סוכלה מזימה לגנוב את גופת אנזו פרארי - אוטו

סוכלה מזימה לגנוב את גופת אנזו פרארי

המשטרה האיטלקית חשפה מזימה לגנוב מהקבר את גופת אנזו פרארי ולדרוש כופר מהמשפחה ומיצרנית מכוניות הספורט

אנזו פרארי
זה נשמע כמו תסריט לסרט אקשן הוליוודי בינוני, אבל הסיפור הבא התרחש במציאות. משטרת איטליה הודיעה כי נחשפה ונמנעה מזימה של כנופיית עבריינים, לגנוב את שרידי גופתו של אנזו פרארי מהקבר. הגנבים תכננו לדרוש בעבור החזרת השרידים כופר ממשפחת איל התעשייה ומיצרנית הרכב הנושאת את שמו.
מעט יותר מ-28 שנים לאחר מותו באוגוסט 1988, משטרת נואורו באי סרדיניה חשפה כי נעצרו חשודים שתכננו לגנוב את שרידי גופתו. מייסד יצרנית הרכב פרארי ומאנשי תעשיית הרכב הבולטים של המאה ה-20, קבור בסמוך למפעל היצרנית במאראנלו, בבית הקברות סאן קאטאלדו.
סרטון שפרארי הפיקה לרגל 28 שנים למות אנזו:
במסיבת עיתונאים שקיימו נציגי המשטרה, נמסר כי המזימה נחשפה כמעט במקרה, לאחר שבוצעה פשיטה על מתחם השייך לארגון פשיעה שעסק בסחר בסמים ונשק. בשלב זה לא נמסרו פרטים נוספים על החקירה ולא ידוע באיזה שלב של תכנון הייתה המזימה החולנית.
גם שלושה עשורים לאחר מותו, אנזו פרארי הוא שם דבר באיטליה ובתעשיית הרכב כולה. יצרנית הרכב שהקים - וניהל ביד רמה - היא מיצרניות הרכב המצליחות בתחומה וסמלה מהנחשקים בנמצא, בכל תחום. זכרו הונצח על-ידה בשלל דרכים, הבולט ביותר היה במכונית העל הקודמת של המותג, האנזו - שהוחלפה על-ידי הלה-פרארי.
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות