פורד חתומה על ההמצאה החשובה ביותר בעולם הרכב שאינה קשורה למכונית עצמה, אבל עשתה אותה למה שאנחנו מכירים היום. מודל T שנוצר ב-1908 היה דגם לא מאוד חשוב, אבל הסרט הנע, שנחנך עבורו ב-1913, הוא ששינה את תעשיית הרכב, עשה את המכונית למוצר להמונים, ויש הטוענים כי יצר במו גלגליו ומחירו את המעמד הבינוני האמריקאי. פורד הייתה ליצרנית רכב ענקית, ובמשך עשרות שנים הייתה יצרן הרכב השני בעולם.

בנוסף להיותה אחת משלוש ענקיות דטרויט, הפכה ליצרן גלובלי כאשר פתחה ב-1967 את פורד אירופה (בגרמניה ובבריטניה) – עם קו דגמים שונה לגמרי שכלל את קורטינה ואסקורט. ברבע האחרון של המאה ה-20 רכשה פורד את מאזדה, אסטון מרטין, וולוו, יגואר ולנד רובר אך עם תחילת המאה הנוכחית, ובעקבות בעיות בשוק הצפון האמריקאי, מכרה פורד את כל המותגים האלה.

כיום מייצרת פורד דגמים ממיני ועד משפחתית גדולה, רכבי פנאי ומיניוואנים בגדלים שונים – וכמובן, את הטנדרים האמריקאים שלה; F150 הוא הרכב הנמכר בארה"ב מזה עשורים. לפורד גם מסחרית וותיקה מאוד, טרנזיט, המוצעת במגוון עצום של גרסאות.

הקשר של פורד לישראל כולל גם הרכבה של דגם אחד (אסקורט, מ-1968). הדגמים החדשים של החברה נחלו כאן הצלחה רבה, ופוקוס היה גם הנמכר ביותר בתחילת העשור הנוכחי. פעילות המותג בישראל נחלשה בעקבות שינויים במיקוד של פורד.

פורד מיובאת מאז 1999 על-ידי דלק מוטורס.

.