'ראלי דרך המשי' או 'ראלי הפרעונים'? קטע הדיונות בן 25 הק"מ הבוקר גרם לשאלה הזו להשאל ברצינות. לא מעט צוותים הופתעו מעוצמתן של הדיונות, כולל הצוות הישראלי שהגיע לא מוכן לקרב – עם הצמיגים הלא נכונים ועם לחץ אויר מלא. התוצאה – שקיעה של בוקר, שגזלה מרז הימן והלל סגל, צוות פוינטר, כחצי שעה. כאמור, רז והלל לא היו הצוות היחידי שהופתע, ובהתאם – כמות הג'יפים והמשאיות שנצפו תקועות באמבטיות החול ועל סכיני הדיונות.

בסופו של דבר, קיבל צוות פוינטר החלטה ויצא החוצה על מנת להתחיל "דף נקי". לחץ האוויר בצמיגים הורד ל-15 PSI והמדיניות ברכב היתה של "לא נתקעים יותר" – השפאלות הוחזרו למקומם והג'קים ההידראוליים נסגרו עד תומם. על מדיניות שנקבעה יש לשמור, ובהתאם – רז והלל צלחו את קטע הדיונות ללא בעיות על ידי בחירת נתיב נסיעה חדש.

המשך הסטייג' היה קל יותר, אולם לא היה חף מהפתעות. פנצ'ר ראשון הפתיע את הצוות באמצע המסלול, והוא הוחלף בזריזות. הפעם השנייה היתה שילוב של פאנצ'ר וריסוק הג'אנט לחלוטין – הספייר השני (והאחרון...) הורכב על הרכב, ועתה יש עוד 100 ק"מ עד הסיום בהם אסור להסתכן בפאנצ'ר נוסף. אבל, מעל הכל העיב ספר הדרך, שפשוט לא היה מדויק בעליל, בצורה שונה וקיצונית מהימים הקודמים. המשמעות העיקרית – מעבר לבעיית הניווט – היא נושא הבטיחות. אם אזהרה המופיעה בספר ככזו שנמצאת בעוד 500 מטרים מופיעה אחרי 100... – אתם מבינים את הפוטנציאל.

בסופו של יום, סיימו רז והלל את הסטייג' במקום ה-12 והם ממוקמים כרגע במקום העשירי הכללי, שיפור של שני מקומות מאתמול. את הסטייג סיימו השניים בזמן של 07:19:24 שעות. קרלוס סיינז סיים את הסטייג' במקום הראשון, בזמן של 05:01:47 שעות. נאסר אל עטיה הגיע במקום השני, 03:13 דקות אחריו ואילו במקום השלישי סיים מרק מילר, בזמן של 05:08:19 שעות.

מחר יזנק הראלי אל הסטייג' השביעי, מטורקמנבאשי אל באלקאנבד, מרחק של 417 ק"מ. הסטייג' השישי יחל בקטע קישור בן 13 ק"מ, ימשך עם ספיישל באורך של 345 ק"מ ויסתיים בקטע קישור נוסף בן 59 ק"מ.

שני הצוותים מודים לספונסרים שבזכותם התאפשרה היציאה לראלי דרך המשי:
פוינטר, טלפארמה, מולטיפלאסט, ליוגב, נפתלי ניסן ובניו, תנועה מערכות מחשוב וניווט, גילת סאטקום, מוסך נגבה.


ראלי דרך המשי - דיווח ראשון
ראלי דרך המשי - דיווח שני
ראלי דרך המשי - דיווח שלישי
ראלי דרך המשי - היום הראשון למירוץ
ראלי דרך המשי - היום השני למירוץ
ראלי דרך המשי - היום השלישי למירוץ
ראלי דרך המשי - היום הרביעי למירוץ