כל מי שעוקב אחר שוק הצל"צ בשנים האחרונות, אפילו אם הוא לא עוקב מקרוב, מכיר את מרוץ החימוש המטורף המתחולל בו. מה שהתחיל עם 50 כ"ס ברייזר 800 המקורי תפח במהירות ל-85 כ"ס בקומנדר, 90 כ"ס ברייזר 900 ואז חצה את רף מאה הסוסים עם הצגת המאבריק (קאן-אם) והרייזר 1000.

להצבעה בתחרות 'אוטו השנה 2015' לחץ כאן

צילום: מנהל

האחרונים נחתו אצלנו לפני פחות מחצי שנה, ועוד לפני שהספקנו להרגע ממאה ומשהו סוסים בכלי פתוח, כבר נוחת בארץ השלב הבא – גרסה משופרת למאבריק, עם מנוע טורבו המפיק 121 כ"ס. אבל מדובר ביותר מסתם גרסת טורבו למנוע ה-V טווין המוכר (זו הפעם הראשונה שמוצע מנוע כזה "מהמפעל", אם כי לא מעט סדנאות מציעות כבר קיטי-טורבו לרייזר ולקאן-אם) – קאן אם תכננה מחדש את הכלי, שזוכה עכשיו לסימון Xds. עיקר השינוי מתרכז במתלים חדשים, הן מבחינת מבנה הזרועות (מה שתרם להארכת מהלכי המתלה וגם להארכת בסיס הגלגלים בכ-9 ס"מ) והן מבחינת יחידות הקפיץ/בולם. ה-Xds מקבל בולמים פוקס פודיום RC2, המציעים כמות חריגה של כיוונונים, כמו גם מפרט מפואר (למשל מוט בולם בקוטר 2.2 ס"מ, העבה ביותר בתחום, לטובת עמידות משופרת). גרסת הטורבו (ה-Xds יוצע גם עם המנוע הלא מוגדש) זוכה גם לתיבת הילוכים חדשה, שאומצה מקו מזחלות השלג של קאן-אם, שמציעה תגובה מהירה יותר ואיוורור משופר לרצועה, מה שאמור לתרום לאריכות הימים של אחת הנקודות הרגישות אצל כל חברי הקטגוריה.

צילום: מנהל

ה-Xds מוצע כרגע בארץ רק בגרסאות 2 מושבים – 167,000 שקלים לטורבו (כולל חבילת אבזור מתנה או מימון, ותינתן הנחה למזומן) ו-154,000 שקלים לאטמוספרי. גרסאות 4 מושבים יגיעו בהמשך. הדגם החדש ישווק במקביל לדגמי המאבריק הקיימים, ה-Xrs וה-R, המוצעים במחיר של החל מ-118,000 שקלים. כשלוקחים בחשבון את העובדה שגם הקומנדר הוותיק עדיין איתנו, ושבארסנל של אבניר קיים גם מותג CFMOTO הזול יותר, מתקבל היצע רחב מאוד של כלי צל"צ, המציע מתמודד כמעט בכל נקודה על קשת המחירים.

וכמקובל בעידן הנוכחי, אי אפשר בלי פעילות "ויראלית" (לא ברור איך בדיוק הפכה מילה מתחום המחלות למילת-באז פופולארית כל כך בקרב אנשי השיווק...): אבניר משיקה תחרות הפתוחה בפני כל משתמשי הטרקטורונים והצל"צ, גם כאלו של מותגים מתחרים, שהפרס הראשון בה הוא מאבריק טורבו; כל מה שצריך לעשות הוא להעלות סרטון או תמונה לאתר winmaveik.com ולדאוג לקבץ לו/לה לייקים מרחבי הרשת. הבעלים של הסרטון/תמונה שיצברו הכי הרבה לייקים – יזכה בפרס (ויש כמובן גם פרסי משנה).

צילום: מנהל