מאזדה 6 2015 - אוטו

מאזדה 6 2015 יד שניה

קטגוריה: משפחתיות גדולות / מנהלים
גירסה מומלצת:
16.9 ק"מ / ליטר
שנת השקה: 2012

מאזדה 6 2015 יתרונות וחסרונות

יתרונות עיצוב מבריק ונוכחות רבה, איכות חומרים בתא הנוסעים, נוחות נסיעה טובה, יכולת דינמית מצוינת, מנוע 2.5 ליטר חזק, צריכת דלק טובה, מאובזרת היטב.
חסרונות מרווח ראש מאחור לגבוהים בסדאן, מעט מתנדנדת על כביש בינעירוני גלי.
בשורה התחתונה עבור חובבי הנהיגה מדובר בצעד אחורה. אבל רוב הקהל יחוש רק בשיפור

מאזדה 6 2015 יד שניה חוות דעת

נבדק על ידי אלגוב אוהד
 • רקע כללי

  הדור השלישי של מאזדה 6 הגיע לישראל בינואר 2013. הוא היה הראשון מבין דגמי מאזדה שעוצב בסגנון 'קודו' העכשווי, והראשון מבין דגמי המותג להתבסס על רצפה ומנועי 'סקייאקטיב' – שם שיווקי למרכב קל ושימוש במנועים ותיבות הילוכים שתורמים לחסכון בדלק. שינוי ראשון בדגם התרחש במסגרת מתיחת פנים שעלתה ארצה ביוני 2015, שכללה עדכון חיצוני קל, ושינויים מהותיים אחרים.

  שינויי החוץ קטנים מאוד ונמצאים בעיקר בסבכה הקדמית, בפנסים חדשים וחישוקי "19 חדשים עבור רמת גימור 'פרימיום'. בתא הנוסעים העדכונים משמעותיים יותר וכוללים לוח מחוונים מעודכן, עיצוב מחדש לקונסולה שבין המושבים כשבפסגתה נמצא מסך מולטימדיה בעיצוב חדש וממשק MZD שמחליף ממשק אחר. לצד אלה נמצא גם חומרים שונים ואיכותיים מבעבר, ריפוד עור משודרג למושבים, ואיכות ההרכבה משופרת שכוללת גם צמצום מרווחים בין חלקי הפנים.

  בנוסף המנועים עודכנו כאשר מנוע ה-2.0 ל' זוכה לתוספת של 10 כ"ס (ל-165 כ"ס סה"כ), וה-2.5 ל' מקבל תוספת של 4 כ"ס (192 כ"ס סה"כ). אין שינוי בתיבת ההילוכים (פלנטרית 6 יחסים), אבל נוסף מצב 'ספורט' לתיבה שלא היה בעבר. תחום הנוחות זוכה לריענון מקיף עם כיול מחדש של המתלים, מושבים חדשים עם תמיכה עדיפה ונוחות משופרת, ותוספת חומרי בידוד. גם ההיגוי כויל מחדש.

  יש שתי רמות גימור, 'לקשרי' ו'פרימיום', כששיווק רמת 'פרימיום פלוס' הגבוהה, הופסק. ברמת גימור 'לקשרי' נמצא, מסך מולטימדיה בגודל "7, מצלמת אחורית, חישוקי "17, כפתור התנעה, בקרת שיוט, בקרת אקלים עם פתחים לאחור, מראות מתקפלות חשמלית, חיישני תאורה וגשם, תאורת יום, ועוד. גרסת הסטיישן שנמכרת רק עם מנוע ה-2.0 ל' ורק ברמת זו כוללת גם כניסה ללא מפתח וחיישני חניה היקפיים מקוריים, אבל מחסירה חיישני גשם. רמת גימור 'פרימיום' שקיימת רק עם מנוע ה-2.5 ל' מוסיפה, חישוקי "19, חלון שמש, תאורת יום מסוג לד, חיישני חנייה היקפיים מקוריים, תצוגה עילית צבעונית, כניסה והתנעה ללא מפתח, מושבים חשמליים עם זיכרונות, ריפוד עור ועוד.

  בתחום הבטיחות, כל הגרסאות וכל רמות הגימור כוללות מערכת בלימה לתחום העירוני מבוססת לייזר (פעילה עד 30 קמ"ש ולא כוללת התרעה קולית).

 • עיצוב ונוכחות

  צריך עין חדה במיוחד כדי לזהות את ההבדלים החיצוניים המבדילים בין לפני לאחרי מתיחת הפנים. זה מצוין כי מאזדה 6 הייתה מכונית יפיפייה – ונשארה כזו גם אחרי מתיחת הפנים.

 • תא נוסעים ומטען

  השינוי הבולט ביחס לדגם שלפני מתיחת הפנים הוא הקונסולה המרכזית ומסך המולטימדיה שמזדקר מעל. יחד עם חומרים טובים, הרכבה הדוקה ומדויקת, מאזדה 6 2015 מציגה רושם כללי איכותי. האבזור שופע כבר בגרסת הבסיס.

  אין שינוי בתחום המרחב הפנימי. הוא טוב מלפנים, ומספק מאחור בשל מרווח ראש בינוני בלבד. תא המטען מעט רדוד ונפחו (438 ל') לא מרשים, אך סביר.

 • מנוע וביצועים

  זה אותו מנוע 2.0 ל' אטמוספרי עם תוספת סוסים קטנה ולא מורגשת. כעת יש 165 כ"ס שמספקים ביצועים טובים מאוד. התיבה מתפקדת היטב כשהתוספת של מצב "ספורט" בתיבה (שלא היה בעבר), מכניס במכונית קצת פלפל. צריכת הדלק טובה.

 • נוחות והתנהגות

  במסגרת מתיחת הפנים מאזדה כיילה מחדש את המתלים, והדבר מורגש. הם רכים מבעבר, ומתמודדים טוב יותר עם שיבושים קטנים ובינוניים. שיפור זה בולט בעיקר במהירויות עירוניות, אך גם מחוץ לעיר מאזדה 6 2015 מספקת נוחות משופרת. את המחיר משלמים בכבישים גליים, בהם ריסון המרכב פחות טוב מבעבר. בידוד הרעשים טוב, אם כי רעשי הרוח והכביש נוכחיים במהירות כביש 6.

  ריכוך המתלים משפיע גם על היכולת בכביש המפותל. יחד עם כיול שונה להיגוי, התחושה פחות מהודקת ומדויקת. ועדיין מדובר באחת המכונית הטובות ביותר בקבוצה מבחינה דינמית.

 • תמורה למחיר

  מתיחת פנים נועדה לשפר את איכות החיים במכונית. המחיר הוא יכולת דינאמית, תחום בו הצטיינה ה-6 לפני מתיחת הפנים. רוב הקהל לא יחוש בהבדל הדינמי וכן ירגיש בשידרוג האיכות. המחיר תחרותי והתמורה מעולה.

 • מה חדש במאזדה 6 2015

  מתיחת פנים לדור השלישי, קונסולה מרכזית חדשה, מולטימדיה חדשה, לוח מחוונים חדש, מושבים חדשים, מנועים משופרים, כיול מחדש של המתלים ומערכת ההיגוי, הפסקת שיווק רמת הגימור הגבוהה, 'פרימיום פלוס'.

 • סיכום

  למרות שהשינוי בעיצוב הפנים הוא מה שתופס את העין, השינוי המשמעותי נעשה דווקא מתחת לפח, בכיול המתלים המרוכך ובשינוי שנעשה בהגה.

מאזדה 6 2015 יד שניה גרסאות ומחירים

באפשרותך לסמן עד 3 גרסאות ולבצע השוואה בלחיצה על הכפתור מטה
מאזדה 6 גרסאות נפח מנוע כוח סוס החזר חודשי
מימון ישיר
מחיר מחירון
1998
165
667
-
2488
192
667
-
2488
192
678
-
1998
165
667
-
באפשרותך לבחור עד 3 דגמים

כתבות ומבחני דרכים מאזדה 6

ברשותך מאזדה 6?

ציון ותגובת גולשים

מתקדמים לרכב הבא? זה הרגע לקבלת הצעת הלוואה בתנאים מעולים ממימון ישיר
auto image
כמה פרטים ונחזור אליך עם הצעה משתלמת

המידע שהנני מוסר/ת נמסר מרצוני, יישמר במאגרי המידע של מימון ישיר וישמש אותה בהתאם לתקנון ולמדיניות הפרטיות

יש אישור לשלוח הצעות שיווקיות ודיוור כולל דיוור אלקטרוני, SMS ו- WhatsApp מאת מימון ישיר והמותגים הפועלים תחתיה

בכפוף לתנאי החברה. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור ריבים פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מספר רישיון 54414. הנתונים המוצגים הם לצורך הדגמה בלבד ואינם מחייבים את מימון ישיר או את אוטו, ביחד או כל אחד לחוד. סכום ההחזר החודשי מחושב ברכב חדש על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של חמש שנים, לפי ריבית של 6.9%, וברכב יד שנייה, על פי מקדמה בגובה 25% ורכיב בלון בגובה 50% לתקופה של שלוש שנים, לפי ריבית של 8.99%. סכום ההחזר הינו משוער בלבד. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות מימון ישיר ונהליה. הודעה בנוגע לקבלת חווי אשראי: במידה וביקשת הלוואה ולצורך בחינת זכאותך, מימון ישיר תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותייך במאגר בנק ישראל.

5