סיטרואן C5 איירקרוס - אוטו

סיטרואן C5 איירקרוס

סיטרואן C5 איירקרוס מידע כללי

קטגוריה: פנאי/שטח קומפקטי
גירסה מומלצת:
14.9 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2019

סיטרואן C5 איירקרוס יתרונות וחסרונות

יתרונות עיצוב, נוחות נסיעה, בידוד רעשים, תא מטען, צריכת דלק
חסרונות תפעול חלק מהמערכות בסביבת נהג, התנהגות כביש פחות חדה
בשורה התחתונה מרבד הקסמים חזר

סיטרואן C5 איירקרוס 2024 חוות דעת

נבדק על ידי שגב אלעד
 • רקע כללי

  סיטרואן C5 איירקרוס נחשף לראשונה בשנת 2017 והיה לרכב הפנאי הראשון של היצרנית מתכנון עצמי והוא מבוסס על פלטפורמת EMP2 המוכרת של היצרנית.

  בתחילת שנת 2022 נחשף הדגם לאחר מתיחת פנים שעיקרה שינויים לעיצוב החיצוני ושדרוג סביבת הנהג שכוללת כעת את מערך המולטימדיה העדכני של סיטרואן.

  סיטרואן C5 איירקרוס 2022 המחודש ממשיך להשתמש במערך הבולמים המתקדם של היצרנית שמבטיח נוחות נסיעה גבוהה במיוחד. בכלל, בסיטרואן טוענים לרמה גבוהה של נוחות הנובעת מטיפול ושיפור במגוון תחומים במקביל כמו בידוד רעשים, נוחות נסיעה, מושבים ועוד.

  היצע המנועים בישראל רחב וכולל בצד הבנזין את מנועי הטורבו בנפח 1.2 ל' (130 כ"ס) ו-1.6 ל' (180 כ"ס) המוכרים של היצרנית. בצד הדיזל מנוע ה-1.5 ל' (130 כ"ס) ממשיך. לכל המנועים הנעה קדמית ותיבה אוטומטית עם שמונה הילוכים. בהמשך צפויות להצטרף שתי גרסאות היברידיות-נטענות עם 180 כ"ס או 225 כ"ס וטווח נסיעה חשמלי של עד כ-64 ק"מ.

  השיווק של סיטרואן C5 איירקרוס 2022 המחודש החל בספטמבר 2022.

 • עיצוב ונוכחות

  אפקט ההגעה של ה-C5 איירוקרוס מאוד מרשים. זה נובע מהמראה המעוגל ששונה מאוד ממה שמסתובב כיום על הכביש, ומהפרופורציות הגדולות. יחד עם סממנים מוכרים משאר דגמי החברה, כמו חרטום המפלסים וכריות ה'אייר-באמפ' שבתחתית הדלתות, מתקבלת תוצאה מאוד אלגנטית וייחודית.

   

   

 • תא נוסעים ומטען

  המראה המעוגל מסתיר ממדים נדיבים ומהגדולים בקטגוריה. בסיס הגלגלים למשל, ארוך ב-6 ס"מ מזה של הפיג'ו 3008 וזהה ל-DS7 קרוסבק, אחיו לפלטפורמה. המשמעות היא המון מקום בתא הנוסעים, אבל עם הסתייגות.

  המושב האחורי מחולק לשלושה מושבים נפרדים שכל אחד מהן נע על ציר משלו – מחד זה מאפשר גמישות ונוחות טובה לשלושה ילדים וכסאות בטיחות, מנגד למבוגרים הרבה פחות נוח בסידור הזה בגלל קרבה לדלתות. גם מרווחי הברכיים סבירים בלבד לקטגוריה.

  תא המטען פשוט ענק. נפחו 580 ליטר כשהמושבים האחוריים ניצבים, ואם תזיזו אותם קדימה על המסילה הנפח יזנק ל-780 ליטר, וזה עוד לפני שמקפלים אותם ליצירת חלל שטוח ועצום.

   

 • מנוע וביצועים

  לגרסת הטורבו-בנזין בנפח 1.6 ליטר, 180 כ"ס, תיבת שמונה הילוכים אוטומטית והנעה קדמית (כמו לפיג'ו 3008). הביצועים טובים מאוד, היחידה דווקא במיטבה ב"חצי דוושה". עקיפות מבוצעות בקלות ושיוט מהיר נעשה ברוגע.

  מנוע הדיזל (1.5 ל', 130 כ"ס) מציג ביצועים טובים פחות בעומס מלא, אך בזכות נתון מומנט נדיב (מעל 30 קג"מ) וזמין בשימוש יום-יומי לא מורגש מחסור בכוח.

   

 • נוחות והתנהגות

  אחרי שביצעה זאת לראשונה בדור השני של הקקטוס, סיטרואן עושה זאת גם כאן ומיישמת את מה שהיא מכנה "הנוחות המתקדמת של סיטרואן", שכוללת שתי בוכנות הידראוליות בכל אחד מקצות הבולם, לשיכוך מעודן ככל האפשר של תנועת המרכב, מושבים חדשים בעלי שלוש שכבות ריפוד שונות (רק ברמת הגימור הגבוהה, 'שיין-פק'), ובידוד משופר.

  התוצאה לא פחות מנהדרת.

  המחיר הוא בהתנהגות כביש פחות חדה ודינמית.

 • תמורה למחיר

  מחיר הדיזל והבנזין ברמת הכניסה תחרותי. מחיר הדגם ברמת הגימור הגבוהה גבוה אך דומה לנהוג בשוק – ויש לזכור כי מדובר בתוספת אבזור נאותה.

 • גרסאות ורמות גימור

  סיטרואן C5 איירקרוס 2022 מוצע במגוון רחב של גרסאות – שתי גרסאות בנזין (1.2 ל' או 1.6 ל'), גרסת דיזל אחת (1.5 ל') ובהמשך היברידי-נטען – ובשתי רמות גימור.

  כבר ברמת 'FEEL' האבזור כולל לוח מחוונים דיגיטלי 12.3 אינץ', מערכת מולטימדיה כולל אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, חיישני חניה אחוריים ומצלמת נסיעה לאחור, תאורת לד מלאה, חיישני גשם ותאורה, חישוקי 18 אינץ' ועוד.

  רמת הגימור 'SHINE PK' מוסיפה מסך 10 אינץ' למערכת המולטימדיה, חיישני חניה ומצלמה מלפנים, כניסה והנעה ללא מפתח, מושבי נוחות מתקדמים, חלונות עם ציפוי כפול, מושב נהג חשמלי, חימום מושבים, גג שמש פנורמי, מערכת חניה אוטונומית, דלת תא מטען נפתחת חשמלית, חישוקי 19 אינץ' ועוד.

 • בטיחות

  סיטרואן C5 איירקרוס 2022 נבדק ע"י יורו NCAP בשנת 2019 וזכה בדירוג של 5 כוכבי בטיחות עם ציונים של 89% בהגנה על מבוגרים, 86% בהגנה על ילדים ו-67% בהגנה על הולכי רגל.

  היצע מערכות הבטיחות כולל 6 כריות אוויר, מערכת בלימה אוטונמית, תיקון סטיה מנתיב, התראה על רכב בשטח מת ועוד כסטנדרט.

  רמת הגימור 'SHINE PK' מוסיפה מערכת לשמירה על מרכז נתיב הנסיעה, עמעום אוטומטי לאורות הדרך, בקרת שיוט אדפטיבית ועוד.

 • צריכת דלק

  צריכת הדלק טובה מאוד בכל הגרסאות. במבחן הדרכים שלנו לגרסת הבנזין (1.6 ל'), שהיה מעט רגוע מן הרגיל, קיבלנו 14 ק"מ לליטר. להבדיל, תנאי המבחן של גרסת הדיזל (1.5 ל') היו מאומצים מאוד וגם אז קיבלנו יותר מ-14.4 ק"מ לליטר – נתון מצוין בהתחשב בעומס.

 • מה חדש בסיטרואן C5 איירקרוס 2024

  אין שינויים במפרט בשנת הדגם 2024.

 • סיכום

  עם שילוב של בולמי זעזועים חדשים, מושבים עם שלוש דרגות שונות של ריפוד, ובידוד משופר, סיטרואן שמה את רכב הפנאי הזה בדרגה אחרת של נוחות.

   

   

סיטרואן C5 איירקרוס גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג סיטרואן C5 איירקרוס
סיטרואן C5 איירקרוס גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר יבואן
1199
130
1,384
175,990
1499
130
1,415
179,990
1499
130
1,533
194,990
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות ומבחני דרכים סיטרואן C5 איירקרוס

ברשותך סיטרואן C5 איירקרוס?

ציון ותגובת גולשים

סיטרואן C5 איירקרוס מתחרים

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.99%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5