פורד חוגגת היסטוריה עם ה-GT - אוטו

פורד חוגגת היסטוריה עם ה-GT

גרסה מיוחדת של מכונית הספורט - לציון 50 שנה לנצחון בלה-מאן. הכינו את הארנקים

פורד חשפה מהדורה מיוחדת של ה-GT, מכונית הספורט האקזוטית, שעוצבה בהשראת ה-GT40 הקלאסית. הפעם מדובר במהדורה שנקראת "מורשת 67'" (67' Heritage), ונועדה להזכיר את הנצחון של פורד GT40 במירוץ ה-24 שעות של לה-מאן בשנת 1967. זה היה הנצחון השני של פורד מתוך ארבעה ברציפות.
בדומה למכונית שניצחה במירוץ ההוא, ה-GT המיוחדת צבועה באדום עם פסים לבנים. כל זאת בהשראת ה-GT40 סימן 4 בה חצו הנהגים דן גורני ואיי. ג'יי. פוייט ראשונים את קו הסיום במירוץ הסיבולת. מלבד זאת ה-67' מצוידת בחישוקי "20 בגוון כסוף-סאטן ועם ברגי נעילה שחורים, קליפרים אדומים לבלמים ומראות בצבע כסף.
בתא הנוסעים תמצאו ריפודי עור שחורים עם תפרים אדומים, כמו גם תפרים אדומים להגה. לא פחות חשוב - כל מכונית מהמהדורה המוגבלת תמוספר, לטובת שימור ערכה בעתיד. זו אגב מהדורת רטרו שנייה שפורד מציגה ל-GT מאז הושק הדור השני בינואר 2015. הקודמת, לא תופתעו, חגגה את הניצחון בשנת 1966. ומכיוון שפורד זכתה גם ב-1968 ו-1969, לא קשה להמר איך ייראו המהדורות המיוחדות הבאות.
בכל מקרה, מלבד עיצוב המהדורה המיוחדת לא מוסיפה למתכון מעורר החשק: ה-GT החדשה מצוידת במרכב סיבי פחמן (חלקו אף נותר חשוף), ומציעה משקל עצמי נמוך של 1,385 ק"ג בלבד. מכונית הספורט הדו-מושבית מצוידת במנוע 3.5 ליטר עם שישה צילינדרים (V6), שני מגדשי טורבו, הספק מרבי של 647 כ"ס ומומנט מרבי של 76 קג"מ (ב-5,900 סל"ד). בסיוע תיבת שבעה הילוכים רובוטית דו-מצמדית, כל זה מספיק בכדי להאיץ אותה למהירות מרבית של 348 קמ"ש.
מחיר הגרסה החדשה לא פורסם. צפו עם זאת לשלם משמעותית יותר מ-GT רגילה. זו עולה החל מכ-453 אלף דולר, או כ-1.62 מיליון שקל לפני מסים.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות