קיה פיקנטו 2020 - אוטו

קיה פיקנטו 2020 יד שניה

קיה פיקנטו 2020 יד שניה

קטגוריה: מיני
גירסה מומלצת:
19.6 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2017

קיה פיקנטו 2020 יתרונות וחסרונות

יתרונות עיצוב חיצוני, מרחב לנוסעים, אחריות ארוכה, מוניטין.
חסרונות צריכת דלק, נוחות נסיעה (בעיקר בעיר, אבל לא רק), רעשי כביש.
בשורה התחתונה הנמכרת בקטגוריה, ולא לחינם

קיה פיקנטו 2020 יד שניה חוות דעת

נבדק על ידי אלגוב אוהד
 • רקע כללי

  תשע שנים (משנת 2012) שפיקנטו היא המכונית הנמכרת ביותר בסגמנט שלה. בחלק מהשנים היא גם היתה המכונית הנמכרת ביותר בישראל. זהו הדור השלישי לדגם שהגיע לישראל במרץ 2017 ומאז ממשיך לא שינויים מכאניים, ורק עם עדכוני רמות גימור.

  גם בשנת 2020 זה המצב, כשלהיצע מצטרפת רמת גימור חדשה. היא נקראת 'X-ליין', הגיע בפברואר, והיא מעין גרסת פנאי עם מראה מעט מוגבה ויותר קשוח. המרכב מוגבה ב-1.5 ס"מ כך שכעת מרווח הגחון עומד על 15.6 ס"מ. בשל פגושים חדשים ואיפור שטח (כמו חגורת פלסטיק היקפית בשחור) הדגם ארוך ב-7 ס"מ (367 ס"מ) ורחב ב-3 ס"מ לעומת הדגם הרגיל (162.5 ס"מ).

  המחיר ורמת הגימור ב-'X-ליין' זהים ל-'GT-ליין' בעלת הקו הספורטיבי וכוללים חישוקי "16 (בעיצוב שונה מה-'GT-ליין'), מערכת מולטימדיה מקורית, בקרת אקלים, דוושות אלומיניום, תאורת לד אחורית, מפלט כפול בגווני כרום ועוד. בתחום מערכת הבטיחות האקטיביות אין שינוי ובכל גרסאות פיקנטו נמצא בלימת חירום אוטונומית מקורית ומערכת מובילאיי בהתקנה מקומית.

  כבעבר המכונית משווקת עם שני מנועים לבחירה כשעיקר המכירות באופן גורף, הן עם מנוע הבנזין הגדול יותר בנפח 1.2 ל', 4 צילינדרים, 84 כ"ס, המשודך לתיבה אוטומטית (פלנטרית 4 הילוכים). לצידו עם מכירות זעומות (53 יח' מתוך 8036 יח' בכל שנת 2020) משווק גם מנוע בנזין 1.0 ל' 3 צילינדרים המייצר 67 כ"ס, בשידוך לתיבה ידנית או אוטומטית.

  הדור הנוכחי מבוסס על פלטפורמה חדשה שאפשרה צמיחה בממדים. השינויים הבולטים הם בבסיס הגלגלים שגדל ב-1.5 ס"מ ל-240 ס"מ, ובתא המטען שגדל ב-25% ביחס לדור הקודם. נציין שמתיחת פנים נחשפה ביוני השנה ולישראל תגיע במהלך 2021.

 • עיצוב ונוכחות

  למרות שבקיה שמרו על ממדים ועיצוב הקרובים לאלה של הדור השני, פיקנטו הנוכחית נראית נאה, מודרנית וגדולה ממנה. התחושה המתקבלת מזכירה יותר מכונית סופרמיני קטנה מאשר מכונית מיני-עירונית.

  רמת הגימור החדשה 'X-ליין' מאופרת שונה עם פלסטיק דמוי מגינים בקצוות, חגורה שחורה בתחתית המרכב וסביב בתי הגלגלים ועוד נגיעות צבעוניות (כסופות או ירקות). המראה לא ממש שונה, לא ממש פנאי וסה"כ נאה ומודרני כמו כל פיקנטו אחרת בדור הזה.

   

 • תא נוסעים ומטען

  סביבת הנהג מעוצבת באופן עכשווי, הנדסת האנוש טובה ואיכות החומרים טובה ביחס למקובל בקטגוריה. עם זאת, ריבוי הצבע השחור בתא הנוסעים של קיה פיקנטו 2020 יוצר הופעה מעט כהה מדי. מאחור המרחב טוב אך לא יוצא דופן. לתא המטען נפח נאה לקטגוריה (255 ל').

 • מנוע וביצועים

  פיקנטו, גם בגרסתה החזקה, אינה נמרצת ומסתפקת בביצועים ממוצעים בלבד. ההתנהלות זריזה בתוך העיר, אך מחוצה לה היא מצטיינת פחות ותחת עומס המנוע מתאמץ וגם נשמע כך. צריכת הדלק שעמדה במבחן על כ-12 ק"מ לליטר בתוואי משולב, מעט מאכזבת ביחס לקטגוריה.

 • נוחות והתנהגות

  נוחות הנסיעה בינונית והיא מתקשה בסינון מפגעים בעיר, סביבת המחיה הטבעית שלה. מחוץ לעיר נוחות הנסיעה אמנם משתפרת מעט, אך בולטים רעשי כביש.

  היכולת הדינמית טובה, והתגובות להיגוי נאותות, ההגה מהיר אך אינו מדויק.

   

 • תמורה למחיר

  קיה פיקנטו 2020 ממשיכה לשלב עיצוב נאה, מבנה יעיל, מחיר תחרותי, אחריות מורחבת ומוניטין מציון. אלה יוצרים חבילה איכותית, על אף גילה המתבגר והמתחרות הצעירות שמציעות חבילות איכותיות יותר.

 • התפלגות מכירות

  לפי נתוני איגוד יבואני הרכב, בשנת 2020 הגרסה הנמכרת הייתה GT ליין 1.25 ליטר עם כ-8000 יחידות.

  אחריה גרסת LX 1 ליטר עם כ-50 יחידות.

   

 • מה חדש בקיה פיקנטו 2020

  בפברואר 2020 החל שיווק רמת גימור 'X-ליין' שכוללת מרכב מוגבה, מרווח גחון משופר ועיצוב מעט יותר "פנאי". מתיחת הפנים שהוצגה בעולם ביוני השנה תגיע לישראל במהלך שנת 2021.

 • סיכום

  ריענון רמות האבזור מאפשר למכונית העירונית להישאר רלוונטית ועדיין חביבת הקהל.

קיה פיקנטו 2020 יד שניה גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג קיה פיקנטו
קיה פיקנטו גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר מחירון
1248
84
807
-
998
67
674
-
1248
84
807
-
998
67
748
-
1248
84
819
-
1248
84
819
-
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות ומבחני דרכים קיה פיקנטו

ברשותך קיה פיקנטו?

ציון ותגובת גולשים

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.9%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5