יונדאי קונה נחשף - בישראל בסוף 2017 - אוטו

יונדאי קונה נחשף - בישראל בסוף 2017

רכב הפנאי הקטן של יונדאי יוצא לדרך, עם עיצוב ייחודי ומנועי בנזין ודיזל. השיווק בישראל - מסוף השנה

יונדאי חשפה את הקונה (Kona), רכב פנאי קטן שיתחרה בניסאן ג'וק וסיטרואן קקטוס בשוק הישראלי. לקונה עיצוב ייחודי עם ניפוחי מרכב בולטים וחרטום אגרסיבי. הוא יוצע גם בגרסאות הנעה כפולה. הרכב החדש צפוי להגיע לישראל לקראת סוף 2017, כך על-פי חברת כלמוביל, יבואנית יונדאי.
הקונה, שנקרא על שם אזור החוף בהוואי, הוא באורך של 416.5 ס"מ וגובהו 155 ס"מ - שניהם קרובים לקצה התחתון של הקטגוריה, ומנגד רוחב ובסיס גלגלים נדיבים יחסית - 180 ס"מ ו-260 ס"מ בהתאמה. הוא מציע מקום לחמישה נוסעים, נתון נפח תא המטען לא פורסם.
מתחת למכסה המנוע הקונה יציע תחילה מבחר של ארבע יחידות כוח. מנוע 1.0 ליטר טורבו-בנזין עם שלושה צילינדרים, 120 כ"ס ו-17.5 קג"מ ב-1,500 סל"ד, ישודך לתיבת שישה הילוכים ידנית בלבד. מעליו ימוצב מנוע 1.6 ליטר טורבו-בנזין עם ארבעה צילינדרים, 177 כ"ס ו-27 קג"מ ב-1,500 סל"ד, שישודך לתיבת שבעה הילוכים רובוטית דו-מצמדית.
בנוסף צפויים מנוע בנזין לא מוגדש (2.0 ליטר עם 149 כ"ס ו-18.2 קג"מ ב-4,500 סל"ד) שישודך לתיבת שישה הילוכים אוטומטית-פלנטרית, ומנוע דיזל בנפח 1.6 ליטר שפרטים נוספים אודותיו לא פורסמו. בשלב זה עדיין לא ידוע באילו מנועים תבחר חברת כלמוביל לשיווק בישראל.
אבזור הבטיחות יכלול מערכת בלימת חירום אוטונומית, התרעת סטייה מנתיב עם סיוע אקטיבי בהחזרת הרכב למרכז הנתיב, פיקוד אורות אוטומטי למניעת סינוור, התרעת הירדמות נהג וניטור שטחים מתים (במקביל ובנסיעה לאחור). אבזור המותרות יכלול, בין היתר, תצוגה מידע עילית צבעונית לנהג ומערכת מולטימדיה עם תאימות לאנדרואיד אוטו של גוגל וקארפליי של אפל, ומסך בגודל שבין "5 ל-"8 בהתאם לרמת הגימור.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות