יחסר מקום גם בגלל מנהרת ההינע הגבוהה, וגם בגלל פתחי המיזוג שנכנסים למרחב. תא המטען יעיל ושימושי.

   

 • מנוע וביצועים

  מנוע ה-1.0 ל' מציע ביצועים מספקים לכל צורך רגיל, שמרגיש חסר מחץ רק במצבי קיצון. פעולת התיבה חלקה וכמעט ולא מורגשת. מנוע ה-1.5 ל' חזק משמעותית ומספק ביצועים מעולים. צריכת הדלק טובה מהממוצע בשתי הגרסאות.

 • נוחות והתנהגות

  כיול בולמים הזעזועים רך מקנה נוחות בינונית. סקודה סקאלה 2020 מטפלת היטב בשיבושים קטנים הן בעיר והן מחוצה לה, אבל מתקשה להתגבר על שיבושים גדולים גם בעיר והן מחוצה לה. בידוד רעשי הכביש חסר, של המנוע בינוני ושל הרוח מצוין.

  בגרסת ה-1.5 ל' בולמי זעזועים נשלטים אלקטרונית. אלה מציעים נוחות סבירה, כשפגמים קטנים ובינוניים מורגשים מעט יותר מדי, בעיקר בעיר, ושיבושים גדולים מטופלים בצורה נאותה.

  היכולת הדינמית סבירה. תנודות המרכב מוחשיות וגלגל ההגה קל מידי. בגרסת ה-1.5 ל' היכולת גבוהות יותר, גם הודות לאחיזה טובה. אבל היא לא מהנה מנהיגה דינמית.

   

 • תמורה למחיר

  היא עשויה היטב, עדכנית, מציעה ביצועים טובים, צריכת דלק חסכונית והיא שימושית למדי. אבל ביחס משפחתית מרחב הפנים לא מדהים, נוחות הנסיעה לא מרשימה, וברמת גימור 'אמבישן' היא מחסירה אבזור. ללקוח הפרטי התמורה בינונית. למקבל רכב מהעבודה, התמורה טובה יותר.

 • חדש בדגם

  נוספו מנוע טורבו-בנזין 1.5 ל' ומנוע טורבו-דיזל 1.6 ל', כשכל אחד מהם גם מקבל רמת גימור ייעודית משלו.

 • סיכום

  למקבלי רכב מהעבודה, ולמי שרוצה מכונית בממדים של משפחתית אך תקציבו מוגבל.

סקודה סקאלה 2020 גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג סקודה סקאלה
סקודה סקאלה גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר מחירון
999
115
1,073
-
999
115
1,138
-
1498
150
1,350
-
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות הקשורות לדגם

|
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן
 • צילום: יצרן

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך סקודה סקאלה?

ציון משוקלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

סקודה סקאלה צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

3
סקודה סקאלה צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
19.6 15.3 23.2 15.9 5
19.6 15.3 23.2 15.9 6
20.0 15.6 23.8 16.2 6
3
15.9