יתרונות חסרנות

יתרונות / הנעה היברידית חסכנית, אבזור בטיחות מרשים (ברמת הגימור הגבוהה), אבזור נוחות עשיר, מרווחת מאחור, נעימה לנסיעה.

חסרונות / אבזור הבטיחות חסר ברמת הגימור הנמוכה, הגה מנותק ורכה מדי בנהיגה דינמית, אובדן מחץ מנוע כאשר הסוללה מתרוקנת.

בשורה התחתונה / משפחתית גדולה, חסכנית ומאובזרת.

יונדאי סונטה חוות דעת

  • חוות דעת יונדאי סונטה הושקה בישראל באוקטובר 2015. בהתאם למגמה המתפתחת בסגמנט המשפחתיות הגדולות האמריקאיות, גם הסונטה מגיעה לארץ כשהיא מצוידת רק ביחידת הנעה היברידית. למעשה, הסונטה היא הגרסה האמריקאית של ה-i40 כאשר בהתאם למוצאה, הסונטה קצת יותר גדולה במידותיה מאחותה האירופית - ואחת מהגדולות בקבוצתה בכלל. מערכת ההנעה ההיברידית מעט שונה מהמקובל - מדובר על מנוע בנזין 2.0 ליטר סטנדרטי, הנעזר בסוללה קטנה יחסית בנפחה - אך העובדה שמדובר בסוללת ליתיום אמורה לכפר על חסרון הנפח למול סוללות הניקל המקובלות (ולפי המפרט הטכני היבש, הסונטה היא מהחזקות בסגמנט). יצוין כי תיבת ההילכים היא אוטומטית-פלנטרית עם 6 הילוכים - שונה מהמקובל ברכבים היברידיים, בהם מקובל להשתמש במפצלי-כוח (בעלי אופי פעולה דומה לזה של תיבה רציפה). הסונטה מוצעת בישראל בשתי רמות גימור, כאשר המהדורה המאובזרת מגיעה עם מפרט אבזור חריג ביחס למחירה וביחס לסגמנט בכלל. כמו כן, הסונטה היא המכונית הראשונה של יונדאי בישראל המציעה אחריות מקיפה של 5 שנים, כאשר על המערכת ההיברידית ניתנת אחריות למשך 7 שנים (או 150,000 ק"מ). 
  • עיצוב ונוכחות ליונדאי סונטה היברידית עיצוב סולידי למדי, אך ההופעה מועצמת תודות לממדים נדיבים. יש לציין כי ישנם הבדלים בולטים בין גרסת הכניסה לזו המאובזרת.
  • תא נוסעים ומטען כמו העיצוב החיצוני, כך גם עיצוב סביבת הנהג סולידי למראה ומאוד אמריקאי. איכות החומרים לא ברמה של תוצרת אירופה, אולם איכות ההרכבה טובה. יש לשים לב כי היושבים מלפנים לא נהנים ממרווח רב, בעיקר במרווח לראש. מאחור, לעומת זאת, נהנים היושבים ממרווח לכל הכיוונים.
  • מנוע וביצועים המנוע חזק, התיבה איטית. בנהיגה יום-יומית הסוללה מחזיקה מעמד, אולם בנסיעה ממושכת ומאומצת הסוללה מתרוקנת ואז מורגשת ירידה משמעותית בכוח. צריכת הדלק המשולבת עמדה על 13.2 ק"מ לליטר - נתון די דומה למקובל בקטגוריה.
  • נוחות והתנהגות נוחות הנסיעה ובידוד הרעשים - טובים למדי. התנהגות הכביש, בנהיגה מאומצת ובקרבה למגבלות, ההתנהגות של הסונטה אינה צפויה. הגרסה המאובזרת מצוידת בשלל עזרי בטיחות אקטיביים.
  • תמורה למחיר הסונטה מעניקה תמורה יוצאת דופן למחיר. בגרסת הבסיס מדובר במשפחתית הגדולה ההיברידית הזולה ביותר - והזולה מכולן בכלל. רמת הגימור הגבוהה מציעה מפרט אבזור חריג ביחס למחיר וביחס לסגמנט.
  • סיכום מכונית טובה עם תמחור אגרסיבי

מבחני רכב

למי שרוצה לחקור לעומק

יונדאי סונטה גרסאות נפח מנוע כוח סוס ליסינג פרטי מחיר קטלוג יבואן
1999
193
164,900
1999
193
179,900

באפשרוך לבחור עד 3 דגמים

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך יונדאי סונטה?

ציון משוכלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים יונדאי סונטה

יונדאי סונטה צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

2
יונדאי סונטה צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
22.7 20 23.2 19.3 2
22.7 20 23.2 19.3 2
5
19.3