סוזוקי סוויפט - אוטו

יתרונות חסרנות

יתרונות / עיצוב נאה, אבזור עשיר, מרחב לנוסעים וחלל הטענה טובים, נוחות נסיעה בעיר, יכולת דינמית מוצלחת.

חסרונות / איכות חומרים, מושבים ותפעול לא מוצלחים, נוחות נסיעה מחוץ לעיר, בידוד רעשים, היגוי לא מוצלח, ביצועים בעומס, ללא מערכות בטיחות עכשוויות.

בשורה התחתונה / לא מתעלה, התקדמה פחות מהאחרות.

סוזוקי סוויפט חוות דעת

 • רקע כללי

  בסוף 2016 חשפה סוזוקי את הסוויפט החדשה, דור רביעי לשושלת שראשיתה ב-1983 ושש שנים לאחר שהוצג הדגם הנוכחי. הדור הרביעי מבוסס על רצפה חדשה, והוא רחב משמעותית מקודמו וקל ב-90 ק"ג. מערכות ההנעה שונות אף הן - מנוע הבסיס הוא בבסיסו אותו מנוע 1.2 ל' אטמוספרי (4 ציל'), המוצע עם תיבה אוטומטית-רציפה (במקום הפלנטארית בדור הקודם) או עם תיבה ידנית (עדיין עם 5 היל'); בחו"ל ישנן גם גרסה חצי-היברידית למנוע זה, ואף מנוע 1.0 ל' טורבו, המוצע אף עם תיבה אוטומטית 6 היל'. סוזוקי סוויפט החדשה מוצעת בישראל החל מיולי 2017. הדגם הישראלי אינו מוצע עם מערכות בטיחות מתקדמות מקוריות, אלא עם מערכת מובילאיי בלבד - ולכן זכאי לדירוג נמוך של שלושה כוכבים במבחן הריסוק האירופי.

 • עיצוב ונוכחות

  הסוויפט נאה למראה - יותר במציאות מאשר בתמונות, במיוחד בגרסה הרב-גוונית.

 • תא נוסעים ומטען

  סביבת הנהג מאכזבת. האבזור אמנם שופע ומרחב הפנים - לנוסעים ולמטען - נדיב מבעבר, אולם איכות הגימור מאכזבת, נוחות התפעול של ממשק המולטימדיה (בהתקנה מקומית) אינו נוח - וכך גם המושבים.

 • מנוע וביצועים בתוואי עירוני, הסוויפט מרגישה זריזה למדי. מנגד, בנסיעה מאומצת יותר - בעליות או בעקיפות - מורגש המחסור בכוח. צריכת הדלק מעולה - 14.5 ק"מ/ל' בשימוש מאומץ.
 • נוחות והתנהגות במתאר עירוני, הסוויפט נוחה להפתיע. יחד עם זאת, בכל מתאר אחר בו המהירות עולה והשיבושים הופכים חדים, איכות ספיגת השיבושים יורדת. בידוד הרעשים בינוני מצטרף לכדי חבילה כוללת לא מעודנת. התנהגות הכביש עדיין מוצלחת, למרות איכות ההיגוי פחות טובה מבעבר.
 • תמורה למחיר הסוויפט כבר לא מתחרה אמנם על תואר הטובה בקטגוריה וסובלת מחסרונות מהותיים, כמו המחסור בעזרי בטיחות מתקדמים מקוריים. מצד שני, היא זולה יחסית ועדיין מציעה יתרונות משלה (צריכת דלק, אבזור, מוניטין).
 • סיכום מכונית יפנית טיפוסית - לטוב ולרע.

כתבות הקשורות לדגם

למי שרוצה לחקור לעומק

סוזוקי סוויפט גרסאות נפח מנוע כוח סוס ליסינג פרטי מחיר קטלוג יבואן
1242
90
80,000
1242
90
94,000

באפשרוך לבחור עד 3 דגמים

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך סוזוקי סוויפט?

ציון משוכלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים סוזוקי סוויפט

סוזוקי סוויפט צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

2
סוזוקי סוויפט צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
21.2 17.2 24.3 16.1 3
21.7 17.5 25.0 16.5 3
5
16.1