אמ.ג'י חושפת 6 משפחתית חדשה - אוטו

אמ.ג'י חושפת 6 משפחתית חדשה

דור שני ל-6, המשפחתית הגדולה של אמ.ג'י הסינית-בריטית. השיווק יחל בשנה הבאה - אולי גם בישראל

אמ.ג'י (MG), יצרנית הרכב הסינית בעלת השם הבריטי, חשפה בסוף השבוע את ה-6 החדשה. מדובר במשפחתית גדולה שמתחרה בפולקסווגן פאסאט ויונדאי סונטה, ומיועדת בתחילה לשוק הסיני. זהו דור שני ל-6, שאמנם נמכר בעבר בבריטניה אך לא זכה שם להצלחה ולא הגיע לישראל. מחברת לובינסקי, יבואנית אמ.ג'י, נמסר בתגובה לפניית "אוטו" כי שיווק הדגם נמצא בבחינה - אם כי עדיין לא ידוע האם או מתי זה יקרה.
הסינים לא חושפים מפרט טכני של המכונית החדשה, אך להערכתנו היא תציע יחידות כוח דומות לאחותה התאומה מבית רוואה (Roewe, רובר הסינית), ה-i6 שהוצגה בסוף השנה שעברה. פירוש הדבר שהיא תשווק עם מנועי טורבו-בנזין בנפח 1.0 ו-1.5 ליטר, עם 125 ו-169 כ"ס בהתאמה. סביר כי גם גרסת הכלאיים המודרנית, עם מנוע ה-1.5 ליטר ובשידוך לשני מנועים חשמליים (עם 44 ו-82 כ"ס), תוצע ב-6 החדשה - כולל הספק מרבי של 228 כ"ס, טווח חשמלי של 53 ק"מ ואפשרות לטעינה משקע חיצוני.
גם מידות ה-6 לא פורסמו, אך הן צפויות להיות מהקטנות בקטגוריה, ממש כמו ה-i6. זו האחרונה מציעה אורך כולל של 467 ס"מ, רוחב של 183.5 ס"מ וגובה של 146 ס"מ. בסיס הגלגלים שלה עומד על 271.5 ס"מ בלבד, הקצר ביותר בקטגוריה למעט טויוטה אוונסיס (270 ס"מ).
מבחינת עיצוב, נראה כי אמ.ג'י לוקחת צעד גדול לפנים עם ה-6 החדשה. המכונית עוצבה בהשראת דגם התצוגה אי-מושן (E-Motion) מתערוכת שנגחאי שעברה, ומציעה עיצוב מודרני ומוקפד מבעבר. גם תא הנוסעים זוכה לזריקת מודרניות, כולל מערכת מולטימדיה עם מסך גדול ויותר אבזור.
פרטים נוספים על ה-6 החדשה צפויים להתפרסם לקראת תחילת השיווק בסין ברבעון הראשון של 2018. נכון לעתה לא ידוע האם מכונית זו תוצע בישראל, אך כבר בחודשים האחרונים של 2017 צפויה כאן מכונית חדשה של המותג - רכב הפנאי הקטן ZS.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות