סוזוקי ויטארה - אוטו

יתרונות חסרנות

יתרונות / רכב פנאי נאה, סביבת נהג עשויה היטב, מאובזרת (ב-4x4) ותנוחת הנהיגה טובה. הביצועים נאים ונוחות הנסיעה סבירה.

חסרונות / סביבת נהג מיושנת למראה, מרחב מאחור לא לגדולים, המנוע רועש תחת עומס, רגישות לרוחות צד, תנודות על ציר האורך.

בשורה התחתונה / רכב פנאי חביב.

סוזוקי ויטארה חוות דעת

 • רקע כללי

  הדור הרביעי של הוויטארה הפך את עורו, כאשר מהמורשת המפוארת והארוכה (מאז 1988) של הג'יפון הידידותי-אך-קשוח נותר רק השם עתיר המוניטין. מיכולת השטח, לעומת זאת, לא נותר כמעט דבר. נכון שבוויטארה החדשה קיימת אפשרות להנעה כפולה (All Grip, בעלת אפשרויות בחירה למצבי מערכת ההנעה), אך בלי הילוך כוח, עם מהלך מתלים קצר מאוד ומרווח גחון וזוויות גישה ונטישה זעירים. הרכב החדש חולק את מרבית רכיביו עם סוזוקי SX4 (קרוסאובר), כולל שלדה ויחידת ההנעה - 1.6 ליטר עם 120 כ"ס. קיימים הבדלים בין הדגמים, למשל אורכו של הוויטארה קוצץ ב-12.5 ס"מ בהשוואה ל-SX4 וגם התיבה האוטומטית הרציפה הוחלפה בפלנטרית עם שישה הילוכים. המאפיין העיקרי של הדור החדש הוא נושא העיצוב, הכולל אפשרויות להתאמה של שילובי צבעים מבחוץ (גג, מרכב ותא נוסעים). הדגם החדש מיוצר בהונגריה ונחת בישראל באוגוסט 2015.

 • עיצוב ונוכחות

  הופעתו החיצונית של הוויטארה מוצלחת למדי. הוא נראה גדול ממידותיו וקווי המתאר הישרים מתכתבים עם דורות עבר, ומצליחים להעביר את המסר המחוספס וה"קשוח" שאפיין את הדגם היוצא. בחירה בצבע שונה לגג (תוספת של 3,000 שקל) מסייעת.

 • תא נוסעים ומטען

  למרות שחלק מהפרטים מוכרים מהקרוסאובר, גם מבפנים הרכב אומר פנאי, בעיקר בזכות תנוחת הנהיגה הזקופה. יחד עם זאת, סביבת הנהג נראית מיושנת, אולם איכות ההרכבה טובה מאוד. גרסת ה-4x4 מאובזרת בצורה טובה, מה שמשפר את התחושה. המרחב במושב האחורי מספק לשני מבוגרים לא גדולים.

 • מנוע וביצועים הוויטארה חמוש במנוע 1.6 ליטר 120 כ"ס, שמשודך לתיבת שישה הילוכים אוטומטית. למרות הנתונים הצנועים, הביצועים מספקים, אך המנוע רועש תחת עומס והתחושה היא של רכב "מתאמץ". תצרוכת הדלק ביום מבחן מגוון נעה סביב 12 ק"מ לליטר.
 • נוחות והתנהגות התחושה היא "כמו בג'יפ", עם נדנוד קל קדימה-אחורה ורושם חסון על השביל. בסך הכל, נוחות הנסיעה סבירה. במהירויות כביש 6, לרכב רגישות מסוימת לרוחות צד.
 • תמורה למחיר ב-125,000 שקלים לגרסת ההנעה הקדמית או 132,000 לכפולה, הוויטארה מציג תמורה טובה לכסף. רוב הקהל לא זקוק להנעה הכפולה, אבל חבילת האבזור הנלווית מייצרת תמורה עדיפה לעומת גרסת ההנעה הקדמית.
 • סיכום למרות הקרבה במכניקה, הוויטארה מרגיש שונה מספיק מהקרוסאובר.

כתבות הקשורות לדגם

למי שרוצה לחקור לעומק

סוזוקי ויטארה גרסאות נפח מנוע כוח סוס ליסינג פרטי מחיר קטלוג יבואן
1586
119
125,000
1586
119
133,000

באפשרוך לבחור עד 3 דגמים

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך סוזוקי ויטארה?

ציון משוכלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים סוזוקי ויטארה

סוזוקי ויטארה צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

2
סוזוקי ויטארה צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
17.5 14.9 19.6 13.3 7
18.1 15.1 20.4 13.7 6
5
13.3