נשיא המדינה שמעון פרס ושי אגסי במסגרת ועידת האקלים בקופנהגן"את הפרק הבא בספר ההיסטורי שנכתב מדי יום בבטר פלייס אני מותיר לכם, אנשים מדהימים מלאי אמביציה, לכתוב בעצמכם." כך כותב אגסי במכתב אישי וטעון רגשות לעובדי החברה לאחר שבאופן מפתיע הודח מתפקידו מראש החברה.

אגסי מייסד ומקים מייזם בטר פלייס הודח היום מתפקידו כראש בטר פלייס העולמית. מדובר בהודעה דרמתית למדי בין היתר ורק בשנה האחרונה החל המיזם להתגלגל לאחר תקופה ארוכה של ציפייה. אגסי יכהן מעתה כחבר דירקטוריון בחברה אותה הקים כשמחליפו יהיה אוון ת'ורנלי, מי שניהל ב-4 השנים האחרונות מנכ"ל הזרוע האוסטרלית של החברה.

כאמור, זמן קצר לאחר ההודעה על הדחתו מתפקיד המנכ"ל, שיגר אגסי מכתב פרידה אישי לעובדי החברה אותה ניהל מיום הקמתה ב-2007. זהו תוכנו:

אנשים יקרים

החודש לפני חמש שנים הכרזנו בניו יורק על הקמתה של חברת בטר פלייס. אז עוד היינו מעיין קוריוז בעיניי לא מעט אנשים. היום אנחנו מציאות שנוסעת מליוני קילומטרים בכבישי שתי מדינות.

במידה לא מבוטלת, כל אחד ואחת מכם עבר את מה שעברתי אני בחמש השנים האחרונות, ולכן יכול להבין כשאני אומר שאין אושר גדול יותר מלראות חלום רחוק שחלמתם קורם עור וגידים והופך למציאות. חלום שמתחיל ברישומים ומחיקות על לוחות וחלונות, ומתגשם במכוניות אמיתיות שנוסעות על הכביש, טעונות בחשמל בלבד, וברשת ארצית של תחנות להחלפת סוללות כדי לתמוך במיזם שיגמול את העולם מהתלות בנפט.

את הפרק הבא בספר ההיסטורי שנכתב מדי יום בבטר פלייס אני מותיר לכם, אנשים מדהימים מלאי אמביציה, לכתוב בעצמכם.

אמשיך ללוות את החברה כבעל מניות וחבר בורד, אבל לא כמנכ"ל החברה. ליבי מתפקע מגאווה מכל שעשינו, בשינוי המדהים שחוללנו, בהוכחה שאין עליה יותר עוררין. מכונית חשמלית עם סוללה מתחלפת היא העתיד, והעתיד נוצר פה, בידינו שלנו.

אוון וקפלן הולכים איתנו דרך ארוכה, וכמנהלים יובילו גם את החברה לפרק הבא שלה. אני בטוח שהם יעשו עבודה נפלאה. אני מברך אותם ואת חברי הבורד שלנו בברכת הצלחה בדרך הלא קלה שעדיין מצפה לכולנו בשנים הבאות.

גם אם לא כמנכ"ל, הלב שלי תמיד יהיה כאן, בבטר פלייס, מתוך הזדהות מוחלטת עם החזון, עם האנשים הנפלאים שהלכו איתי את הדרך המרתקת והחדשה הזאת, עוד ממש מהימים שהייתה חלום. אני חייב לכם כל כך הרבה, ולעולם לא אשכח אתכם, לא משנה איפה אהיה אני ואיפה תהיו אתם. אני אוהב את כולכם אהבה אמיתית ומיוחדת, ומרגיש שיש ביננו ברית שיש בין אחים.

מה שבטוח הוא שאחשוב עליכם בכל בקר כשאכנס אל המכונית החשמלית שלי.

תודה לכולכם

באהבה גדולה

שי