פורד ברונקו 2022 - אוטו

פורד ברונקו 2022 יד שניה

פורד ברונקו 2022 יד שניה

קטגוריה: פנאי/שטח גדול
גירסה מומלצת:
8.5 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2022

פורד ברונקו 2022 יתרונות וחסרונות

יתרונות עיצוב, ביצועים, יכולת שטח, ירידה לפרטים
חסרונות רעש רוח, מחיר, צריכת דלק
בשורה התחתונה רכב שטח מודרני ויעיל, ולא על חשבון נימוסי כביש

פורד ברונקו 2022 יד שניה חוות דעת

נבדק על ידי אלגוב אוהד

 • רקע כללי

  בשנת 2020 פורד החזירה לחיים את השם המיתולוגי 'ברונקו" בכלי שמהווה הומאז׳ עיצובי לרכב המקורי - ומציג מפרט קרבי ומתוחכם בו זמנית.

  הברונקו מוצע בגרסאות שלוש וחמש דלתות (עם ארבעה או חמישה מושבים בהתאמה) ומציע שפע של אופציות, שדרוגים וקסטומיזציה היישר מן המפעל. הוא מתבסס על שלדת הסולם מטנדר הריינג׳ר, עם מתלים נפרדים מלפנים לטובת שיפור היכולת בכביש, כאשר מאחור מותקנים סרן חי וקפיצי סליל.

  בדומה לרנגלר, גם הברונקו מציע אופציה לניתוק הדלתות וחלקי גג לטובת הנאה מהאוויר הפתוח, כאשר בניגוד לג׳יפ כאן ניתן לאחסן את כולם בתא המטען. יש גם אופציה לדלתות עם פתח אוורור, גג רך או קשיח ועוד.

  פורד ברונקו מוצע בישראל עם שני מנועי טורבו-בנזין – 2.3 ל' (270 כ"ס) המוצע ברמת גימור 'ביג בנד' או V6 2.7 ל' (330 כ"ס) בשאר רמות הגימור. שניהם משודכים לתיבת 10 הילוכים אוטומטית.

  'ביג בנד' היא הפחות מאובזרת וכוללת מסך מולטימדיה ולוח מחוונים דיגיטלי בגודל 8 אינץ', כניסה והנעה ללא מפתח ועוד. לשאר הגרסאות אבזור עשיר יותר הכולל מערכת שמע של B&O, מסך מולטימדיה בגודל 12 אינץ', מערך מצלמות היקפי, משטח טעינה אלחוטי ועוד.

  הבדלים משמעותיים נמצאים גם במפרט השטח: ב'ביג בנד' יחס העברה קצר, הנעה כפולה לפי הצורך, סרן קדמי דנה 190, צמיגי 32 אינץ'. רמת גימור 'אאוטר בנקס' מוסיפה לזה גם בקרת זחילה.

  'בדלנס' קשוחה יותר ומוסיפה הנעה כפולה קבועה עם אפשרות לניתוק מוט מייצב, סרן קדמי דנה 210, בולמי בילשטיין, יחסי העברה קצרים יותר, נעילת דיפ' מרכזי, מיגונים, צמיגי 33 אינץ' ועוד.

  'ויילדטראק' מיועדת לשבילים מהירים; היא מוותרת על ניתוק המוט המייצב וחלק מהמיגונים ומחליפה אותם בצמיגי 35 אינץ', בידלוקס בחישוקים, יחס העברה קצר עוד יותר - ועוד.

 • עיצוב ונוכחות

  העיצוב כולו רטרו ומהווה העתק מודרני לברונקו מהדור הראשון. התוצאה נהדרת.

 • תא נוסעים ומטען

  סביבת הנהג של ברונקו ממשיכה לפרוט על מיתרי הנוסטלגיה עם עיצוב רטרו-מודרני-קשוח. המתגים גדולים כדי שיהיו נוחים לתפעול גם עם כפפות.

  החומרים נוקשים, אך במטרה לשמור על עמידות גבוהה ונוחות הניקוי, וכך גם המושבים המרופדים באריג סינטטי דוחה מים ואבק.

  בצד המודרני ישנו מסך מולטימדיה ענק ולוח מחוונים מוקרן, אך זה האחרון מעט קטן ולא מספיק ברור, ובכלל הנדסת האנוש טעונה שיפור.

  המרחב לנוסעים מספק בהחלט, ובגרסה הארוכה תא מטען מתאים לטיולים משפחתיים.

   

 • מנוע וביצועים

  מנוע ה-V6 מציג ביצועים מרשימים, ויש הילוך כוח כיאה לרכב שטח אמיתי. התשלום הוא בצריכת דלק גבוהה שנעה בין 6.7 ל-7.9 ק"מ לליטר במבחני הדרכים שלנו. סביר במונחים של רכבי שטח גדולים וכבדים.

  גרסת הבסיס עם מנוע ה-2.3 ליטר (ביג בנד), טרם נבחנה.

   

 • נוחות והתנהגות

  ביחס לרכבי שטח קשוחים, פורד ברונקו מספק אחיזה גבוהה, זוויות גלגול מרוסנות ובלימה טובה. בעיר הנסיעה נוקשה, אך ככל שהמהירות עולה הנוחות הופכת טובה יותר, ובשילוב ריסון טוב, היא אפילו ראויה. וזה לא משהו שניתן להגיד על הרבה רכבי שטח מהסוג הזה.

 • תמורה למחיר

  הברונקו הוא כלי שטח נהדר, אבל המחיר יקר.

 • מה חדש בפורד ברונקו 2022

  ביולי 2022 החל שיווק גרסת 'ביג בנד' שנעדרה מההיצע כה - עם מנוע מוקטן ובמחיר מוזל.

 • סיכום

  יכולות שטח מרשימות עם יכולות כביש הגיוניות. אבל יש לזה מחיר.

פורד ברונקו 2022 יד שניה גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג פורד ברונקו

כתבות ומבחני דרכים פורד ברונקו

ברשותך פורד ברונקו?

ציון ותגובת גולשים