משחקים בחול: 5 דגמי תצוגה מרהיבים של ג'יפ - אוטו

משחקים בחול: 5 דגמי תצוגה מרהיבים של ג'יפ

יצרנית רכבי השטח מתפרעת כהרגלה לקראת אירוע הנהיגה השנתי של מואב, יוטה, ארה"ב

ג'יפ קוויקסאנד
אם נהיגת שטח היא התשוקה שלכם, לג'יפ - יצרנית רכבי השטח מבית פיאט קרייזלר - יש חמישה חלומות חדשים בשבילכם. רכבי התצוגה שמושקים מדי שנה לפני אירוע הנהיגה מואב ג'יפ ספארי (Moab Jeep Safari), מציגים בכל פעם את המיטב שמחלקת השיפורים של ג'יפ יודעת להציע - יותר גבוה, יותר קשוח, יותר עביר.
השנה, חמישה רכבי תצוגה - לא פחות - שלושה על בסיס ג'יפ רנגלר הוותיק ורגע לפני החלפתו. רכב נוסף על בסיס ג'יפ קומפאס החדש, וכפי שמקובל בשנים האחרונות אחד על בסיס ג'יפ קלאסי. הפעם לסדנת השיפורים נכנס ג'יפ גרנד צ'ירוקי ZJ, הדור הראשון של רכב הפנאי הגדול שחוגג יום הולדת 25.
זה האחרון מכונה גרנד וואן (Grand One), ושומר על העיצוב הקלאסי - אם כי בג'יפ בחרו לצבוע את דיפון העץ על המרכב בגוון כחלחל בדומה ליתר המרכב. לרכב התצוגה חישוקי "18 וצמיגי שטח ("33), מפסק גלגלים גדול ודיפרנציאל ננעל מלפנים ומאחור. הוא גם הוגבה ב-5.08 ס"מ, ומצויד ה-5.2 ליטר V8 המקורי - עם 220 כ"ס ובשידוך לתיבת ארבעה הילוכים אוטומטית.
דגם אקזוטי יותר הוא הקוויקסאנד (Quicksand, חול טובעני) מבוסס הרנגלר. מדובר בהוט-רוד-שטח וברכב תצוגה רשמי ראשון בתולדות ג'יפ עם צמיגים בקוטר שונה מלפנים ("32) ומאחור ("37"). בשני הסרנים מותקנים חישוקי "18, ואילו המרכב עוצב בהשראת רכבי ההוט-רוד הפופולריים - גג ושמשה קדמית מונמכים, בלי חלונות צד ועם בסיס גלגלים ארוך.
ג'יפ גרנד וואן, על בסיס הגרנד צ'ירוקי המקורי מ-1993
חובבי הטיולים והטבע, יהנו במיוחד מהספארי (Safari), רנגלר עם מושבים אחוריים שמותקנים בזווית כדי להקל על הנוסעים לראות את הנוף בזמן הנסיעה. לרכב זה גם דלתות אלומיניום מצופות בוויניל שקוף (שגם נפתח עם רוכסן) לטובת לראות מרבית. הדלתות האחוריות נפתחות הפוך ("דלתות התאבדות").
יכולת השטח שודרגה על-ידי סרני דנה 44 (Dana) כולל נעילות, צמיגי "35 על חישוקי "18 והגבהה של 5.08 ס"מ. הספארי מצויד במנוע ה-V6 המוכר של ג'יפ (3.6 ליטר פנטסטאר).
ג'יפ סוויצ'בק
דגם תצוגה נוסף הוא הסוויצ'בק (Switchback), שם שמרמז על האפשרות לשנות אותו מסגור לפתוח באמצעות גג תצוגה חדש. רכב זה הוא גם ממוקד השטח ביותר מבין החמישה - כולל הגבהה של 10.16 ס"מ, מגני דיפרנציאל, צמיגי "37 על חישוקי "17, סרנים רחבים עם דיפרנציאלים ננעלים (גם כאן דנה 44) ובולמי פוקס.
רכב התצוגה הכי פחות ממוקד, לפחות על הנייר, הוא הטריילפאס (Trailpass). דגם זה מבוסס על הקומפאס החדש, מציע הגבהה של 3.81 ס"מ בלבד ואת מנוע ה-2.4 ליטר המוכר של הצ'ירוקי ("טייגרשארק", Tigershark) עם תיבת תשעה הילוכים אוטומטית.
בשטח כבר 50 שנה
אירוע השטח של מואב, שנוסד על-ידי לשכת המסחר של העיר, נערך מדי שנה מאז 1967 במואב, יוטה, במערב ארה"ב. בתחילה היה מדובר במסע שטח קצר שארך יום אחד, אך כיום האירוע נפרס על-פני תשעה ימים, כאשר השיא ביום שבת של חג הפסחא. באירוע משתתפים חובבי נהיגת שטח בכל הרמות, והוא כולל מסלולי נהיגה ברמות קושי שונות.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות