אודי A3 2020 - אוטו

יתרונות חסרנות

יתרונות / עיצוב, סביבת נהג, הנדסת אנוש, ביצועים, צריכת דלק

חסרונות / אבזור, מחיר, בידוד רעשים

בשורה התחתונה / יקרה

אודי A3 2020 חוות דעת

 • רקע כללי

  באוגוסט 2020 החל שיווק הדור הרביעי של אודי A3 בישראל. המכונית שווקת בשלב זה בגרסת ההאצ'בק המכונה באודי "ספורטבק", ובהמשך יחל שיווקה של גרסת הסדאן שהושקה באפריל השנה. בניגוד לדור הקודם, לזה החדש אין גרסאות קבריולה והאצ'בק 3 דלתות.

  הדור החדש מבוסס כקודמו על רצפה MQB, ובסיס הגלגלים, 264 ס"מ, ללא שינוי. אורך ורוחב המרכב גדלו ב-3 ס"מ, ואילו הגובה נותר ללא שינוי. נפח תא המטען גם הוא לא השתנה ועומד על 380 ליטרים.

  אודי A3 2020 מוצעת בישראל בגרסת TFSI35, המשלבת מנוע טורבו-בנזין 1.5 ליטר 4 צילינדרים עם מערך היברידי מתון, תיבה דו-מצמדית 7 הילוכים והנעה קדמית. המנוע מייצר 150 כ"ס ו-25.5 קג"מ, והרכב מאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש 8.4 שניות ומגיע ל-224 קמ"ש.

  הדגם החדש מצויד במערך המולטימדיה החדש של קבוצת פולקסווגן, צג "10.1 ומחוונים מוקרנים כסטנדרט, ומוצע בשתי רמות גימור: בסיסית ו'-S ליין'. הראשונה כוללת תאורת לד מלאה, חישוקי "16, ובמערכות הבטיחות בלימה אוטונומית ותיקון סטייה מנתיב.

  ה-'S ליין' מוסיפה לרשימה חישוקי "17, ספים מוארים, מושבי ספורט עם ריפוד משולב עור ועוד.

  כרגיל באודי, תוספות אבזור מוצעות במסגרת חבילות אותן ניתן להוסיף לרמת האבזור שנבחרה. חבילת 'שארפ' כוללת גג זכוכית, בקרת שיוט אדפטיבית ובקרת אקלים מפוצלת. חבילת 'לקשרי' כוללת חישוק הגדול באינץ' אחד מהתקני (ל-"17 ברמת הגימור הבסיסית; ל-"18 ב-'S ליין'), מפתח חכם וגם ניטור שטחים מתים.

 • עיצוב ונוכחות

  בניגוד למה שנראה בתמונות, אודי A3 2020 החדשה הרבה יותר מושכת במציאות. אולי בגלל שהדור החדש אינו מוצע בגרסת שלוש דלתות, שעיצובה ספורטיבי יותר, אודי הדגישה אלמנטים כאלה בעיצוב של הספורטבק. התוצאה אולי קצת פחות אלגנטית אבל המכונית הרבה יותר בולטת בזכות חזית אגרסיבית. חישוקי "16 נראים מעט קטנים על המרכב.

 • תא נוסעים ומטען

  סביבת הנהג עברה שינוי גדול, המבנה שלה ועיצובה שונים ממה שהכרנו בדגמים הקטנים של אודי. כרגיל באודי האווירה בפנים נעימה מאוד בזכות החומרים, הגוונים ותחושת העושר. אלא שהפעם המראה פחות צפוי והרבה יותר מודרני.

  תנוחת הנהיגה נמוכה מאשר בדגם הקודם, ומושב הנהג נוח. מאחור יש פתחי מיזוג, המרחב נאות, והתחושה היא כי מרווחי הרגליים והראש טובים מאשר בדור הפורש, תא המטען מציע נפח יעיל (380 ליטרים), והוא עשוי היטב ונראה נאה.

   

 • מנוע וביצועים

  ל-A3 החדשה מנוע 1.5 ליטר המוכר המייצר 150 כ"ס. גם כאן, כמו בדגמים אחרים עם יחידת ההנעה הזו, הביצועים טובים. הרכב מזנק בזריזות מהמקום, ומפגין ביצועים טובים גם בעליות. המנוע מסתדר היטב בסל"ד נמוך, עולה בקלות לסל"ד גבוה, ומאפשר לשמור על קצב גבוה בכל תוואי ומצב.

  יחידת הכוח המחודשת נעזרת כעת במערך היברידי מתון המורגש ביחוד בפעולת דימום/התנעה מעודנת בהרבה מאשר בעבר. מערך זה מאפשר לא פעם ניתוק מנוע הבנזין במהלך גלישה, אך הדבר אינו מורגש כלל, ורק מבט במד הסל"ד יגלה זאת. בנוסף, בשיוט המנוע מנתק צילינדרים לחיסכון.

  ואכן, A3 מאוד חסכונית, וביום מבחן מאומץ עמדה הצריכה על 12.5 ק"מ/ל', ובשיוט נינוח אפשר להגיע ל-17.5 ק"מ/ל'.

   

 • נוחות והתנהגות

  בניגוד לדור היוצא, כיול המתלים ב-A3 העדכנית רך יחסית. המכונית מסתדרת היטב ברוב הזמן עם פני כביש מחוספסים בעיר, גם עם שיבושים קטנים כגדולים. מחוץ לעיר מפגש באספלט שבור מורגש, אך לרוב נוחות הנסיעה טובה. רעשי הכביש והרוח סבירים בכביש הבין-עירוני.

  להגה ב-A3 משקל קל מדי, אך פעולתו מדוייקת והרכב משנה כיוון בפיתולים באופן מיידי ומאוזן. אחיזת הצמיגים אומנם אינה גבוהה וקל למנוע לאתגר אותה, אבל תגובת המכונית להרפיית-מצערת נכונה, אפילו מהנה, ומפגינה את הפוטנציאל שטמון בה. לבלמים פעולה מדודה ועוצמה טובה.

   

   

 • תמורה למחיר

  הבעיה הגדולה של ה-A3 החדשה היא במחיר. היא אומנם נמצאת בסביבת המחיר של המתחרים הגרמניים, ובמובנים מסוימים ובהשוואה אליהם מציעה תמורה עדיפה, ובכל זאת היא יקרה מדי.

  אולם מה שבעיקר צורם הוא דלות האבזור ביחס למחיר; מפתח חכם, מצלמה, מצבי ניהוג, אפילו תפעול חשמלי – כל אלה אינם כלולים במפרט הבסיסי. בנוסף, מערכות בטיחות מסוימות מוצעות רק בחבילות היקרות.

   

 • חדש בדגם

  תחילת שיווק דור חדש בישראל באוגוסט 2020.

 • סיכום

  למרות שהדבר לא נראה במפרט ובצילומים, A3 החדשה עשתה צעד קדימה ביחס לקודמתה, היא טובה ממנה באופן משמעותי ומושכת יותר במראה.

אודי A3 2020 גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג אודי A3
אודי A3 גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר מחירון
1498
150
2,077
-
1498
150
2,181
-
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות הקשורות לדגם

|
 • צילום: אודי
 • צילום: אודי
 • צילום: אודי
 • צילום: אודי
 • צילום: אודי
 • צילום: אודי
 • צילום: אודי
 • צילום: אודי
 • צילום: אודי
 • צילום: אודי

8 1

שווה לשקול גם

ציון ותגובת גולשים

ברשותך אודי A3?

ציון משוקלל של גולשי אתר אוטו

ציון ותגובת גולשים

מתחרים אודי A3

אודי A3 צריכת דלק

חישוב צריכת דלק אמיתי, הינו נתון שתלוי בהמון משתנים סביבתיים ולכן לעולם לא ניתן נתון מדוייק וצריכת דלק אמיתית.

2
אודי A3 צריכת דלק צריכת דלק יצרן
ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק יצרן
בין עירוני ק"מ /ל׳
צריכת דלק
אמיתית ק"מ /ל׳
דרגת
זיהום אוויר
20.8 16.3 24.4 15.6 5
21.3 16.6 25 15.9 4
6
15.9