בנטלי בדרך לחשמל עם מכונית תצוגה מרהיבה - אוטו

בנטלי בדרך לחשמל עם מכונית תצוגה מרהיבה

יצרנית מכוניות הפאר של פולקסווגן סיפקה בז'נבה רמז כפול - לדור הבא של הקונטיננטל GT, ולעתיד חשמלי

בנטלי EXP12 ספיד 6e
בנטלי ממשיכה לעורר חשק בשלבים, לקראת השקת מחליפה לקונטיננטל GT. שנתיים אחרי שהציגה את ה-EXP10 היפהפייה, בתערוכת ז'נבה הגיעה תורה של ה-EXP12 ספיד 6e (קיצור של ניסוי, Experiment ומהירות, Speed). זו נראית כגרסת גג נפתח של אותה מכונית תצוגה מלפני שנתיים.
אבל כאן לא נגמרות החדשות - שכן כפי שהאות "e" מרמזת, מדובר במכונית חשמלית (Electric), ובהצהרת כוונות של הבריטים לתחום הכי מדובר כיום בתעשייה - אחרי מכוניות אוטונומיות. בנטלי לא מציינת מתי תציע גרסה כזו, אך מאשרת שזה הכיוון וכי בינתיים, ב-2018, תוצע גרסת כלאיים נטענת משקע של הבנטייגה - רכב הפנאי הגדול.
בכל מקרה, הבריטים כן נותנים פרט מעניין בנוגע לכוונות החשמליות: לטענתם, בנטלי חשמלית חייבת להציע טווח נסיעה שיספיק לנהיגה מלונדון לפריז או ממילאנו למונאקו, ובמילים אחרות בין 300 ל-340 ק"מ בין טעינות בתנאי אמת, לפחות. יעד זה אמור להתבטא בטווח חשמלי בתנאי מעבדה של למעלה מ-450 ק"מ.
נכון לעתה לא ידוע מתי תוצג הגרסה הסדרתית של ה-EXP10 ו-EXP12, ומתי תושק גם הגרסה החשמלית. עד אז אפשר להתנחם בעיצובה המרשים של מכונית התצוגה החדשה, ולדמיין שכשתיוצר, יהיה לנו די כסף כדי לקנות אחת.
בנטלי EXP10 מ-2015
     

תגובות גולשים:

לכתבה זו התפרסמו תגובות