מאזדה 2 - אוטו

מאזדה 2 מידע כללי

קטגוריה: סופרמיני
גירסה מומלצת:
15.8 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2015

מאזדה 2 יתרונות וחסרונות

יתרונות עיצוב חיצוני חינני, עיצוב פנים נאה, אבזור נדיב, ביצועים, ניהוג
חסרונות צפופה מאחור, תא מטען קטן, רועשת, אבזור בטיחות חסר
בשורה התחתונה מיושנת, אך עדיין נוחה, זריזה ומהנה לנהיגה

מאזדה 2 2024 חוות דעת

נבדק על ידי שגב אלעד
 • רקע כללי

  במונחי תעשיית הרכב, הדור הרביעי של מאזדה 2 הוא כבר דגם ותיק מאוד. הוא הגיע לישראל ביוני 2015, ומאז הספיק לעבור 3 מתיחות פנים: ראשונה בדגם שעלה לישראל בינואר 2018, ושניה בדגם שהגיע בספטמבר 2020. ב-2023 הרכב עבר בחו"ל עדכון נוסף, אך הדגם המחודש עדיין לא הגיע לארץ.

  מנוע ה-1.5 ל' מפיק 116 כ"ס. תיבת ההילוכים נותרה כשהיתה, אוטומטית פלנטרית עם 6 הילוכים.

 • עיצוב ונוכחות

  העדכון האחרון מיישר קו עם הדגמים האחרים של מאזדה ומאפשר ל-2 להראות גדולה. אבל המראה כבר לא צעיר וחדשני כפי שהיה בעבר, במיוחד מאחור, והפרופורציות מעט מוזרות וגורמות למכונית להיראות צרה וגבוהה.

 • תא נוסעים ומטען

  כאשר הסופרמיני הזאת הגיעה לארץ ב-2015, צג מולטימדיה ניצב ומערך בטיחות היקפי היו נדירים בקטגוריה. כיום זה לא המצב, כשבתחום הבטיחות מאזדה 2 כבר נשרכת מאחור. סביבת הנהג עדיין מיוחדת וקלה לתפעול.

  הממדים הקטנים ובעיקר הצרים, מבהירים שהמרחב בפנים אינו גדול. מלפנים סביר, כשמאחור צפוף במיוחד לראש ולברכיים. המושבים נוחים, אך מאחור המושב נמוך וקו השמשות גבוה. תא המטען הוא מהקטנים בקטגוריה.

 • מנוע וביצועים

  מנוע ה-1.5 ל' מייצר 116 כ"ס, והוא נמרץ בהתנהלותו. בהיותו אטמוספרי הוא גם אוהב לעלות לסל"ד גבוה ולרוב מייצר צליל נעים. תיבת ההילוכים חלקה ויעילה.

 • נוחות והתנהגות

  נוחות הנסיעה טובה, גם בעיר וגם מחוץ לעיר. בכביש גלי הריסון מעט קשיח ובמהירות גבוהה היא עלולה להיות קופצנית. בידוד הרעשים סביר לסגמנט, כשרעש המנוע מבודד היטב, וזה של הכביש והרוח פחות.

  הצד החיובי של התכנון המיושן הוא התנהגות כביש וחיבור לנהג שכבר נדיר למצוא בסופרמיני מודרניות, כשממדיה הקטנים מאפשרים לה זריזות בעיר, והנאה מחוצה לה.

 • תמורה למחיר

  גילה כבר מורגש ויש לה הרבה חסרונות (צפיפות, בטיחות, תא מטען), ועדיין היא מביאה לשוק משהו שונה – התנהגות ספורטיבית, איכות גבוהה, נוחות, זריזות וחיסכון בדלק. התמורה בינונית.

 • גרסאות ורמות גימור

  ב-2024 נותרה בשיווק רק רמת גימור אחת, 'דינמיק', הכוללת חישוקים קלים ("15), מולטימדיה "7 עם ממשקי אפל קארפליי ואנדרואיד אוטו, בקרת אקלים, מראות צד מתקפלות חשמלית, בקרת שיוט, לחצן התנעה, תאורת לד (פרט לתאורת היום) ועוד.

   

 • בטיחות

  בעבר מאזדה 2 נחשבה למובילת הסגמנט בכל הקשור למערכות בטיחות מתקדמות. כיום זה כבר לא המצב, והיעדר התרעה על אי שמירת-מרחק במהירות בינעירונית מחייבת מערכת התרעה בהתקנה מקומית ('מוביל איי').

  ארגון הבטיחות האירופאי EuroNCAP העניק לה 4 כוכבי בטיחות - אך מדובר בפרוטוקול מבחן ישן ופחות מחמיר משמעותית מהמקובל היום.

  מערך הבטיחות כולל בלימה אוטונומית (עד 80 קמ"ש) והתרעה על סטייה מנתיב.

 • צריכת דלק

  צריכת הדלק חסכונית להפתיע עם 13.7 ק"מ לליטר במהלך מבחן מאומץ.

 • מה חדש במאזדה 2 2024

  הפסקת שיווק רמת הגימור 'אלגנט'.

 • סיכום

  מאזדה 2 היא כבר מכוניות מיושנת, אך לא נס ליחה - היא נאה מבחוץ, אלגנטית מבפנים, נוחה, חסכונית ומהנה לנהיגה.

מאזדה 2 גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה להורדת קטלוג מאזדה 2
מאזדה 2 גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר יבואן
1496
116
906
116,000
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות ומבחני דרכים מאזדה 2

ברשותך מאזדה 2?

ציון ותגובת גולשים

מאזדה 2 מתחרים

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.9%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5