בב.מ.וו מכים על הברזל בעודו חם, ולא פעם אחת אלא פעמיים. גל ה-SUV הקומפקטיים ממשיך להתרומם והמותג מיני עוד רחוק מלהימאס על הציבור; החיבור בין שתי עובדות אלו הוביל כפי הנראה לתוכניות ב.מ.וו העתידיות בעניין. היצרן הגרמני המצליח מתעתד לפתח – כפי שנרמז לא פעם בעבר – מאין קרוסאובר או SUV עירוני רך עבור המיני. הייצור יהיה ככל הנראה באוסטריה.
התוכנית המקורית של ב.מ.וו היתה לייצר את ה''מיני-שטח'' העתידי (יחד עם גרסת ב.מ.וו לנושא, שתיקרא ככל הנראה ''X1''. עוד לא ברור האם מדובר באותה הפלטפורמה) בארה''ב אך המפעל המיועד ''נתפס'' לטובת ייצור ה-X3 הבא וה-X6. בעקבות כך – ובעקבות העברת ייצור ה-X3 מאוסטריה לארה''ב – מתנהלים כרגע מגעים בין ב.מ.וו למאגנה-שטאייר האוסטרית בדבר ייצור ה-SUV הקומפקטי העתידי.מיני כפול הנעה - בקרוב מאיור למציאותהעסקה עם מאגנה-שטאייר טרם סגורה, יש לציין. בב.מ.וו לא שוללים הרחבת מפעל מיני באוקספורד/אנגליה או פניה לברטונה האיטלקיה לטובת ייצור גרסאות הכביש-שטח הקטנות של המיני והב.מ.וו X1. הסיכויים לשתי אלטרנטיבות אלו נראים כרגע נמוכים יותר מהסיכוי לראות ייצור של כפולי ההנעה באוסטריה, במפעלי חברה הנחשבת לאורים ותומים בתחום מערכות ההינע הכפולות.
חשוב לציין שמב.מ.וו עצמה טרם נמסר כל מידע רשמי בעניין, אך סגן נשיא 'מיני', קאי סגלר, צוטט בעבר מדבר על סדרה רביעית למיני, שתתווסף למיני הרגילה, הקלאבמן והקונברטיבל המוכרות. מידע פנים מתוך ב.מ.וו ומיני מלמד מזה זמן רב על הפרשנות לכך, והכוונה היא לקרוסאובר או SUV רך על בסיס המיני שיצוייד בהנעה כפולה קבועה. חלק מאותן השמועות מדבר על תצורת טנדר שתהיה לאותה גרסת ''שטח'' אך העניין כאמור טרם אושר.