מרצדס מרעננת את ה-S-קלאס קופה וקבריולה - אוטו

מרצדס מרעננת את ה-S-קלאס קופה וקבריולה

שנה וחצי אחרי ששדרגה את ה-S-קלאס סדאן, מרצדס מתפנה כדי להזריק קצת בוטוקס גם לגרסאות הקופה וקבריולה. והן בדרך לישראל

מרצדס חשפה את דגמי 2018 של ה-S-קלאס קופה וקבריולה, מהמכוניות היוקרתיות ויקרות ביותר בהיצע היצרנית. הגרסאות, שנחשפו בתערוכת פרנקפורט 2013 והחליפו את ה-CL זמן קצר לאחר מכן, זוכות למתיחת פנים קלה יחסית - ברוח דומה לזו שמרצדס ביצעה לגרסאות הסדאן לפני כחצי שנה. ובעוד זו הגיעה לישראל בחודש שעבר, דגמי הקופה וקבריולה יושקו אצלנו ברבעון השני של 2018 - כך נמסר ל"אוטו" מחברת כלמוביל, יבואנית מרצדס.
דגם הקופה יוצע בארבע גרסאות, לכולן מנועי טורבו-בנזין - S450 עם מנוע בנפח 3.0 ליטר ו-367 כ"ס; S560 עם מנוע 4.0 ליטר (חדש בהיצע) ו-469 כ"ס; AMG S63 עם מנוע 4.0 ליטר ו-612 כ"ס (אף הוא חדש); ובפסגת ההיצע - AMG S65 עם מנוע 6.0 ליטר ו-630 כ"ס. את דגם הקבריולה ניתן להזמין בכל הגרסאות למעט ה-S450 ה"בסיסית".
היצע תיבות ההילוכים שודרג אף הוא, עם תיבת תשעה הילוכים חדשה בכל הגרסאות למעט ב-S65. הגרסה הבכירה מוותרת על תיבה זו לטובת תיבת שבעת ההילוכים הוותיקה, זאת בשם המומנט הגבוה של מנוע ה-V12 (קרוב ל-102 קג"מ). בהקשר זה נציין כי תיבה זו משמשת גם את מכונית הקבריולה המהירה ביותר בייצור סדרתי עם ארבעה מושבים, בראבוס רוקט 900.
כבעבר, שני הדגמים מציעים ארבעה מושבים ושתי דלתות. העיצוב החיצוני והפנימי זוכה לעדכון קל בלבד, כולל יחידות תאורה חדשות ופגושים שונים, גוונים חדשים למרכב, קווי עיצוב חדשים לתא הנוסעים ויותר אבזור. בין היתר יוצעו מערכות בטיחות משודרגות וחדשות, כולל יכולת נסיעה אוטונומית חלקית - למשל שמירת מרחק מהרכב מלפנים, סיוע בהיגוי כולל שמירה על הנתיב ואף מעבר בין נתיבים ללא מגע יד אדם.
שיווק מרצדס S-קלאס קופה וקבריולה המחודשות יחל בישראל ברבעון השני של 2018, מספר חודשים לאחר שיערכו הופעת בכורה בתערוכת פרנקפורט. מחירן צפוי להיות דומה לדגמים המשווקים כיום בישראל - כלומר החל מ-1.415 מיליון שקל לקופה והחל מ-1.525 מיליון שקל לקבריולה.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות